10. října 2013

Velké věci

Ve Stationu

Děcka všecka,
je to ostuda, že se tu celý rok nic nehýbe. Ale opravdu se děly velké věci. ;)

Přesně před měsícem jsem úspěšně odstátnicovala. Naše malá rodinka fungovala ve speciálním režimu už delší dobu. V červnu jsem po stovkách hodin badatelské a literární práce odevzdala svou bakalářku na téma Politická participace německé národnostní menšiny v ČSR v letech 1918–1938, na kterou jsem náležitě pyšná.

Vlivem několika faktorů jsme začali od postní doby jíst zdravěji a víc se hýbat. Díky tomu jsme z manželské váhy 170 kg úspěšně ukrojili 30 kg. Ta nabitá doba, kdy jsem nad sebou musela mít bič kvůli škole, mě naučila být přísná i v jiných oblastech. Nervozitu a stres jsem začala „léčit“ kvalitními endorfiny z běhu. Bohužel si teď musím dát pauzu, vyfasovala jsem totiž včera krásnou černou ortézu. Povedlo se mi natrhnout si vaz po supinační distorzi kotníku. Způsobil ji seskok z křivé zídky na nerovnou zem. Na ja, s tím se musí počítat, trhala jsem totiž sousedovic švestičky. ;)

Moc si teď užívám vyprázdněnou hlavu, zakázanou nestudijní literaturu, návštěvy, výlety a manuální práce - vaření, uklízení, sbírání brambor... jsem zvědavá, jak dlouho mi to vydrží... na příští rok už si dělám zálusk na Sprachdiplom z Goethe-Institutu. :D

Přeju všem radostný barevný podzim!


14. prosince 2012

Svatba Bohunky a Tondy

Bohu za Tondou
Podzimní západní Čechy jsou jak dělané pro malebné svatby. Letní vedra jsou nenávratně pryč, listí stromů na kopcích zlátne a s tím vším se prolíná vůně sklizených jablek. A když máte svatbu v klášteře v Teplé, jedete na ni pětibarevným autem a fotíte se v okolí Mariánských Lázní, máte vyhráno. Pojďte se podívat, jak vyhráli Bohunka a Tonda.

6. prosince 2012

Dovolená v Dolomitech / Urlaub in den Dolomiten

Rodinné foto u jezera Misurina

Letos se nám podařilo vyjet na „opravdickou“ dovolenou. Užili jsme si týden v Jižním Tyrolsku v 1224 m n. m. položené Cortině d'Ampezzo, v samém srdci Dolomit.

Vandrovali jsme po horách, našli jsme pár kešek, tatínek testoval lanovku a klettersteigy a když nebylo krásně, tak jsme si za hezkým počasím zajeli do Benátek.

Jak je vidno z prvních fotek v galerii, cestou tam jsme se zastavili na pár hodin na čumendu v Řezně a zpátky v malebném Brixenu, kde nám bylo strašně líto Karla Havlíčka… ;) Po cestě domů jsme ještě navštívili Yvonne, Markuse a Oskara v Holzkirchen, kteří mají byt s výhledem na Alpy.:)

Koukněte na fotky!


Dieses Jahr ist es uns gelungen einen „richtigen“ Urlaub zu haben. Wir waren eine Woche in Südtirol in der in 1224 m ü. NHN gelegenen Stadt Cortina d'Ampezzo, im Herzen der Dolomiten.

Wir haben gewandert, ein paar Caches gefunden, Vati hat Seilbahnen und Klettersteige getestet und als das Wetter nicht mitmachte, führen wir nach Venedig wo es schön und warm war.:)

Wie man in der Fotogalerie sieht, wir machten einen kurzen Stopp in Regensburg und auf der Zurückfahrt im idyllischen Brixen, wo der tschechische Dichter Karel Havlíček verbannt wurde. Der Arme! ;) Und wir besuchten noch Yvonne, Markus und Oskar in ihrer Wohnung mit Aussicht auf die Alpen in Holzkirchen.

Guckt euch die Fotos an!


30. října 2012

Tinas und Steffens Hochzeit

Hochzeitspalier mit Reis

Es war einmal eine schöne Polterhochzeit in Leipzig, man kann nur sagen "alles war perfekt". Braut, Bräutigam, viel zerschlagenes Porzellan, großes Feuerwerk, Essen, Trinken…

Genießt die Fotos!


2. října 2012

Svatba Čity a Pepína

Pepíno a Čita na stromě
Supíkovická svatá Hedvika mezi svými zdmi 18. srpna 2012 přivítala pořádnou skautskou svatbu. Ženichovi oblek padl, jako by ho nosil každý den, a nevěsta s modrými chrpami byla v ten den ze všech nejkrásnější. Ať se vám na fotky dobře kouká.

16. září 2012

George’s farewell

Summer party u Hradčan
A remembrance of one nice, warm summer evening in the neighborhood of Prague castle. Mexican cuisine, drinks, and some surprise from George’s family. Thank you!

11. září 2012

Svatba Marty a Ondry

Svatební cykloprůvod
Když se berou muzikanti, je z toho většinou stylová svatba, neb hudba úzce souvisí i s ostatními uměními. A nejinak tomu bylo i v Písečné L.P. 2012. Zdali byli nevěsta s ženichem fotogeničtí, už nechám posoudit vás. Anebo ne. Prostě byli. Hodně. Podívejte se sami.

14. června 2012

Sraz matfyzáků po 10 letech

Matfyzáci po 10 letech

Musím napsat, co už každý účastník vysokoškolských srazů ví, a sice že nejsou tak pestré jako u "základkářů". Často si však o to více rozumějí a případě matfyzáckých srazů to platí dvojnásob. Aby ne, když je to tam nakonec samý bankéř, konzultantka, vědec, programátor… Ale vzešli z nás i právníci, psychosomatoložka a další, na které si už nevzpomenu. A hlavně nás tam bylo plno maminek a tátů, takže matfyz bude mít nějaký ten dorost. :-)

Přestože se nás sešlo nadkritické množství, o matematice si povídal málokdo a kupodivu to tentokrát "skoro jistě" nebylo na škodu. Doufám, že to půjde poznat i na fotkách.


11. června 2012

Svatba Káti a Honzy

A jsme venku

Káťa s Honzou do toho konečně praštili, a tak mohla svatá Markéta na Břevnově letos v květnu hostit velkou svatbu. Přejme jim plno krásných událostí, na které budou rádi společně vzpomínat.

Dost dojemných řečí, teď už se podívejme na tu spoustu svatebních fotek.


31. března 2012

Farewell Sandy & Tibor

Rozlučka se Sandy a Tiborem
Zprávy z nitra nadnárodní korporace: Tento měsíc se s námi rozloučili 3 zahraniční kolegové. Sandy se na chvilku vrátí do Káhiry a pak přesídlí do Dubaje, Fede s rodinou odcestují přes oceán do Philadelphie a Tibora nejspíš čeká kariéra v Budapešti. Taková rozlučka pochopitelně nemůže postrádat symbolický výhled na pražské skvosty, jaký poskytuje například pizzerie Grosseto Marina, umístěná přímo na Vltavě. Tady je krátká fotogalerie.

17. března 2012

Svatba Niky a Dominika

Silný druh založen

Každá svatba je něčím jedinečná, ale tato se o svůj přívlastek zasloužila i originálně a stylově vybraným obdobím, doslova přeplněným sněhem. Jak by ne, když jsou oba sportovci a běžky prý zimě sundávají snad jen v ložnici? :-)

Pro fotky z této svatby je zde historicky poprvé použita prezentace TTG Highslide, která používá speciální režim pro zobrazení na smartphonech a tabletech, navíc jsou zde fotky ve velkém rozlišení 2500 bodů, aby se na ně dalo dívat i za 5 let na monitorech s vyšším rozlišením. Negativum je, že se v prohlížeči Chrome zatím mezi fotkami na chvíli objevuje bílá stránka; Firefox a Internet Explorer fungují dobře.


22. prosince 2011

Krásnější než Jeseníky?

Večerní horská tundra
Jako odměnu za asistenci u porodu jsem si nadělil půldenní výlet do Krkonoš. Čekalo mě přes 20 km krásnou podzimní krajinou. Večer se pak do utichající přírody navíc začalo ze všech stran ozývat troubení jelenů. Určitě se sem ještě vrátím. A tady je fotodokumentace mého výletu.

5. listopadu 2011

Počkat! A kde jsou fotky Začalových??

Svatební foto s lekníny
"Vždyť od svatby už uplynuly více než 3 měsíce! To jsi nefotil?" Ale fotil! A musím skromně uznat, ;-) že z ní jsou jedny z nejlepších fotek, jaké se mi kdy na svatbě povedly. Aby ne, když jsou Barča s Karlem tak fotogeničtí a od rodiny měli na svatbu přichystaný opravdu zajímavý program. Už jste napjatí? Tak se pojďte podívat na fotky!

1. listopadu 2011

A zase byla nejkrásnější

Veselá svatba
Nevím, jak to ty nevěsty dělají, ale ani Ivka neporušila tradici a byla nejkrásnější ženou na své svatbě. Tadyhle si ji s Vaškem a svatebčany můžete prohlídnout. :)

6. října 2011

Na promoci není nikdy pozdě

Čerstvá magistra
Nejdřív titul, pak kariéra, pak dům, a nakonec dítě. Že by to mohlo jít jinak? Dokonce lépe? Jeden takový případ se završil letos 1. července v Olomouci při magisterské promoci Cyrilometodějské teologické fakulty Univerzity Palackého. Fotky najdete tady. Ještě jednou gratulujeme, mami!

26. září 2011

Jáchym

Anna a Jáchym
Abychom na annodomini.cz přinesli novinku starou několik hodin, to už by se musela stát opravdu Událost. No, a dnes se stala: v 7:57 se nám po celonočním marathonu narodil Jáchym. Anni čekala spíš nějakého trpaslíka (nutno dodat, že na základě rozumných předpokladů), a on měl nakonec skoro 4 kila. Ještě že prý nevěděla předem, kolik toho má vytlačit ven. :-) Co dodat více? Že se nám Jáchym líbí, je nám sympatický (protože skoro celý den zatím spí :-)), určitě má dobré srdce, zajisté je nesmírně inteligentní a úplně nejjistěji bude mít za chvíli vlasů víc než táta. A nakonec jeden soukromý vzkaz pro Anni: Jsi borka! :-)

16. září 2011

Výlet do Českého Švýcarska

Labské pískovce
Letos jsem od Anni dostal jeden z nejzajímavějších dárků. Víkend v Českém Švýcarsku. Krajina je to vskutku nádherná a počasí nám také přálo, proto jsme si dokonale užili proplétání pod převislými pískovcovými stěnami, zkoumání mravkolvích jamek v písku, četné vyhlídky a nakonec i nekřesťansky drahou vodu z nevkusného stánku přímo pod Pravčickou branou. Dárek byl o to cennější, že se se mnou Anni proplétala skalními stezkami v šestém měsíci těhotenství. Určitě to stojí za prohlédnutí.

4. září 2011

Křtiny u Rýznarů

Po křtinách
Přinášíme obrazové zpravodajství z druhých Rýznarovic křtin, tentokrát malé Madlenky. Co na tom, že se odehrály už v květnu, křtiny jsou událost nadčasová. Fotky můžete prohlížet tady.

27. června 2011

Výlet na Venušiny misky

Venuše v misce
Jedno dubnové sobotní odpoledne přišel čas znovu se podívat na Venušiny misky. Jednu Venuši (i když těhotnou, zdaleka ne věstonickou) jsem měl po boku i před objektivem a okolní příroda přímo vybízela k focení. A tady je příslušná fotodokumentace.

4. června 2011

DeŠifrování

Zlatý dešifrovací a hledací tým

Nemůžeme se nepochlubit dalším velkým úspěchem – zlatou medailí v šifrovací soutěži, kterou v dubnu pořádala spolu s promítáním fotek z Austrálie Markét Galatů a její kamarádky.

Při startu na Hradčanech jsme nevědomky složili opravdový drýmtým (Martin, Janča, Natálka a my dva). Každý přidal kus svých dovedností a šikovnosti. Po dosti zdlouhavém rozjezdu jsme nakonec byli v cíli jako jediní bez nápovědy a s hodinovým předstihem před dalšími.

Pár fotek z této akce najdete zde.


8. května 2011

Lezecká soutěž

Skok k dalšímu chytu
Co dělat o studeném únorovém víkendu? Třeba si zajet na lezeckou soutěž do Javorníka a podpořit v zápolení své dva bratry. Pěkně jim to lezlo.

8. března 2011

Kuba a Blanka křtí Blanku

Křtiny na Vysočině

Od banky není daleko k Blance, proto vám dnes napíšeme rovnou o dvou: na Vysočině, nedaleko D1, je Křižanov, v tom Křižanově kostel, a v tom kostele se onoho památného velmi mrazivého prosincového dne na dopolední nedělní mši rozhodla mamka Blanka pokřtít dceru Blanku, teda ona nebyla sama, byl tam taky taťka Kuba a široké příbuzenstvo a plný kostel ostatních farníků a po mši se všichni vydali přes sněhové závěje domů na oběd a u našich dvou Blanek se ještě dlouho jedlo, hrálo, povídalo, a pak příbuzenstvo ponasedalo do aut a vyjelo po dálnicích do svých domovů a doma zůstal Kuba s novou Fabií a dvěma Blankami a bylo jim určitě moc dobře.

Určitě to poznáte i z fotek z onoho dne.


19. února 2011

Banka v bance

Na vánočním večírku v Bance vín
Asi hlavně proto, že loni se kvůli úsporám a povodním firemní vánoční večírek zrušil, jsme letos měli dva. Jeden velký se spoustou dobrého jídla a vína a s Kryštofy na scéně, a pak ještě jeden malý pro náš odbor, sice bez kapely, ale s ještě kvalitnějším vínem. Byli jsme totiž v Bance vín nedaleko Karlova mostu. Jídlo a výzdobu jsme si připravili sami, a pak následovala nezbytná degustace. Dodnes vzpomínám na velice dobrý a silný "kopřivový" Sauvignon Blanc z Nového Zélandu s 14,5 % alkoholu. Chcete-li si taky (opožděně) vychutnat tu předvánoční atmosféru, můžete si prohlédnout fotogalerii.

23. ledna 2011

Víkendovka na Smrčníku

Velký kůň
Děcka, zveřejňujeme pár fotek z poGoučkové víkendovky na Smrčníku... najdete je zde.

15. ledna 2011

Podzimní Jeseníky

Zasněžená tundra na Vysoké holi
Na konci října jsem si zopakoval přechod hlavního hřebene Hrubého Jeseníku. Ze Skřítku na Ztracené kameny, nocleh na Jelení studánce s dalšími osmi trampy, a poté přes Vysokou holi, Petrovy kameny k Pradědu. Tomu jsem se raději vyhnul, abych si nepokazil dojem z hor, a raději zvolil sestup Divokým dolem k dolní nádrži Dlouhé stráně, a pak zase neznačenou stezkou Česnekovým dolem nahoru na Švýcárnu. Posledních několik set metrů sice vede přes rezervaci, ale snad by byli ochranáři shovívaví. Je to jedna z nejkrásnějších cest v Jeseníkách. A tady je malá fotogalerie velkých fotek.

5. ledna 2011

Vítej, Víte

15 tisícin sekundy do křtu
Je to velký krok pro člověka, a o to větší pro celé lidstvo. Přinášíme vám reportáž z události, na které dosud nechodící Vít prostřednictvím svých rodičů udělal významný krok ve svém životě. Fotky jsou zde.

28. prosince 2010

Vinná dovolená - Weinurlaub

Před hradem Aggstein

Letošní dovolená byla úplně podle našeho gusta – podzimní, voňavá, poznávací, rodinná, koštovací a trošku pracovní.

Strávili jsme ji na rodinném vinohradě Arocker v dolnorakouském Maissau, kde nás Radka, má sestřenice, a její manžel Reinhard zasvěcovali do tajů vína.

Poznali jsme úplně jiný kraj – kraj teplý a úrodný, plný vinohradů a vinných sklípků. Četli jsme hrozny (Weinlese), zažili jsme Heurigen, jezdili jsme na výlety, strávili jsme den ve Vídni a navštívili interaktivní muzea Loisium a Amethyst Welt.

Hodně zábavy jsme si užili s malou Kathy. No, však to všechno uvidíte ve fotoalbu z naší ozdravné dovolené.

Ještě jednou velké díky našim hostitelům! Až nám dojdou zásoby, tak zase přijedeme natankovat!

Der heuriger Urlaub war ganz nach unserem Geschmack – herbstlich, duftend, voll von Sehenswürdigkeiten, familiär, mit ein bisschen Arbeit und Kostproben.

Wir haben in auf dem Weinhof Arocker im niederösterreichischem Maissau verbracht, wo uns meine Cousine Radka und ihr Ehemann Reinhard in das Geheimnis des Weines einwei(n)hten.

Wir haben eine ganz andere Region kennen gelernt – eine warme und fruchtbare Region, voll von Weinbergen und Weinkellern, wir haben Wein gelesen (Weinlese), Heurigen erlebt, Ausflüge gemacht, einen Tag in Wien verbracht und besuchten interaktive Museen wie Loisium und Amethyst Welt.

Viel Spaß erlebten wir mit der kleinen Kathy. Na, ihr wir es doch alles in unserem Fotoalbum aus unserem Erholungsurlaub sehen.

Noch einmal großen Dank unseren Gastgebern! Wenn uns die Vorrate ausgehen, dann kommen wir wieder zum auftanken!


22. prosince 2010

Přechod Jeseníků za tři dny

U Petrových kamenů

O dva dny prodloužený víkend si žádal nějakou větší akci... a tak jsme se v sobotu ráno vydali na přechod Jeseníků. Nemohli jsme začít jinde než v Jeseníku... šupky dupky do Adolfovic a hurá po zelené užít si stoupák velice krásným údolím Šumného potoka, ve kterém jsme se probojovávali křovím a korytem potoka, protože povodeň sebrala část turistické stezky.

Nahoře a ještě víc nahoře nás čekal medvídek na Medvědím vrchu. Nevede tam turistická značka, takže to bylo lesní cestou necestou... odměna byla víc než sladká. Výhled jako malina a naše 200. keška (viz foto Orlík).

A to už se začínalo stmívat a my jsme našli svůj plánovaný nocleh, skalní městečko, u kterého tábořili nějací mlaďoši posilnění alkoholem. Byl to trošku adroš, když nám před usnutím nad hlavami stáli a hulákali „Péépooo, kde jsiii“, ale skalní převis nás ukryl tak dokonale, že jsme měli klid.

Ráno jsme seběhli k Rabenštejnu, který jsme nejen obdivovali, ale i prohledávali ... no joo... kačeři, ti si nedají pokoj, hlavně na výšlapu. Sem se určitě ještě vrátíme... zřícenin je tu hromada.

A protože byla neděle, utíkali jsme do Vrbna pod Pradědem na mši. Kostel mě šokoval! No dobře, zase jsem byla nějaká malátná... ale výzdoba byla stejná, až na nějaké proporční rozdíly, jako ve skorošickém kostele... asi se dřív jezdilo podle šablon.

Pak jsme se luxusním autobusem svezli do Karlovy Studánky a obdivovali nejen rezavou vodu, ale i kapličku zasvěcenou sv. Hubertu.

Putovali jsme dál a dál. Přes Morgenland do Malé Morávky, kde jsme, protože už nejsme nejmladší, přespali v malém penziónu. Den předtím bylo spaní venku docela nepříjemné – nějaké muchničky nás kousaly a zalézaly nám do spacáku.

Brzy ráno jsme vyrazili Velkou kotlinou na hřeben Jeseníků. Bylo pondělí a měli jsme opravdu krásnou hřebenovku... sice pršelo a výhledy moc nebyly, ale mělo to svou atmosféru, a jak bylo dobře, když se vyčasilo!

Večer jsme s bolavýma nohama v lesíku u Skřítku hodně dlouho hledali místo, kde by nás neotravovali komáři. Komáři to byli velmi odolní, repelent na ně nefungoval ani trošičku. Naše lesní lože s námi nakonec sdíleli ty hladové jehličky i jiný hmyz.:/

Otrávení, nevyspalí, mokří a bolaví jsme za svítání vyrazili do Klepáčova, kde jsme posnídali u věhlasného dřevěného kostelíka…což zvedlo náladu. A pak už hurá domů do vany a věci hup sušit a do pračky.


17. prosince 2010

Campanula a Křeni v Písečné

Campanula naplno
V říjnu uspořádala bluegrassová kapela Campanula pro své fanoušky koncert k 20. výročí svého vzniku. Koncert byl vpravdě povedený. Na jeho konci převzala zlatou desku za bezpočet přepálených cd jejích alb. :-) A aby to nebylo málo, zahráli nám i Křeni, kteří mimochodem oslavili výročí desáté. A teď ještě nezbytná fotogalerie z jejich koncertu.

2. prosince 2010

Josefovy křtiny

Chvilka po křtu
Jedním slovem by se dala neděle 19. září shrnout takto: famózní křtiny. Byly slezské koláče, čajoví barmani, kofola – co víc si přát. Já vím – hlavně, že byla svěcená voda na křest. A z Anni už je dvojnásobná kmotra. To jí to jde rychle, co? :-) Dneska toho už moc nevymyslím, mám za sebou delší degustaci zejména novozélandského Sauvignonu s výraznou kopřivovou vůní a 14,5 % objemového alkoholu (na bílé víno docela síla, co?). Ale zpět od vína k vodě; fotky najdete tady.

27. listopadu 2010

Bankéři na bowlingu

BB (bowling bankéřů)
Jednoho září nastala ideální konstelace hvězd pro bowling. Proto bankéři nelenili a vyrazili společně soutěžit do hotelu Mariott. Rekordy tentokrát nepadaly, ale stejně jsme si to užili. Více poznáte z fotek.

23. listopadu 2010

Svatba u Jezulátka

Marianka a Honza
Na konci srpna se vdávala má "biřmovní" kmotřenka. Pražské Jezulátko bylo plné a turisti měli ten den o jednu atrakci navíc. A největší fotografický zážitek mi večer připravili skauti s balónkovou soutěží pro novomanžele. Není nad halogenové osvětlení a světelný objektiv… No ale zpět ke svatbě. Byla parádní a podívat se na ni můžete tady.

2. listopadu 2010

Kaltenberg 2010

Rytířské klání v Kaltenbergu

Už jako zkušení mazáci jsme se po několikaleté pauze letos v létě opět vypravili koncertovat na největší rytířský festival na světě – do Kaltenbergu. Očekávání byla jasná – uvidíme francouzské kaskadéry na koních, uslyšíme (i kdybychom nechtěli) "gotickou" metalovou kapelu Corvus Corax, budeme obdivovat německé a francouzské akrobaty a kejklíře, budeme obcházet povětšinou české stánky s rukodělnými výrobky, obdivovat obra Antona, ohrnovat nos nad bavorskými trubači, budeme koncertovat bez ohledu na vedro nebo déšť, v noci si konečně popovídáme se slovenskými tanečníky ze Saltarella a snad i s Manfredem, co chodí celý den bez ohledu na počasí ve 40kg železné zbroji a s ostatními rytíři zavírá a veřejně trestá (kolomazí a peřím) vytipované "problémové" návštěvníky. A v noci nás pak zase možná několikrát probudí opilí čeští šermíři hlasy i slovníkem vpravdě středověkými.

A nakonec se to tak přibližně opravdu i seběhlo, akorát Manfred už letos nebyl ve zbroji, ale stejně jako 100.000 dalších letošních návštěvníků si koupil lístek za 30 eur, čeští šermíři spali jinde a byli více zamlklí a místo dřívějšího velkého plátěného stanu, ve kterém jsme byli ubytovaní, vyrostla luxusnější dřevěná stodola. Pěkné to bylo, i když už ne stejné jako před 10 lety, kdy jsme tam zavítali poprvé…

A teď ještě nezbytná fotogalerie.


19. října 2010

Bernartická pouť

Na řetízkáči

Letošní pouť v naší vesnici se vydařila. Počasí se snažilo, kapela hrála výborně, hosté se sjížděli z celého okolí, nové hasičské auto bylo trvale obydleno dětmi, kolotoče točily o sto šest a sobotní vyvrcholení zařídil ohňostroj. A přesto, že pití teklo proudem, dorazilo následující den na poutní mši nebývalé množství lidí. Schválně, jestli si i ti ostatní vzpomněli, jak souvisí jejich případná kocovina se svatými Petrem a Pavlem. :-)

A teď už jste jistě zvědaví na nějaké ty fotky.


20. září 2010

Svatba Hanky a Martina

Moje žena
Jednoho fotograficky krásného srpnového dne kolem poledne jste na Hradčanech před kostelem svatého Jana Nepomuckého mohli potkat ženicha vítajícícho příchozí svatebčany. Po chvíli příjemně napjatého očekávání se objevila i nevěsta, a svatba Hanky a Martina mohla začít. Chcete vidět, jak to bylo dál? Podívejte se na jejich fotogalerii.

9. srpna 2010

100 let hasičů v Nýznerově

Století hasiči
Narychlo zde umisťuji výběr fotek z oslavy 100. výročí založení hasičského sboru v Nýznerově. Pokud budete mít zájem o DVD se všemi fotkami, napište na můj e-mail nebo nechce ten svůj v komentářích pod článkem.

19. července 2010

Když prší, Václavky rostou

Prší rýže

Tak se nám 8. 5. tak pěkně a jemně rozpršelo, že se Karolína s Vaškem rozhodli, že buď teď anebo nikdy, a společně do toho ve Zlatých praštili.

Určitě vás zajímá, kolik v důsledku toho bylo zraněných, nezvěstných a podobně. :-) To vše zjistíte ve fotogalerii, kterou s jejich svolením zveřejňuji. Ať vám rostou, Václavky! ;-)


19. června 2010

Studio Stindelberg uvádí…

Hvězdy z Hollywoodu na Hraničkách

…romantickou pohádku na motivy lidově tradovaných příběhů s dobrým koncem:

www.vimeo.com/12370750

Und wenn sie nicht gestorben sind, dann leben sie noch heute.


12. května 2010

Skauti v dobré náladě

Barmanská show

Už je to 20 let, co byl na Jesenicku obnoven skauting. Nezbytná proto byla patřičná oslava s výstavou skautských šátků, barmanským show, soutěží v balení spacáků, promítáním archivních fotografií, prohlížením oddílových kronik a povídáním, kde jsme kdo skončil.

Fotogalerii ze setkání najdete zde.


19. dubna 2010

Gymplácký sraz

Gympl po 13 letech
Pro své gymplácké spolužáky, kteří sem zabloudí, vyvěšuji odkaz na fotky z pražského srazu po 13 letech (mého prvního): annodomini.cz/sraz_gympl_praha_2010.

29. března 2010

Silvestrovská chata

Silvestr na chatě
Zajímá vás, jak bylo na Silvestra na Josefce? Hravě, romanticky, výbušně, průvanově ("Dveře!!!"), prostě pěkně. Nebo víte co? Podívejte se na fotky na annodomini.cz/silvestr2009.

14. února 2010

Předvánoční fotky

Zamrzlá zvonice na Šeráku
Sice už máme únor, ale neuškodí si připomenout, jak to loni vypadalo těsně před Vánoci. Polovina fotek vznikla 22. prosince, kdy bylo hodně zataženo, kvůli prudkému větru nejela lanovka na Šerák a horská služba považovala jakýkoliv můj pokus o focení na vrcholu za zbytečný. Protože jsem však několikrát mezi mraky zahlédl modré nebe, neodradilo mě to a vydal jsem se pěšky z Čerňavy nahoru, pomáhaje si sjezdovými holemi. Ve vysokých smrcích obtížených sněhem při každém větším nárazu větru praskalo, jako by se měly každou chvíli zřítit k zemi. Proto jsem se pod žádným nadlouho nezastavoval, ale i tak mi 2,5km cesta kvůli hlubokému sněhu trvala přes 2 hodiny. Odměna za to všechno byla královská – posuďte sami.

6. února 2010

Vzpomínka na 17. listopad

Inventura demokracie?

Díky časovému zpoždění mohu rovnou napsat, že 20. výročí Sametové revoluce nepřineslo žádnou větší viditelnou změnu do naší politiky. Ale stejně člověka potěší i překvapí, když zjistí, že existuje mnoho lidí, kterým osud našeho státu není lhostejný. Politici a celebrity se tísnili na koncertě na Národní třídě, zatímco pod sochou sv. Václava se shromáždili lidé přemýšlivý. A nutno říct, že kromě Václava Havla tam už moc známých politiků nebylo.

Rád bych všem doporučil aspoň několik dílů pořadu Příběhy 20. století, kde jsou vyprávěny zajímavé osudy lidí, kteří prošli 2. světovou válkou a poté často trpěli i za komunismu.


2. února 2010

Koncert v Lucerně... Swell Season

Karolína alias Dylan II.
Děťátka, tady máte střípek atmosféry z dnešního koncertu Markéty Irglové a Glena Hansarda a The Frames Falling Slowly.

14. ledna 2010

Podzim v Rychlebech

Podzimní javorová alej

Vydat se ráno prvního listopadu na lov podzimních fotek se ukázalo jako velice dobrý nápad. V noci už mrzlo, a tak nás čekala neustávající sprcha žlutého listí. Prsty zebaly, ale očím se z toho barevného ráje vůbec nechtělo. Zámecká alej nad Javorníkem byla ještě fotogeničtější než před měsícem, kdy se pod javory schovávali novomanželé Veronika s Pavlem. Lituji jen, že jsem si nemohl vzít pořádný stativ a fotky s teleobjektivem proto nemohl více přiclonit. Ale nakonec je to možná dobře, nízká hloubka ostrosti fotkám dodala své typickou tajemnost.

Říkáte si, že je to na mě příliš romantický článek? Nebojte, přijde vystřízlivění. Po vystoupení z auta, abych s fotobatohem na zádech udělal ještě několik snímků zámeckého parku, se ozvala velice škaredá kovová rána. Na asfaltce se kolébal můj teleobjektiv. Oprava mě stála 9.500 Kč. Od té doby na fotobatohu téměř úzkostlivě kontroluji, zda mám zapnuty všechny zipy.

Na památku svého zničeného objektivu přidávám jednu z posledních fotek jím pořízených. Ty ostatní už budou přes polovinu nových čoček a s novým ostřícím členem.


13. ledna 2010

Romeo a Julie na vsi

Stejně jako babička a děda

Přátelé, kamarádi, tato novelka dopadla dobře (ne jako ta Kellerova). Sali a Verunka se 3. října vzali v kostele sv. Martina ve Skorošicích, a pak to bujaře oslavili v Račáku.

Na tomto odkazu se můžete podívat, jestli jim to sušíí.


11. ledna 2010

Biřmování Jeseník 2009

Řada biřmovanců

Ještě nevychladlá fotogalerie z biřmování se nachází na annodomini.cz/birmovani2009. Účastníkům pošlu na přání fotky v původní velikosti. Případné komentáře umisťujte pod tento článek.


5. ledna 2010

Už se na tom zase pracuje

Na Děčínském Sněžníku

Mnozí z vás si oprávněně stěžují, že se tady dlouho nic neděje. To víte, po svatbě toho času moc nezbývá. Dnes nad ránem jsem proto konečně přidal další fotky a ve zpracování jsem se posunul k říjnu 2009.

První fotky pochází z našeho zářijového cyklovýletu z Děčína přes Sněžník, Labské pískovce, Ústí nad Labem až na vinobraní v Žernosekách u Litoměřic. K tomu jsem přidal několik fotek z Prahy a hlavně malou ochutnávku rychlebského podzimu.


6. září 2009

Svatba

Chceš svézt?
Pro všechny, kteří ještě neobjevili naši "tajnou" stránku s fotkami a drby ze svatby, zveřejňujeme tento odkaz.

29. června 2009

Povodně v rychlebském kraji

Po povodních v Bukové

Tentokrát se hlásíme poměrně brzy po návratu z rychlebska, které před pár dny zasáhly dosud nejničivější povodně. Po páteční večerní modlitbě Taizé v Jeseníku se strhla bouře, kterou jsme v bezpečí přečkali na místní faře. Poté jsme se vydali do Nýznerova, protože dál se již nedalo dostat. V Nýznerově jsme pak až do 4 hodin do rána pomáhali krotit místní potůček u Hadwigerů.

Fotogalerie z průběhu povodní v Nýznerově

V neděli jsme pak přejeli do Bernartic, kde zkáza překonala naše očekávání. Většina mostů byla stržena, z lávek snad neobstála jediná. Záchranné práce byly v plném proudu, právě doráželi dobrovolníci z ADRA, vyklízely se vytopené byty a odváželo bahno. Už raději nebudu psát, podívejte se na druhou fotogalerii.

Následky povodní v Bernarticích


29. června 2009

Svatba Nedvědů

Ženich a nevěsta ve vysoké trávě

Pro všechny, kteří dychtivě čekají na fotky ze svatby Franty a Zuzky, ať už na ní byli nebo nebyli, přidávám tento odkaz:

http://annodomini.cz/svatba_nedvedovi/


17. května 2009

Tak jsme se vám před týdnem vzali. ;)

Novomanželské koloběžky

Byl to moc krásný den. Díky rodině a kamarádům, kteří na tom hodně makali, se všecko hezky povedlo. Varhany hrály, sbor nebesky zpíval, tisícovka byla vcajku a překrásná (aj s řidičem), stodola byla naparáděná a oběd byl výbornýý!! Výčet by mohl být několikastránkový. Moc za všecko děkujeme!

Všecko to ale rychle uteklo aj s hosty. Proto ještě chceme připomenout některé kuriozity našeho vztahu, na které na svatbě nezbyl čas.

Než se Dominik stal mým manželem, byl jen synovec bratrance manželky nevlastního bratra mého strýce. A později se díky fotografiím zjistilo, že byl dokonce na mých křtinách. Naše první setkání. Jak symbolické. ;)

Svatební veselí pomalu doznívalo ještě v neděli v kruhu rodinném a došlo i na zpívané a tančené překvapení pro ženicha.

Teď už se jen můžeme těšit na Martinovy fotky.


4. dubna 2009

Bankovní apríl

Rado macho

Už léta jsem měl v hlavě plán, jak na apríla v bance co nejvíce lidem zasáhnu do jejich až příliš konzervativního života. Ale jako by tomu temné síly bránily, apríl vyšel dvakrát po sobě na víkend, až jsem se svých nápadů loni vzdal. Na letos jsem si už dokonce apríl poznamenal do kalendáře, ale nezbyl mi čas. Ráno jsem sice přilepil na pánské záchody ceduli "Použijte prosím záchody ve 3. patře" a skutečně prý několik kolegů šlapalo o patro výš, ale měl jsem se připravit lépe.

Když jsem totiž 1. dubna přišel ke svému pracovnímu stolu, čekalo mě několik překvapení. Nejprve jsem zjistil, že mám asi jiné heslo pro přihlášení, než jsem si doteď myslel. O.K., řekl jsem si po ránu, teď už si to snad budu pamatovat správně. Následovalo však další zjištění. nefungovala myš. Kabel byl v pořádku, tlačítka něco dělala, dioda dole také svítila, ale kurzor se nehýbal. Začínám tušit příčinu: Leoš. Po zevrubné kontrole nacházím důvod. Malý vystřižený kousek průsvitné izolepy na optickém senzoru, laikem nepostřehnutelný. Soupeř nebude snadný… To už si všímám, že mám na klávesnici prohozená numerická tlačítka. Takže heslo jsem si pamatoval správně! Chvíli (během níž stihnu několik překlepů) trvá, než zjistím, že je tlačítka jednoduché vypáčit a prohodit zpět. Pořád však zůstává ještě jeden problém: nejede mi telefon. Nejsem sám, Honzovi pro změnu nefunguje sluchátko, navíc na jeho spodní straně nachází pečlivě nachystanou vrstvu indulony. Pouze Radovi se dnes nic nestalo, což je podezřelé. Rado však jakoukoliv kolaboraci popírá. Po chvíli ověřování kabelů a přepojování zásuvek přece jen odhaluji i tuto příčinu. Opět známá izolepa, tentokrát přelepené kontakty koncovky přívodního kabelu v telefonu. Honzův problém je tedy vyřešen také. Leoši, těš se!

Vymýšlíme odvetu. Preventivně mu nejdřív nasypeme do zbytku kávy na stole sůl. Trik nevychází, všímá si krystalků. Horečně listuji svým fotoarchivem. Tady je to! Tisknu 2 portrétní fotky, na kterých se Leoš s expresivním výrazem dívá směrem dolů, a vylepuji je nad pisoáry na záchodě pro naše patro. Pomsta je dokonána.

A protože jsme zjistili, že Rado celému Leošovu aprílu ráno přihlížel a zapíral, čeká ho zajisté příští rok pomsta také. Dobře si ho zatím na titulní fotce prohlédněte.


27. března 2009

Změna je život

Hřeben Satanu
Tak jsem to tady trochu překopal, něco k lepšímu, něco k horšímu, takový už je život. Na uklidněnou přidávám několik fotek z výletu s Honzou do Tater loni na podzim.

29. ledna 2009

Quid facis? (Co provádíš?)

Oprava varhan zahájena

Kdo, já? Nebo my? Hej, tak náma právě hýbe oprava varhan v kostele ve Skorošicích. Jsou velké, jsou namakané, ale rozladěné, mají zanesené píšťaly a začal je napadat červotoč, ten malý prevít. A taková mlsná potvůrka může nadělat škod, si nemyslete. Prostě jsou tak akorát zralé na varhanáře Honzu. :D

Tak se vám můžeme pochlubit, že se všecko rozjelo. Je to sice cesta klikatá až křivolaká, ale jestli se zapojí farníci, schrastí se potřebné „jmění“ a všecko klapne, tak se nejen skorošičtí farníci můžou začít těšit na Bílou sobotu! A to ještě víc než normálně.:)

Opatrujte se! A dávejte si bacha na srdíčko!


2. ledna 2009

Dluhy roku minulého

Světlo otáčí trend v grafu
Možná to vypadá, že jsem přestal fotit, ale vězte, že jde pouze o (dost veliké) zpoždění ve zpracování. Momentálně jsem na začátku září. Můžete se tedy těšit na fotky ze svateb Kristýny a Petra a Markéty a Michala, dále na několik fotek z bankovního a karmínovského prostředí, návštěvu Kutné Hory, her bez hranic s Bootcamps, výpravu na Ameriky a hlavně nádherné fotky z Vysokých Tater a okolí Nýznerova. A nakonec přidám něco z letošních Vánoc a Silvestra. Tedy… je se na co těšit.

10. listopadu 2008

Puťák, který tě zavodní, aneb jak jsme dobyli nejvyšší horu ČR a přitom utužili česko-německé přátelství…

Dobyla jsem Sněžku

Na začátku srpna jsme se v počtu, který je v odborných publikacích nazýván „takakorát“, vydali na puťák přes Polsko na naši nejvyšší horu Sněžku (Schneekoppe). V Bílé Vodě jsme se nechali od o. Josefa posilnit soukromou malou mší a taky jsme zdráhavě přijali unitní oplatky, které se později staly naší poslední záchranou.

Vandr to byl dosti povedený. Každý se nějak realizoval. Dominik nás cepoval. Štěpa šel fklidu s rukama v kapsách. Kája zase s prstem v nose. Pavel s Veronikou byli našimi vlajkonoši. Domes chtěl, abychom se o něj báli a lozil na každý kameň. A já jsem nastínila jako pravá germanistka putujícím historii pruského Slezska.

Tak se podívejte! Takové annodomini.cz/softshell_putak_2008 krásné fotky z toho vznikly!!!


8. listopadu 2008

Ein paar Infos

Ich muss auch etwas Längeres auf Deutsch schreiben, weil sonnst meine Familie und Freunde, die nicht Tschechisch können, ein bisschen vernachlässigt werden.

Diese Web-Seite haben wir schon vor zwei Jahren mit Dominik, meinem Verlobten, gegründet. Weil wir beide jetzt in Prag studieren und arbeiten, sind wir fast 300 km von unserer Heimat, unseren Familien und Freunden entfernt. Darum sehen und hören wir uns nicht so oft.

Deshalb wollten wir etwas näher sein, allen zeigen was wir so in der Freizeit machen, wie gut es uns geht und hier auch einen öffentlichen Platz für Klatsch und Tratsch schaffen.

Es wurde der Nagel auf dem Kopf getroffen, weil Dominik ein eifriger Fotograf ist und auch sehr schöne Fotos macht, kommen viele Menschen nur um sich neue Fotos anzuschauen und schreiben uns dann bei dieser Gelegenheit ihre Neuigkeiten.

Und warum Annodomini.cz? Weil unsere Namen sehr dem lateinischem Anno Domini ähneln, das „im Jahre des Herrn“ bedeutet. :)

Ich freue mich schon auf Eure Beiträge… habt keine Angst uns eine Nachricht zuschreiben!

Liebe Grüße aus dem vernebelten Prag

11. října 2008

2 + 1

Štindlíků je ode dneška o jednoho víc. Na svět se prodrala Julinka. Časem určitě přibudou informace o její hmotnosti, váze a tíze. ;)

Gratulujem a přejem hodně zdraví Julince a mamince Barunce!

1. října 2008

Fotky ze svatby Kuby a Blanky

A oslava může začít
A je to tady! Novomanželé svolili a na jejich fotky se můžeme podívat na annodomini.cz/svatba_kbm. Užijte si je, jako my jejich cimbálovkovou svatbu.

30. září 2008

Sázečka?

V nejbližších dnech by se měl na svět prodrat malý Štindlík. Co myslíte, bude to kluk, nebo holka?

A kdypak se asi narodí?

K této anketě mě inspiroval Martin Nýznar*, který v pátek na Taizé povídal, že prý se chtějí s manželkou Kačkou vsadit… kdy a co to bude! ;o)

Ženáči se asi nudí. :)

Jdem do toho?

*Říká Nýznerovu Rýznarov a toto je odplata. ;)

29. září 2008

Z podzimně zbarveného údolí nýznerovského

Děje se toho kolem nás tolikero, že ani malý homo niesnerovis, který je veskrze psavý, to nějak nestíhá zachytit. Zde nabízím malý pokus:

Jelikož začínám na Uni až šestého října a formality mám v hlavním městě vyřízené, trávím tento týden v teple domova… v pohádkové přírodě své rodné osady. Celé údolí je zbarveno. Listí stromů už je barvy žluté, červené a žlutočervené. Sluníčko na ně svítí docela medově a já se celá rozplývám nad tak velkým množstvím krásy… jen kdyby začal víc foukat vítr, hned bych oprášila našeho velkého červeného draka a šla si ho na louku nad kapličkou pouštět. Potok aj potůček horlivě buble a hučí, prý tu totiž čtrnáct dní pršelo (v Čechách bylo nepršavo, tak mě to krapec překvapuje). Při procházkách se psama a Veronikou plánujeme všelijaké vylomeniny… chcem se vplížit do sadu krást hrušky, umýt stejšna… však se uvidí, kolik toho nakonec stihnem.

Před týdnem jsme s Domi byli na koncertě Coldplay. Byl to opravdu mazec zážitek. Masa lidí udělala drsný kotel, strhující atmoška, efekty promakané do každičkého detailu a hlavně se nám kluci v čele s Chrisem Martinem pěkně předvedli… borečci. Dokonce mě motivovali k většímu studijnímu nasazení v angličtině. :o) Tak to už se pak takový koncík aj vyplatí, co říkáte?

K té velké drbárně, která se rozmohla ve vzkazovníků, se moc nemohu vyjadřovat. Drb je informace málo podložená. Člověk, kterého se týká, je většinou nasupen, že ho tady řešíme, zveřejňujeme a komolíme info o něm získané z mnoha ruk. Jenže kdyby jich nebylo? Co by se pak dělo? O čem by se hovořilo? To by se spíše nehovořilo… hovořili bychom-li jen o věcech podložených, známých a povolených… a moc nového bychom se taky nedozvěděli… jeden drb přináší další drb a ten zas další. A většinou je drb vlastně pravda… na počátku informační šum a po ověření informace získáme opravdovou plnohodnotnou pravdu. Proto chci touhle cestou poděkovat své skorošvagrové Káje za opravdu kvalitní informační šum na těchto stránkách! Díky!

Nehodlám dále zatěžovat vaše očka, tak se loučím. Těšte se na velké překvapení, které pro část z Vás chystáme!!!

S přáním krásného a pomalu padajícího listí Vám mávám pááápáááá. :o)

1. září 2008

Monte Rosa 2008

Tak jste se konečně dočkali! Velké album z dobývání druhé nejvyšší hory Alp je tady. Více než 10 čtyřtisícovek, nádherné scenérie a trochu závratě najdete na annodomini.cz/monte_rosa_2008. A ještě pár rad: pro větší fotografie zapněte v prohlížeči plnoobrazovkový režim a přepněte se do módu Slideshow. Pro pohyb mezi fotkami použijte šipky na klávesnici.
27. června 2008

Celeste Aida

Zatímco se Anni teď na mé posteli učí na zítřejší zkoušku z Kontrastivní lingvistiky, dostal jsem od ní úkol vám napsat, že jsme dneska byli na Aidě v Národním. A bylo to veliké. V jedné chvíli jsme na scéně napočítali více než 100 lidí. Žádná moderna, ale hezká klasická výprava s egyptskými kostýmy a kulisami. A zpěváci se nám taky líbili. Jak se tak dívám - já bych mohl psát rovnou recenze do novin... ;-)
15. června 2008

Křížovka na Boží horu

Tento víkend se měl původně konat minipuťák v režii rádobyzkušených putovníku, ale kvůli malé účasti a ůbec tlakáčovému zkouškovému jsme ho zrušili. A tak jsme s Verčou, Karol a Domesem v pátek aspoň vystoupali na cíl puťáčku, Boží horu, společně s otcem Ivanem a s věřícími z okolí. Za pomoci akčních babiček jsme si prolítli nezapomenutelné archivní kytarovky a mimochodem vlastně i přispěli k zázraku. :o) Následovala křížovka na téma Čas kombinovaná s růžencem, při kterém se „babičky“ nadšeně předháněly v předříkávání desátků. Na vrcholku nás čekal překrásný výhled do Polska a „hustá“ mše doprovázená kytarovými evrgríny. Při cestě dolů jsem se ještě stihla vsadit s Domesem... a je to dosti hustá sázka... radši ju taky ani nebudu veřejně vyvěšovat.
29. května 2008

Londýn

Po čtyřech příjemných dnech služební cesty v Londýně, kde pro nás měla přichystaný program VISA, nastal čas vyvěsit několik fotek. Zkoumal jsem, třídil jsem, ale pod 20 jsem se nedostal. V Londýně si téměř okamžitě připadáte jako doma - domluvíte se anglicky a většina lidí, se kterou přijdete do kontaktu, jsou stejně jako vy cizinci. Navíc jsou Britové velmi tolerantní k jiným národům a jejich kulturám. A má nejpozitivnější zkušenost? Hospody jsou již v Británii nekuřácké, a přesto (aspoň ty v centru) přeplněné. Nedoufal jsem, že pro mě někdy bude návštěva hospody příjemným zážitkem…
7. května 2008

Fotky ze svatby Zuzky a Ondry

Po více než týdnu úprav jsou fotky ze svatby Zuzky a Ondry Hanulíkových připraveny. S jejich souhlasem jsem výběr 175 z nich umístil na annodomini.cz/svatba_zoh.

Fotky se dají tlačítky dole zvětšit a automaticky přehrát jako prezentace, pro jejich zobrazení potřebujete mít pouze nainstalovaný Adobe Flash Player a nepříliš pomalé připojení.

4. května 2008

Karamazovi

Určitě běžte do kina na Karamazovy. Pro mě se z něj vyklubal jeden z nejlepších českých filmů vůbec (např. Vratné lahve se s tím nedají srovnat). Fantastické herecké výkony a navíc geniální skloubení divadla s filmem, kdy sice víte, že herci hrají, ale silně o tom po většinu filmu pochybujete. Příběh byl tak silný, že jsem dokázal odpustit i malou mouchu v podobě příběhu polského dělníka. Karamazovy jsem četl, a film jsem si užil, Anni nečetla, a užila si jej taky. :-)
15. dubna 2008

Myslete na Honzu

Brácha je od neděle v nemocnici v Motole. Nějak mu přestalo fungovat trávení a neví se přesně proč. :-( Díky, že si na něj vzpomenete v modlitbě.
5. dubna 2008

Chcete nějaký drb?

Dominik mě včera požádal o ruku. A já jsem řekla ano, jo a no. :o)
9. února 2008

Stýská se mi!!

Nazdárek všici, není po mne moc vidu ani slechu, jelikož mám teď zkouškový maratón, který je obzvláštně náročný. Sice se mi hezky zaplňuje index a kredity jen naskakují, ale měsíc a půl vkuse jen drtiti a drtiti.. není opravdu nic příjemného. Když k tomu připočtu to, že trávím celé zkouškové v Práglu, jelikož mi toto prostředí umožňuje nejlepší šprtací „vakuum“... tak určitě pochopíte, proč se mi tááák moc stýská po našem rajském kraju, po všech těch děckách.. sněhu, kopcách a vůni práce...
31. ledna 2008

Vánoční fotky a copyright

Dnes přibyly fotky z Vánoc, některé se líbí dokonce i mně. ;-) Díky řazení podle data je dnes najdete na 2.-3. stránce fotoblogu (pevný odkaz bohužel neexistuje).

Copyright ve fotkách jsem začal používat po přečtení nepříjemné zkušenosti (článek pod fotkou) Petra Václavka z Vidnavy. Zatím jsem své fotky objevil jen v regionálních vyhledávačích obrázků a na jistém nejmenovaném blogu pojednávajícím o bezpečnosti práce se psy, ;-) ale raději dřív, než bude pozdě.

8. ledna 2008

Silvestr 2007

Tolik očekávané fotky ze Silvestra najdete už dnes na stránce www.annodomini.cz/silvestr2007. Fotky z Vánoc zde budou, až mi je přiveze Honza. Letos jsem o vánočních prázdninách nafotil přes 10 GB. :-) Máte se věru nač těšit.
26. listopadu 2007

Stužkování

Co je nového? Karolína je ostužkovaná! Několik fotek z plesu jsem pro vás před chvílí přidal do fotoblogu. Bylo to tam super a cool. ;-)
17. listopadu 2007

Slavnost světla

Letos pražská Slavnost světla doputovala do kostela Nejsvětějšího Salvátora. A protože mě ten den začalo bolet v krku, rozhodl jsem se místo do sboru zpívajícího písně z Taizé zapojit jinak. :-) Výsledné fotky najdete jednak na našem fotoblogu a jednak v samostatné prezentaci na annodomini.cz/taize.
1. srpna 2007

Je tu nuda jak v BRNĚ :o)

A já se za to omlouvám... mám na lístečku napsané, že mám napsat keci o Berlíně a Roháčích a chari.. ale zatím mám jen čtrnáct dní starý odstavec o Berlíně.. fotky se taky nehýbou pač Dominik má fůzi a teďka koncertuje s Karmínou v Itálii.. machýrek... aspoň mám drb, že se doma chystá dosti na plno zlatoučká svatba mým prarodičům a že Kačka a Martin dostanou o mé maličkosti fešný dáreček!! :o) Jooo a v Brně nebyla nuda... užívejte prázek naplno.. zrýýý
20. července 2007

Když mám volno

Anni se mi toulala po Roháčích, tak jsem konečně přepracoval hodnocení fotek na fotoBlogu. Neváhejte, hodnoťte. Která fotka vyhraje?
19. června 2007

Běžný pracovní den...

Do naší kanceláře přišla Věrka V.: „Mám na vás takovou neobvyklou prosbu – soukromou. Umíte tady někdo dobře kreslit?“ Svorně ukazujeme na Věrku E., která má stůl obestavený obrázky fialových chobotnic od své neteře. „Víte, já bych potřebovala nakreslit orla,“ pokračuje Věrka V. Všichni v tu chvíli znejistíme. „Ségra by to dokázala asi líp,“ poznamenává na adresu předsedkyně Národní strany Věrka E. „Ale ta by tam určitě chtěla dokreslovat i hakenkreuz,“ namítá Petr. „Víte, já to pak chci zvětšit a vylepit na balkón. Nám tam začali lítat holubi,“ dodělává nás Věrka V.
19. června 2007

Klíče

O zpoždění vlaků ČD víme všichni své. Včera se zase vyznamenaly, když poslední vlak do Prahy nechaly zpozdit o 70 minut tak šikovně, že lidem ujela poslední metra.

Chytli jsme s Anni poslední tramvaj, takže jsem ji na kolej doprovázel pouze s pomocí mobilu, abych se sám dostal domů v rozumný čas. Když jsem však potom stál v 1.00 před svým panelákem s vybaleným batohem a bez klíčů, už jsem se jen smál. Kde jsou, kdepak jsou… Nejspíš ještě od pátku u mě v kanceláři na Václaváku.

Taxíkem za 150 Kč se dopravuji před Švehlovu kolej a hodná paní vrátná mě pouští dál. Takže jsem nakonec mohl strávit noc blízko nejkrásnější a…prostě nejlepší holky na světě. :-)

20. května 2007

Nějak se tu flákám s těma drbama! Pokusím se to dohnat!

Karlíš je talentem roku v Holomóckém kraju. Hraje už pár let na klavír, a tak porotě zahrála, co tak normálně smaží na klaviatuře.. inu a bylo z toho první místo… kongratulejšn Kájí!

V Praze to žije. 5. května jsme se s Dominikem vydali na veletrh knih. Dostala jsem od Bětky lístky…takže to bylo zadarmo. Bylo to dost pěkný.. já si užila předčítání Jacoba Heina a pohled na překladatele Tomáše Kafku. A Domi křest Hochů od Bobří řeky jako komiksu.. :o) Viděla jsem zblízka Wilbura Smitha… a dokonce jsme si pěkně usmlouvali cenu dvou zajímavých knih. No jo, ten obchodník měl prý židovské předky..

Pak jsme zašli na obří kolo a horskou dráhu.. hmm, kdo zná pražský lunapark, ví, že to byl opravdu zážitek – rezavé trubky, uvolněné šroubky…

A pak jsme zašli na zápas Sparty ze Slováckem…lístky jsme dostali v restauraci Coloseum… to bylo něco.. fandila jsem samozřejmě Slovááckůů, ale většinu času jsem věnovala pozorováním sparťanských fanoušku a přemýšlením nad tím, jak fotbal ovlivňuje morální chování a myšlení člověka – a zjistila jsem, že to jsou gumy. ;)

9. května za mnou přijela Ichulka. Zašly jsme na výstavu „respekt k porodu“, ukázala jsem jí Krišňáky a jejich jídla a taky se mnou byla na přednášce Filosofie náboženství. A hlavně jsme si pěkně pokecaly a prodrbaly všechny známé i neznáme :)))

Pavlínka má od minulého víkendu výstavu svých šperků v Javorníku v kulturním domě.

Céčáci měli poslední zvonění.. a začal jim pěkně svaťák :)

A já trpím studentským syndromem.. ale to až někdy příště…

1. května 2007

1. máj

To byste nevěřili, jak je těžké v Praze najít 1. května ve 22 hodin nerozkvetlou třešni. My jsme to štěstí neměli, a tak jsme odkvetlou třešni vyvážili dosud nerozkvetlým javorem a akátem a posichrovali dopravní značkou "hlavní pozemní komunikace". Snad to zafunguje.
14. dubna 2007

Oslava narozek

Moji milí a předrazí :) Chci vás velmi slavnostně pozvat na oslavu svých narozek, která se bude konat 28. 4. 2007 v Heimatscheune u naší kapličky.

Něco málo k prográmku:

 • 16:00 nácvik písní ke mši v kapličce
 • 17:00 slavnostní mše, kterou necelebruje nikdo jiný než otec Ivan
 • 19:00 oficiální přivítání hostů se zahajovací fanfárou ala Anča
 • 19:30 koštování vynikajícího jablečného vína ze sklepů los Vojtos-Nikos Dobros Pitivos, jabkařská oblast Niesnersberg
 • 20:30 ukončení slavení .. večerníček :)
 • 20:45 opětovné zahájení oslav
 • 21:00 volná zábava, masíčko... a ůbec prostě už to snad bude rozjetý ;o)

Pro přespolňáky je zajištěno luxusní ubytování (spacák s sebou). ;)

Ty, kdo získali do vínku i nějaký ten hudební kumšt, vroucně prosím o předvedení svého umu.

Na vás všecky, hajdaláky i moc slušné slušňáky, se festovně těším!

Vaša Andulica

P.S. Tady je trailer – ten kratší, jelikož ten mazanější symbiotický byl moc veliký.

10. dubna 2007

Přepadení

Tak mi přepadli spolubydlícího. Před půlnocí na Zelený čtvrtek u našeho paneláku, kde je jindy tak krásný klid. Praštili ho zezadu do hlavy teleskopickým obuškem, 8 cm rána, krve jak z prasete, ale ustál to a začal křičet, takže ho nechali. Dnes už je docela o.k.

Prý se tu noc v nemocnici sešli tři oběti těch samých autorů. :-) Násilníkům se podařilo okrást pouze jednoho a policie je brzy oba dopadla. Jeden z nich bydlí nedaleko. Vytipováváli si dobře oblečené lidi… Teď jsem docela rád, že chodím aspoň s tím batůžkem, takže vypadám spíš jako student vracející se ze zkoušky než bankovní úředník. :-)

29. března 2007

stopkoureni.cz

Na výše zmíněných stránkách se laskavě podepiště a přispějte tak ke snížení toho hrozného smradu, co musíme denně čichat a dýchat. Hotovo, šmytec. Už žádné smradlavé kabáty, za které se stydíte ještě 2 dny po návštěvě hospody. Nazdar.
3. března 2007

Hádanka

Konečně jsem se odhodlala zveřejnit zde tu obrovskou zprávu... ten mega drb. :o)

Ale nenapíšu ho jen tak.. to teda ne.. tak lacině své drby nerozklepu... tak hluboko jsem ještě neklesla...

Takžeee hádanka pro všechny – co má kdo nového na této fotce?!? ;o)

Dívejte se pozorně!!! Aby vám ten malý detail neutekl!!

(Nápověda: Barča)

1. března 2007

Umíte řešit Sudoku?

Jestli se zajímáte o sudoku a připadá vám, že i těžké verze lze použitím 3-4 jednoduchých algoritmů do hodiny vyřešit, mám pro vás tip na speciální stránky. Až na nich jsem zjistil, že algoritmů řešení je více než 30 a ona "těžká" sudoku vyskytující se v tisku spadají do kategorie lehkých.

Na zmíněných stránkách si do tabulky vyplníte vlastní zadání sudoku, a pak se krok po kroku můžete nechat dovést k řešení. Ovšem na "novinovém" Sudoku si žádné speciální strategie nevyzkoušíte, vystačíte s jednoduchými. Pokud budete chtít zkusit pokročilé metody, jako jsou X-Wing, medúza, X-cykly, XY-řetězce, skoro uzamčené množiny nebo Rozkvět smrti (a mnoho dalších), můžete si sudoku vygenerovat ze seznamu vzorových příkladů.

Asi vám pořád schází odkaz: tady je.

28. února 2007

Tři drby

Ještě než sem Anče napíše ten megadrb, přispěji třemi menšími:
 • Soused Leoš Chromík se po jediném dnu v Norsku vrátil letadlem zpět s omrzlinami, takže spolužák Petr Pavlíček bude v cestě za polárním kruhem pokračovat sám. Hodně štěstí.
 • Filip a Barča a Jonáš mají webové stránky! Barča navíc pěkně batikuje trička a vyrábí i jiné věci.
 • Po včerejším absolvování první ploviny kurzu Stress management a pozdním koncertě na Pražském hradě v restauraci Vikárka pro spoustu Američanů, Angličanů, Skotů, Irů, Němců, Italů, Španělů, Poláků, Maročanů a dalších národností jsem se dnes vzbudil poměrně nachlazený. Že by psychosomatický účinek stresu? Snad se z toho dostanu brzy. :-)
5. února 2007

Čepice 1 II

Tak už ji mám. Včera jsem po mši navštívil sakristii a doptával se na ztráty a nálezy. Jeden františkán mi ukázal na skříň, kde se aktuálně nacházela spousta čepic, rukavic a dokonce několik klobouků. Zpočátku jsem tu svou nemohl najít, ale po chvíli jsem zajásal, popadl ztracenou pokrývku hlavy, poděkoval a zmizel domů. Akorát že v té sakristii bylo docela šero. Akorát že jsem si nevšiml, že jsou na té čepici, kterou jsem měl podruhé na sobě, už patrné žmolky. A že není tmavě modrá, ale úplně černá. A pak mi ještě Anni řekla, že jsem na té své měl bleděmodrý proužek. :-( Hm, ale už se mi tam vracet nechce. Možná jsme si je s někým vzájemně prohodili…
25. ledna 2007

Čepice 2

Jak to dopadlo s Dominikovou čepicí... hmm to se ještě neví. Ale má milovaná stylová málem nová a přímo jedinečně skvostná čepice, se mi nenávratně ztratila :(

Včera při cestě do Obecního domu(na koncert Loly - tzn. symfoňáku pražského)mi nejspíš spadla z klína v metru A. Kdybych byla jako ségřina Miriam tak řeknu: "Já jsem ji v úterý přiskřípla do zipu bambulku a proto mi utekla!!" ;o) Nemám žádné foto s ní na hlavě.. takže inzeráty vyvěsit nemůžu a zrovna se tak krásně ochladilo :o(

A ůbec řeknu si - nejsem materialista, nejsem materialista... a jdu bobovat ;)

22. ledna 2007

Čepice

Včera jsem si na mši u Panny Marie Sněžné zapomněl v lavici novou čepici. Možná jsem byl excitován ze starší zbožné paní přede mnou, která měla v lavici schovaný bulvární deník Aha!, a možná jsem se už moc těšil na kolo. Letošní zima se vydařila… horským cyklistům. Jen toho bahna…

 • Podaří se Dominikovi najít čepici?
 • Neodnesla ji s sebou zbožná paní s deníkem Aha!?
 • Modlili se františkáni, aby se vrátila správné hlavě?
To vše se již brzy dovíte!

20. ledna 2007

Cože? NEBEZPEČNÉ ALPY!! EP… EP…

Ano, vím to, připadá vám, že tyto stránky jsou o Alpách a odvážných mužích, jež je zdolali. Bránila jsem se této představě, ale už mi taky tak připadají a proto… proto musím napisat něco o naší výpravě na Treplovku (která byla dvakrát nebezpečnější než Alpy) v předsilvestrovský čas. ;o)

Má maličkost sehnala klíče od malebné chaty pod Treplem, jelikož jsme se s menší bandou nadšenců shodli, že je lepší jít na nějaký extrem trip než ležet doma a pak jít na den a něco do Písečné na faru, kde se všichni oddávají konzumu a o pravém smyslu života nemají ani páru. Ve středu 27.12.2006 jsem s Dominikem a svými rodiči zajela do hustých lesů vysoko nad Nýznerovem, kde jsme tak kapec zhruba připravili chatu na invazi. Nařezali a nanosili dřevo, dovezli barely s pitnou vodou, upravili studánku, vyměnili trubku u kamen.. a ubec vše se tak nějak pěkně uklidilo.

Invaze proběhla ve čtvrtek a předcházelo jí obležení rodinného domku Hadwigerových, kde jsme se počítali… bylo nás 6, a fyzicky náročná cesta, Domes se dokonce nedobrovolně proběhl kolem potoka, kam mu spadla rukavice. Při invazi asistoval i Rex, Puňťa a Veronika. Všichni užasle pozorovali, jak umí můj malý Puňtík zneškodňovat nebezpečný odpad.

A pak začalo těch pár dní, které byly plné sněhu a ledu, her a jídla. A hlavně nevysvětlitelných událostí a nočních pokusů o zahubení naší posádky… ale to až někdy příště :o)

16. ledna 2007

Ötztalské Alpy 2006

fotografie Zdolat nějakou alpskou třítisícovku jsem chtěl už dlouho. Po loňském zážitku na hřebeni Zugspitze, kdy nám šlo díky náhlému zvratu o život, jsem už věděl, že nadmořská výška není vůbec rozhodující, ale stejně… Původně jsem plánoval jet do Alp s bráchou Honzou a jeho kamarády, ale těm se více zamlouvalo Totes Gebirge, kde třítisícovky rozhodně nejsou. Když jsem pak náhodou dostal od Lukáše nabídku jet do ledovcových Alp, začalo dilema, ve kterém zvítězila má touha dostat se výš. Jinak bych se totiž na ledovec dostal spíše jen s cestovkou nebo nezkušenými lidmi, a to už je skoro lepší zůstat doma. Nakonec brácha stejně onemocněl a z hor by nic nebylo, takže jsem nejspíš udělal dobře.

Jirka se rozhoduje

Ve čtvrtek 27. července jsme měli odjíždět. Byli jsme nakonec 3 – já, Lukáš a jeho bratranec Filip. Odpoledne jsme s Karmínou měli odehrát ještě jeden koncert v České národní bance. Když jsme při čekání na koncert v šatně vytáhli s Lukášem mapu a začali plánovat, kam že se to podíváme, upoutali jsme Jirkovu pozornost natolik, že po koncertě byl rozhodnutý jet s námi. Zbývalo mu maličko – zavolat své holce, že dnes už doma nepřespí a že její narozeniny oslaví později, a pak už jen nakoupit nějaké to vybavení – prosil bych jedny mačky a jeden cepín - a sbalit si věci. Vzhledem k tomu, že bylo pět hodin odpoledne, moc času do odjezdu nezbývalo.

Zapomenutá občanka

Po nákupu trvanlivých potravin jsme před půlnocí dorazili k Filipovi do Horoměřic, odkud se lépe vyráží na západ. Vše poněkud zkomplikovala jedna maličkost. Moje maličkost. Nějak jsem nemohl najít svůj průkaz Alpenvereinu. Bez toho bych se ještě obešel (pojistění jsem měl ještě jedno), ale problém byl, že v tom samém vodotěsném sáčku byla i má občanka. Trapná situace, zejména pokud k ní dojde na hranicích. Naštěstí jsme byli nedaleko Prahy, ale bez noční městské dopravy. Z možností – vrátit se domů, vzít si taxíka nebo si půjčit auto - jsem si naštěstí vybírat nemusel, Lukáš se obětoval, a přestože ho na druhý den čekala dlouhá jízda, absolvoval se mnou ještě hodinovou cestu do Strašnic a zpět.

Den první – Braunschweiger Hütte

fotografie V 6 hodin ráno vyjíždíme a čeká nás téměř non-stop jízda před Mnichov a Garmisch do rakouského Pitztalu. Auto necháváme na neplaceném parkovišti ve výšce něco přes 1400 m nad mořem a vydáváme se na Braunschweiger Hütte, která je téměř o dalších 1400 metrů výš. Brzy se však začínají objevovat těžké mraky a z údolní chaty se dovídáme, že pokud se chceme dostat nahoru, máme na to asi 2 hodiny. To však bylo s naším vybavením nemyslitelné – kromě maček, cepínů, jištění, lana a teplých spacáků jsme s sebou nesli i jídlo na týden. Využíváme tedy příležitosti a batohy si necháváme na chatu vyvézt nákladní lanovkou. Sami pokračujeme nalehko chůzí tak svižnou, že se každou chvíli musíme zastavovat kvůli popadnutí dechu. Bouřka nakonec zůstala daleko a my jsme jen trochu zmokli.

fotografie Na Braunschweiger Hütte (2758 m) je spousta lidí s ledovcovým vybavením, přes den tu probíhá i nácvik vyprošťování z trhlin. Obdivujeme boty kategorie C (na ledovec), ale u nás bychom je nevyužili. Večer ve společenské místnosti hrajeme kostky. Přichází i jedna větší skupina. Je s nimi asi 15letá holka, která promokla a úplně se klepe a brečí. Vypadá to vážně. Posazují ji k ohřívači a přikrývají teplou bundou. Po hodině ji začíná být lépe. Od lidí ze skupiny se dovídáme, že přecházejí Alpy od severu k jihu – z Oberstdorfu až k moři.

Den druhý – aklimatizační výlet na Wassertalkogel

fotografie Máme dost času, a tak vycházíme až v 10 hodin. Mírně mrholí, a tak jsme docela mokří, hlavně zevnitř. Nejprve si omylem dáváme menší vrchol Karleskopf nad chatou, pak již pokračujeme přes sedlo Pitztaler Jöchl (2998 m) mírně dolů a po zajištěné cestě, která se ukázala být velmi lehká, opět na hřeben. V mlze přecházíme po Mainzer Höhenweg přes několik vrcholů (takže teď ani nevím, kde jsem hranici 3000 m překonal :-)) až na Wassertalkogel (3252 m). Téměř na jeho samém vrcholu stojí laminátový bivak připomínající lunochod – Rheinland-Pfalz Biwak (3247 m), ve kterém je 9 lůžek. Vodu dle instrukcí v bivaku nabíráme na jižní stěně z tající závěje. Nabírající musí stát v prudkém vlhkém suťovém svahu, takže se musí jistit cepínem zaseknutým do závěje nad ním. Jsou teprve čtyři a venku je stále mlha, a tak vaříme, sušíme, plánujeme a brzy nato i usínáme.

Den třetí – zpět na Braunschweiger Hütte

fotografie Spím velmi lehkým spánkem, což způsobuje dílem Lukášovo chrápání, dílem nadmořská výška a dílem to, že ležím v nejvyšším patře a 20 cm od hlavy mám laminátovou střechu, o kterou se opírá silný vítr a občas na ni začnou padat zmrzlé kapky.

Vstáváme před šestou. Bivak před noc namrzl, a když se vydáváme na vrcholovou podívanou, málem s sebou praštíme. Nejprve to přičítám snížené motorice a promrzlému tělu, záhy však shledávám, že jsou všechny kameny pokryty tenkou vrstvou ledu. Ranní výhled je úchvatný. Slunce zrovna vychází a osvětluje Wildspitze, hlavní cíl naší cesty. Došlo nám, že jsme vypili skoro všechnu vodu a ráno závěj ještě moc netaje. Ale máme štěstí, tahle taje.

fotografie Po sedmé hodině začínáme scházet do údolí. Přicházíme k prvnímu ledovci. A zrovna pěknému: samý led a sklon asi 50 %, bez maček by se člověk po počátečním uklouznutí zastavil až o některý větší kámen o 50-100 metrů níž, a v případě přežití by mohl být velice rád. S respektem nasazujeme mačky a Lukáš s Filipem nám udělují instruktáž. Následně nacvičujeme budování stanoviště pomocí ledovcových šroubů a sestrojujeme kladku pro vytažení z trhliny. Docházíme k závěru, že ani kladka nám práci příliš neulehčí a že se buď spolehneme na prusíky, nebo prostě do trhliny spadnout nesmíme. Je už docela teplo a po ledovci tečou doslova potoky vody. Občas se uvolní některý kámen uvězněný v ledu a s rachocením se sune a kutálí dolů. Máme věru před čím uhýbat.

fotografie Hned pod ledovcem nás vítají ovce, ale když zjistí, že od nás nic nedostanou, rychle to vzdávají. Scházíme po kamenité moréně až do zeleného údolí Pollestal (2400 m). Jím pak pokračujeme nahoru k ledovci Pollesferner. Musíme opět vystoupat do 3000 m. Po ledovci je to mnohem rychlejší, ale kotníky si užijí, zvláště při traverzu. Na hřebeni, kudy jsme vlastně včera šli, nás pak překvapuje větroň, který si to v tichu prosvištěl asi 10 metrů nad námi. Stačil by jeden poryv větru, o které na horách není nouze, a rozmázl by se o stěnu… Abychom nešli na chatu stejnou cestou jako včera, volíme stezku, která trochu schází do údolí Pitztal.

Na Braunschweigerhütte se rozhodujeme ponechat část jídla, jištění na ferraty a spacáky. Za úplatu nám tašku na požádání pošlou dolů nákladní lanovkou. Na druhý den nás čeká dlouhá cesta na Wildspitze a každé kilo dolů se hodí. Dohromady jsme tak ušetřili před 10 kg. Rozhodujeme se také využít teplé sprchy na chatě. Ovšem stejně tak nechceme zapřít svou vrozenou spořivost. Jeden žeton je na 3 minuty. To musí stačit minimálně pro dva. Každý má tedy 45 s na namočení, poté 45 s na namydlení mimo sprchu, zatímco se začíná sprchovat druhý, a nakonec 45 s na opláchnutí, prostě taková docela akční štafeta. Po sprše urychleně opouštíme zatopenou koupelnu. Však ono to za chvíli uschne…

Den čtvrtý – Wildspitze

fotografie Vycházíme s čelovkami po páté a klesáme k ledovci Mittelbergferner. U něj se nacházíme v 6 hodin a následně jím stoupáme téměř 2 hodiny na sedlo Mittelbergjoch (3166 m). Po cestě snídáme na sloupu od lyžařského vleku müsli. Jirkovi nechutná, a tak vynechává, čímž si podle mě hodně ztěžuje situaci.

Výhled z Mittelbergjoch je úchvatný, vidíme před sebou severní vrchol Wildspitze a ledovec Taschachferner s nádherně vystínovanými trhlinami a séraky. Kocháme se a fotografujeme, poté scházíme po skále k ledovci.

fotografie Hned na začátku poznáváme, že tento ledovec je jiné kategorie než předchozí. Led velice klouže a hned ještě před nasazením maček musíme obejít převislou trhlinu. Velmi rychle se navazujeme do lanového družstva. O chvíli později si díky nepozornosti připisuji na účet svou první trhlinu. Naštěstí byla jen půl metru hluboká, zato však plná ledové vody, a tak kluky přemlouvám, aby zastavili a dovolili mi se přezout. Chvíli však ještě pokračujeme, neboť překonáváme něco jako sněhovou bažinu, a není jisté, zda adeptů na výměnu ponožek nebude víc. Postupně přibývá sněhu a už musíme přeskakovat první trhliny. Navíc začíná přibývat oblačnost a máme obavu, zda se na vrchol Wildspitze vůbec vydat.

fotografie Lukáš nás na laně doslova táhne. Jen tak se cíle výpravy vzdát nechce. Začínáme být rychlým postupem ve sněhu unavení a na úpatí Wildspitze je Jirka na pokraji kolapsu. Dostává čokoládu a my na plynovém vařiči roztápíme sníh, abychom měli vodu. Asi 100 m od nás již vede hlavní trasa z Mittelkarjoch na Wildspitze a každou chvíli se na ní objeví nějaké družstvo. Během hodinového roztápění sněhu přilétá vrtulník a zastavuje skoro nad námi. Všímáme si, že to není vrtulník záchranné služby, nýbrž policejní. Když se stále nemá k odletu, pro jistotu signalizujeme symbol N a přemýšlíme, koho hledají. Viděli jsme jít na vrchol dvojici, ve které ten první už skoro nemohl, tak možná kvůli němu… Vrtulník stále létá okolo jednoho místa, poté se vzdálí, a opět přilétá. Zvláštní.

fotografie Počasí vypadá pořád stejně, a tak necháváme batohy na hromadě a vydáváme se dobýt Wildspitze nalehko. Tedy až na Lukáše, který nám nese nejnutnější věci a tvrdí, že je na batoh při výstupech už zvyklý. Cestou přeskakujeme více trhlin a začínáme častěji dělat přestávky na vydýchání. Inu, už jsme přes 3500 m vysoko. Protože jsou před námi na cestě desítky lidí, volíme cestu nejprve přes severní vrchol, s prudkými zasněženými úseky.

O hodinu později stojíme na severním vrcholu a po přechodu sněhové hrany mezi vrcholy stojíme ve 13 hodin u hliníkového kříže na jižním vrcholu Wildspitze (3768 m), druhé nejvyšší hory Rakouska. Vychutnáváme pocit z vítězství a pomalu se dáváme na sestup. Cestou dolů u jedné trhliny potkáváme chlapíky, které tam vysadil onen vrtulník a kteří se do ní spouští a něco očividně zkoumají. Na Filipovu otázku, co že tam dělají, odpovídají stručně – prý průzkum ledovce. Netušíme, že se za několik hodin dovíme více. A pak nás ještě cestou dolů zdržuje již dříve zmíněná pomalá dvojice. Zjišťujeme, že jde o Japonku a asi 30letého kluka, zřejmě jejího průvodce.

fotografie Dole nasazujeme batohy a vydáváme se k sedlu Mittelkarjoch. Docházíme ke skále, ke které musíme překonat chatrný ledový můstek přes odtrhovou trhlinu. Jeden opatrný nášlap a co nejrychleji zaseknout cepín do skály pokryté ledem. Všichni připravení k jištění případného zřícení. Když jsem na skále i já, zbývá už jen poslední Filip. Po třech úspěšných překonáních nečekám žádný problém, ale náhle je slyšet prolomení ledu a lano se napnulo. Křičím na kluky přede mnou. Stojíme všichni na prudkém svahu a máme sami problém se udržet. Filip však volá, že je v pořádku, a brzy se vyškrábe z trhliny sám. Bohužel se vyškrábal na původní stranu, a bude muset na skálu skočit. Jistíme ho přes zabodené cepíny a mačky. Naštěstí se mu po skoku podařilo na skále zachytit a rychle se škrábe až k nám.

fotografie Pokračujeme v traverzu k sedlu. Navázání je tu diskutabilní, kdyby někdo uklouzl, možná by strhl i ostatní a skončili bychom v odtrhové trhlině pod skálou všichni. Nakonec se tak neděje a my se dostáváme až k sedlu. U něj potkáváme dva Maďary. Hledají cestu dolů. Fixní lano u standardní cesty je přetržené a mají strach se po ní dávat dolů. U fixního lana potkáváme také Japonku a jejího bezradného průvodce. Naše lano je 60metrové, všichni nás tedy vítají. První slaňuje Japončin horský vůdce. Ukáže jí, jak se provléká lano osmou, jak se lano brzdí, a tradá, už je dole. Pozorujeme Japonku, jak si povede. Stop, stop! Takhle ne! Japonka má sice lano provlečené osmou, ale drží se ho OBĚMA RUKAMA NAD NÍ a navíc je tělem úplně nalepená na skálu. Ukazujeme jí, že musí lano držet pod osmou a že se má od skály odklánět. Je strachy úplně vyklepaná. Uklidňujeme ji a neustále připomínáme, co má dělat. Její horský vůdce čeká dole. fotografie Nakonec se tento úsek neukazuje tak náročný, nejspíš by se dal slézt i bez lana. Dále však pokračuje po skále, a to je pro třesoucí se Japonku další problém. Čekáme více než půl hodiny, než se jí podaří dostat dolů. Tím však problémy nekončí. Pod skálou začíná ledovec, sice bez odtrhové trhliny, zato však se špatným povrchem. Jde o ledový svah ukrytý pod 10 cm mokrého sněhu, takže mačka se při došlápnutí nezasekne do ledu, ale po sněhu klouže jako obyčejná bota. Nepříjemné. Je nutné vrstvu sněhu buď prokopnout špičkou, nebo sníh před došlapem odhrnout. To už Japonka při svém stavu očividně nezvládá a zůstává přilepená na zaseknutém cepínu. Raději znovu vytahujeme lano, které se už podruhé zamotalo. Maďar, který na nás počkal, to komentuje slovem "kurvahajcsár". Jednoznačně souhlasíme. Lukáš po ledovci spouští Japonku, Maďara a poté i nás ostatní. Je to přece jen rychlejší a bezpečnější. Nakonec část svahu slaňuje přes dvojité lano i on, společně předcházíme horského vůdce a jeho klientku a pokračujeme přes moře kamenů k Breslauer Hütte (2844 m, pojmenována podle polské Vratislavi).

fotografie K této chatě máme navázány dvě příhody. První by se dala nazvat… Papuče. Na této chatě totiž nebyly erární přezůvky, a lidé, kteří si své boty dali sušit, si je museli buď za 2 eura půjčit, nebo chodit bosi. Filip a já jsme si ovšem ještě předtím, než jsme se o půjčování dověděli, v sušárně našli ucházející pantofle. Měl jsem botu mokrou ještě od pádu do trhliny, takže se nebylo čemu divit. Mé byly zelené a poměrně bytelné, takže jsem si říkal, že určitě nebudou patřit žádnému turistovi, který na hmotnosti batohu šetří. Ubytovali jsme se ve druhém patře. Později na chatu dorazila i Japonka s průvodcem. Štastná nás zdravila (vařili jsme si zrovna u terasy první večeři), průvodce si před chatou spokojeně zapálil. Když jsem si šel později dát do šatny sušit i ostatní vlhké věci, všiml jsem si průvodce, jak prohlíží regály s botami. Sám měl své již sundané. Raději jsem kolem něj rychle prošel, začínal jsem mít jisté tušení. Díval se totiž zejména do míst, odkud jsem si půjčil zřejmě nikomu nepatřící pantofle. Později už začalo jít do tuhého, potkal jsem ho na chodbě bosého v rozmluvě s obsluhou chaty; díval se při tom občas kolemjdoucím na nohy. Mně si nevšiml. To už byli ostatní kluci zpraveni o mém problému a docela se bavili. Rozhodl jsem se zachovat čestně a i přes průvodcovo dnešní vyznamenání jsem nenápadně pantofle vrátil do sušárny. Večer jsem ho pak potkal v umývárně. Měl na nohou mé zelené pantofle a byl šťastný. :-)

Druhou skutečnost jsme se dověděli od místní servírky, Slovenky. Prý se tu před necelým týdnem ztratili turisté, otec se synem. Manželka nahlásila, že nedošli na plánovanou chatu, a začala po nich pátrat horská služba. Zjistili, že se pod nimi zřejmě propadl sněhový most přes velkou trhlinu pod Wildspitze. Dneska ji policisté prozkoumávali, na dně našli jezero a v něm čepici a rukavici jednoho z nich. Apoň víme, co znamená "průzkum ledovce".

Den pátý – traverz na Hochjoch Hospiz

fotografie Dnešní den má být odpočinkový. Přivítalo nás krásné ráno, vlastně dopoledne. Vycházíme až po desáté. Podle mapy měla vést cesta téměř po vrstevnici, ale ve skutečnosti ji tvoří sposta malých výstupů a sestupů, takže svaly nezahálejí. Při pohledu zpět na Wildspitze vidíme mraky. Občas sprchne. Ze začátku jsme si navlékali nepromokavé bundy, ale vždy hned pršet přestalo, a pak jsme se pouze potili. Při poslední přestávce před Hochjoch Hospiz porovnáváme, kdo má jak dobré oblečení do deště. Nejlépe vybavený je bez debat Filip, který funkce svých goretexových kalhot dosud ani nestihl prozkoumat. Kromě toho, že se kalhoty dají obléci bez zouvání bot či maček, oceňujeme odklápěcí obdélník na suché zipy na zadku, o jehož užitečnosti nemáme pochyb. Zrovna, když jsme si bundy (a Filip i své kalhoty) schovali do batohů a chystáme se odejít, spadlo na nás několik kapek. Smějeme se, jak počasí žertuje, ale sotva se podíváme za sebe, vidíme, že tentokrát nežertuje, a pokud přece jen ano, jedná se minimálně o žert kanadský. Hustá bílá clona a pořádná sprcha, která už na nás dopadá, zvyšuje naši rychlost při oblékání na maximum, neváháme a okamžitě vyrážíme dopředu. fotografie Komicky působí Filip, který se pokouší obléci si své super-ultra-fast-in-fast-out goretexové kalhoty, ale když zjišťuje, že mu mezitím spodní kalhoty promokly tak, že je může ždímat, cpe je zpět do batohu a dohání nás. Ochladilo se, fouká vítr a pocitová teplota je rozhodně pod nulou. Po čtvrthodině již pod sebou vidíme chatu. Sbíháme k ní, zjišťujeme, že místo je už pouze ve winterraumu. Sotva se ubytujeme, vylézá sluníčko, a tak si aspoň částečně můžeme osušit promáčené svršky a boty. Kanadský žertík…

Využíváme toho, že nám ve winterraumu teče horká voda, a pořádně se umýváme. Hlavně se ovšem připravujeme na zítřejší dobytí Weisskugelu (3738 m). Cesta na něj je mnohem delší než na Wildspitze, musíme tedy vyjít velmi brzy, abychom vůbec došli do setmění na Brandenburger Haus. Vaříme pořádnou večeři, připravujeme si věci do batohů. Budíček nastavujeme na 4 hodiny ráno.

Den šestý – opět na ledovci

fotografie Ve čtyři Lukáš vstává, aby zjistil jaké je venku počasí. My zbývající s napětím čekáme ve spacácích, až se vrátí. Špatné zprávy. Prší a nevypadá to na změnu. Než bychom došli na úpatí ledovce, byli bychom promoklí, a v takových podmínkách o dobytí Weisskugelu nemůžeme uvažovat. Pršet přestává až po osmé. To už jsme několikrát nachystaní k odchodu. Rozmrzelí, že Weisskugel nedobudeme, ale i spokojení, že nám nehrozí uvíznutí v trhlinovém poli po setmění, vyrážíme rovnou na Brandenburger Haus (3277 m), který je vzdálený asi dvě a půl hodiny cesty. Nejprve stoupáme po zmiji z ledovcového údolí k jeho okraji, poté přecházíme traverzem k začátku ledovce a nakonec nás čeká nenáročná cesta po téměř rovném ledovci až k úpatí skály, na které stojí velmi hezký Brandenburger Haus.

fotografie A to nejhezčí nás teprve čeká. Ubytovávají nás opět v útulném winterraumu, o kterém tvrdí, že bude v noci dokonce nejteplejší části chaty. Protože je teprve poledne a počasí již vypadá slibně, nalehko se jdeme podívat na nedaleký vrchol Fluchtkogel (3500 m). Nalehko ovšem neznamená bez navázání. Pár skrytých menších trhlin skutečně cestou objevujeme. Máme docela štěstí, všechna lanová družstva již vrchol opustila, takže jej máme pro sebe. Viditelnost je nádherná, proto zhotovujeme asi nejhezčí snímky z celého výletu. Hlavně máme možnost si pořádně prohlédnout Weisskugel. Nádherná hora, vypadá také mnohem obtížněji než Wildspitze. Na vrcholu také zjišťujeme, že k němu vede prošlápnutá pěšina, která v mapě není zaznačena a která by nám podstatně zkrátila zítřejší trasu na Taschachhaus. Na vrcholu trávíme téměř hodinu. Fotíme, kocháme se, svačíme, plánujeme. Prostě nálada je výborná.

fotografie Při návratu hecuji na úpatí skály ostatní nápadem "Kdo bude první u Brandenburger Hausu?" Vzdálenost je sice jen asi 100 m, ovšem při 30% stoupání a v nadmořské výšce přes 3200 m. Chytá se jen Jirka bude tedy duel. Lukáš s Filipem nám berou zátěž, poběžíme nalehko. Teď. Oba vybíháme. Jirka získává náskok, navíc na úzké skalní cestě jej bude problém předběhnout. Proto ve vhodném místě zkouším zkratku lezením přes balvan a úspěšně se dostávám před něj. Tím však běh končí, dále máme oba sílu pokračovat pouze chůzí, a to ještě s obtížemi. Nakonec i přes Jirkův závěrečný blafák vyhrávám. V chatě je slovenský kuchař a máme podezření, že nám namíchal o něco silnější Jägertee, než bývá zvykem. Po dvou hrncích máme všichni dost. Před spaním ještě procházíme zítřejší cestu. Zkratka, kterou jsme na Fluchtkogelu viděli, nám velmi pomůže.

Den sedmý – do údolí

fotografie Přes noc napadlo přes 10 cm sněhu. Vycházíme o půl deváté již známou cestou na Fluchtkogel. Cestou začíná znovu sněžit a fouká i čím dál větší vítr. Na Fluchtkogelu není po včerejší stezce ani památky a viditelnost je jen několik desítek metrů, stejně se rozhodujeme jít cestou, kterou jsme včera viděli. První úsek je nejtěžší, čerstvě zasněžené skály se nám zdolávají velmi těžce. Stále jsme navázaní, ale většinou nám lano cestu pouze komplikuje a zamotává se mezi kameny. Dodává nám však pocit větší jistoty, kdyby někoho z hřebínku shodil větší poryv větru. Začíná mi pískat kapuce. Nejprve si myslím, že to dělá vichřice, později se však shodujeme, že jde o elektrický náboj. Čili nemávat příliš cepíny nad hlavou. Střídavě slézáme a kloužeme po zasněžené skále až do malého sedla. Musíme ještě překonat odtrhovou trhlinu, a ocitáme se na ledovci, na kterém nás čeká dlouhý vysilující pochod.

fotografie Po téměř 2 hodinách docházíme k dalšímu sedlu, kde si dáváme krátkou svačinu. Opravdu jen krátkou, protože po chvíli bez rukavic nás již od mrazu a větru bolí prsty. Díváme se ještě do mapy a hledáme orientační body, neboť viditelnost je stále mizivá. Určujeme nejlepší směr pochodu, abychom se vyhnuli trhlinovému labyrintu, a dáváme se na sestup. Nejtěžší úkol má Lukáš, jde první a vybírá cestu mezi trhlinami. Každou chvíli se propadá do sněhu, při 30 cm nového sněhu se dá ovšem jen stěží poznat, kdy jde jen o sníh a kdy o převátou trhlinu. Jsme již unavení, přesto právě teď musíme být maximálně opatrní. Docházíme až ke skále. Podle mapy bychom se měli dát podél ní doprava. Po značce však ani památky. Snad na ni narazíme později. Snažíme se co největší úsek slézt po skále, pod ní je příliš mnoho trhlin. Každou chvíli někdo na zasněžené skále uklouzne nebo sjede o několik metrů níže, ale snažíme se nezastavovat. Postupně docházíme až do údolí. Značka však stále nikde. Vytahujeme opět mapu. Tady by se měla cesta opět zvedat z údolí doleva ke skále. V dále vidíme kámen, který připomíná mužika, ale jisti si nejsme. Dáváme se k němu přes zasněžené kamenné pole pochod. Není to legrace, s kočárkem byste tudy nejspíš neprojeli.

fotografie Když docházíme ke stěně, objevujeme značku. Jsme opravdu šťastní. Scházíme po ní do údolí, po chvíli dokonce vidíme Taschachhaus (chachacha! :-)). Sněžení se postupně proměňuje v déšť se sněhem. Cestou spatřujeme kozoroha a kamzíky. Pořizuji geniálně prokomponovanou fotku alpského kozoroha, avšak vzápětí zjišťuji, že při expozičním čase 1 s. Chlubím se nádherným bílým obdélníkem. Kozoroh mezitím utekl. Pořád ještě nevíme, jestli na Taschachhausu přespíme, nebo dojdeme až k autu a budeme pokračovat domů. Když však zjišťujeme, že chatu zrovna přestavují na hotel, je volba jasná. Dáváme si uprostřed staveniště polévku (obsluha je pochopitelně slovenská), necháváme vzkaz o úspěšném dojití pro Brandenburger Haus a pokračujeme dolů.

fotografie Už by se mohlo zdát, že nic zajímavého nezažijeme, avšak podařilo se. Jirka s Lukášem jdou napřed a brzy odbočí mimo značenou stezku. Asi zkratka, kterou viděli v mapě, říkám si a upozorňuji na odbočku Filipa. Cestiček bylo mnoho a údolí široké, určitě se zase setkají… Cesta nás však dovádí k ledovcové řece. Není široká, ale proud je ohromný. Vrátit se? Ne, jsme přece chlapi. Asi půl hodiny chodíme po břehu a hledáme vhodné místo pro překonání. Filip nachází ostrůvek, na který je obtížné se dostat, ale ze kterého by se mělo dát přes dva kameny uprostřed proudu přeskočit na druhou stranu. Proud je silný a voda má něco málo přes 0°C, motivace k nespadnutí je veliká.

fotografie První skáče Filip. Na kameny uprostřed řeky se dostává lehce, pak však dlouho stojí a rozhoduje se. Odrazový kámen je kluzký a každou chvíli téměř zmizí pod hladinou. Nakonec se odráží a dopadá na rozhraní řeky a břehu. Namáčí si jednu botu. Půjde to. Lukáš jde Filipovi přehazovat batohy. Rozhoupává batoh, hází… a překvapivě nepouští, nýbrž projde s ním skrz řeku až na druhou stranu. Docela sranda, ale nic příjemného. Zbytek batohů už přeházím já, a s Jirkou taky bez větších problémů přeskakujeme řeku. Nyní ještě skupinové foto, a hurá k autu. Posledních 6 km vede po široké lesní cestě. Chůzi však nejednomu z nás znepříjemňuje voda v botách. Na cestě domů se v řízení Lukáš raději střídá s Filipem, mikrospánek by dnes mohl dostat každý z nás.

V autě pak ještě dlouho vzpomínáme na své zážitky. Shodujeme se, že nám počasí vyšlo nádherně - přesně tak, aby šlo o zážitek krásný, avšak silný.

Kvalitnější fotky najdete v sekci Fotoblog, heslo Ötztalské Alpy.

21. prosince 2006

Advent a vánoční večírky

"Doba přípravy na Vánoce se nazývá „ADVENT“. Toto označení pochází z latinského slova „adventus“, což znamená příchod… a nás zaměstnanců banky B opravdu hodně přišlo na společný vánoční večírek do Top Hotelu Praha."

Tak tohle jsem opravdu nepsal já, citace je z intranetu výše zmíněných společností. Jenom bych chtěl upozornit, že jsme se 50. létům 20. století, pro která byl typický vánoční projev prezidenta Zápotockého, v některých směrech zase až tolik nevzdálili. :-( Mám obavu, že za několik desítek let už lidé, možná až na malou skupinu křesťanů, nebudou znát pravý význam slova advent. Bude pro ně znamenat jen přicházení na vánoční večírky. Jezte, pijte, kupujte… konzumujte a nenamáhejte se kladením jakýchkoliv otázek. Co byste z toho měli?

27. listopadu 2006

Adventní koncert Karmíny

Tímto způsobem vás chci všechny pozvat na adventní koncert našeho známého hudebního souboru Karmína, který se uskuteční tento čtvrtek 30. 11. 2006 v 19.30 v žižkovské koncertní síni Atrium.

Na programu jsou staročeské roráty, lidové balady o svatých a ve druhé části koncertu uslyšíte i několik koled. To vše v barokních lidových kostýmech a mimo jiné na repliky historických hudebních nástrojů.

A nejlepší nakonec: prvních 5 studentů, kteří se mi do čtvrtečních 14.00 ozvou formou komentáře k tomuto článku, má u mě VSTUPENKU ZDARMA!! Ovšem pouze pokud ještě budou, takže moc neváhejte. Těším se na vás.

24. listopadu 2006

Zuby, pohroma huby

Dneska jsem chtěl napsat něco dlouhého, ale strašně mě bolí zub, takže nic nebude. Jsem nadopovaný Panadolem Ultra Rapid a doufám, že usnu a ráno už bolest nebude... Už vím, proč ženy při porodu často sprostě nadávají, i když v životě sprostě nemluvily. Hlavně mi teď nepište, nebo to pěkně schytáte. Odborně to vypadá tak, že se mi pod levou pětkou dole uvolňují prostaglandiny, které ovlivňují ninoreceptory. Práh podráždění ninoreceptorů je závislý na dědičnosti, tělesné kondici, postoji vůči bolesti a zaměření pozornosti. Takže až vás budou mučit, stačí jednoduše zaměřit pozornost jiným směrem... ;-)
4. listopadu 2006

Vrány jsou zpátky

Dneska se nám do Prahy vrátily vrány. Když mě ráno jejich krákání probudilo, došlo mi, že podzim až tolik rád nemám. Nastal čas čištění a účtování…
19. září 2006

Jak jsem tvořil weblog

Konečně tu něco je. Mám oči jak králík. Chce se mi psát. Ne, spát! Pletou se mi prsty na klávesnici. Ale musím to dodělat. Anni bude mít radost...

Zpět na úvodní stránku

Starší vzkazy

Anni (14. 5. 2014, 23:31)

Na světě jsou další kluci a rovnou hnedle knedle dva naráz! Kryštůfek a Kubík Pavlíkovi (od Markétky a Martina)... Hodně sil do prvních dní a měsíců! Držte se navzájem... Na ja, člověk se ani nenaděje - mám páté výročí svatby a svědkyně mne do roka od své svatby předežene v počtu děcek na světle Božím! :D Není to krásné? ;)

Anni (12. 4. 2014, 23:44)

Hlásím další přírůstek! M+M Markovi mají další dítko... jmenuje se Honzíček. Jsme rádi, že k nám tato zpráva tak rychle doletěla... a převelice gratulujeme! Ať to pěkně zvládáte velkorodinko a snad Vám ho brzy zkontrolujeme! :)

Anni (7. 4. 2014, 13:55)

Na svět se vyklubal Lojzík Brezniak a vše je prý v pořádku!:) Máme radost a gratulujeme novopečeným dvojnásobným rodičům Ivce a Vaškovi. Ať Vám ratolesti rostou a dobře prospívají!

Anni (27. 2. 2014, 17:59)

A máme tu dívčí vlnu! Další princezna je na světě. Dnes se narodila Alžbětka Liberdová a je prý krásná a šikovná (psal tatínek)! :) Jé, moc se s rodiči radujeme. A přejeme malému Božímu děcku plno mlíčka a klidné spaní! :)

Anni (17. 2. 2014, 19:06)

V sobotu 15.2. se Pavlíčkům narodila malá princezna... Bernadetka Klára. Takže už jsou taky šestičlenná rodinka (když nepočítám tu jednu psí).;) Velká gratulace a plno radosti!

Anni (4. 2. 2014, 21:35)

Vojtík už je taky na světě! :) Dnes v 17:20 se Čitě a Pepinovi narodil 50cm dlouhý a 2950g lehký syn.;) Už se těším až se seznámím... krásné seznamování se přeji novopečeným rodičům! Radujem se s Vámi!

Anni (2. 2. 2014, 16:05)

A další Stázinka!:) 24.1. se do Flaškovic rodiny narodila první holčička (mají už dva kluky). Majko, Vašku...moc gratulujeme!

Anni (27. 1. 2014, 15:21)

Další maličká Hanulíková je na světě! Dneska v 6.22 se narodila Anastázinka... téééda babička Anežka už je sedminásobná...tzn. zasloužilá babča. ;) A Hanulíčci z chaloupky už jsou šestičlenná rodina. Moc se s Vámi radujeme!

Anni (2. 1. 2014, 20:10)

Další přírůstek, 30.12. se v 6 ráno narodila Pavlínka Hanulíková... 21. Šnajdrovic pravnouče

Adelína (22. 12. 2013, 16:48) článek

Nádhera. Schwester Nugate je nejlepší;) A Jáchyho žeru...

Anni (14. 11. 2013, 14:23)

Kuki a Petrovi Fořtů se včera narodil Filípek! Tak už je i Madlenka velká ségra. :D Gratulace!

Anni (31. 10. 2013, 9:47)

Rýznarci z roubenky mají další princeznu - Bětušku. Radujme se s nimi!

Terez (17. 10. 2013, 16:01) článek

dobře ty:-))

Anni (11. 10. 2013, 20:46)

Juj, a ještě jedna pecka ze začátku měsíce (manžel mě informuje se zpožděním). Gajdošům se narodila Terezka! Takže už jsou 4! Další páreček...Terka má totiž dvouletého velkého brášku Honzíka. Ať se celé rodince dobře daří!

Anni (11. 10. 2013, 11:09)

Jééé, Mariánka a Honza Váškovi se dnes stali rodiči... narodil se Jonášek! Nutno podotknouti, že slavnými skororodiči se stali pár týdnů předtím díky Respektu č. 37 a straně 46. ;)

Anni (8. 10. 2013, 7:27)

Od včerejška je Ingrů o jednoho víc! ;) Přišla na svět Johanka. Radujme se s nimi!

Anni (23. 9. 2013, 1:13)

Vackovi jsou 4! V sobotních ranních hodinách se narodil 3,2kg těžký Víteček. ;) Přejeme krásné seznamování se! :)

Anni (11. 9. 2013, 15:31)

No a narodilo za posledních pár hodin plno mimínek. ;) Kachně se včera narodila Julinka (3,5 kg a 49 cm). A Zdíše z Čakovic zase dneska Vašík (2,99 kg a 48 cm). Takoví drobečci! Moc se těším až se seznámím... obě mimi jsou druhorozené (pro neznalé - tzn. největší sympaťáci) a Vašík má doma velkou ségru a Julča velkého bráchu (takže ségřina teorie neobvyklosti párečků dostává trhliny!). :)

Anni (10. 9. 2013, 10:42)

Tak jsem rozšířila řady otitulovaných... po 20 letech vzdělávání jsem BoreC. ;)

Anni (16. 8. 2013, 19:53)

Můj Opa má čtvrtého pravnuka... narodil se dneska v 11:28 sestřenici Markétě a jejímu Jožkovi. Váží 2,98 kg a měří 49 cm... a to hlavní jmenuje se Jeníček, takže všichni čtyři pravnuci mají jméno začínající na J!! :o)

Anni (29. 5. 2013, 15:37)

Já vím, já vím... kde nic tu nic nového... ale nebojte se. Pracuje se na velkých věcech. ;) Třeba se časem pochlubíme...

Anni (24. 4. 2013, 14:15)

Posečkalas jen čtvrtletíčko a jsi zase tetka, Anduličko. ;) Dneska ráno se HoPákům narodil malý Prokůpek!

Anni (15. 1. 2013, 23:35)

Ta moje vysokorychlostní není to co bývala... už téměř týden je na světě další Šnajdřátko - Gabriel Hanulík. :) Radujeme se a převelice gratulujem!

Anni (15. 1. 2013, 22:31)

KuBlanky už jsou 4! Dnes se narodila další princezna - Šárka.;) To se nám to rozrůstá... dědeček se musí naučit už deváté jméno. Moc se těším až svou novopečenou neteř zmuchlám... hmm, jen jestli se nechá? :D

Anni (28. 12. 2012, 10:07) článek

Kájko, prosím tebe, mateš lidi... ptají se mě na líbánky v Dolomitech! Slyšte slyšte - Kája by chtěla takovou svatební cestu...ta naše byla před víc než třemi léty! ;)

kai (19. 12. 2012, 18:53) článek

jako teda na takové bych se líbánky vydala!!:D

kai (19. 12. 2012, 18:50) článek

fajnovkové!!!..krasna svatební cesta!!:D

Anni (27. 11. 2012, 13:57)

Dnes mi přišla netrpělivě očekáváná sms, ve které bylo napsáno: "Na vědomost se dává, že dne 27.11.2012 v 11:28 se narodil půlmetrový a 3140 gramový Jindřich Sala..takže Salíkovi už jsou 4:)." Radujme se, veselme se! Snad to nedopadne jak na vnitru, ale dodávám pár zaručeně přesných čísel - jde o mé deváté tetovství a Hadwigerovic vnoučci jsou všeci tři na Jéé... no jémine... snad spolu nevyvedou moc kulišáren!! :D

kai (31. 10. 2012, 10:44) článek

tak nevim esli bych mela odvahu rozbit taliru!!!...ale kazdopadne bych to aj zavedla!!:D..takež zadne staré talire nevyhazovat!a deti: Nerozbijet!!nechte si to až na svatbu tety Káji ju??:D

Anni (15. 10. 2012, 15:55)

M+M Markovi mají třetí dítko, Vojtíka... takže 11:6 pro Šnajdrovic pravnuky. :)

Maškovi (10. 10. 2012, 17:41) článek

děkujeme, moc se nám fotky líbí.

Anni (5. 10. 2012, 20:04)

Jsem zase nějak zaspala. ;) Tygří rodinka se rozrostla o Kryštůfka. :)

k (13. 9. 2012, 15:23) článek

a já zase jak stryc jožka ma kolo jak vypada wall-e sám!:D

Anni (12. 9. 2012, 15:32) článek

Jéé, teď jsem si vzpomněla na ten dojááček večer... jak Ondra zahrál a zazpíval své ženušce. :) To bolo...

Barča Z. (12. 9. 2012, 15:26) článek

Nádhera:) krásná svatba to bola!

Anni (24. 8. 2012, 19:36)

Před chvilkou se mi doneslo, že je už týden na světě malá Zuzanka od Míši Nováků. Gratulujem převelice!

Aninka (7. 8. 2012, 23:38)

Po Toníkovi Tonička! ;) Dneska večer se Začalův z Petrovic narodila 3,33 kilová a 49 centimetrová princezna...6. Šnajdrovic pravnučka...je to 6:10. :D

Anni (6. 8. 2012, 21:35)

Milí zlatí... už žádné oslovování naší rodinky Pražáci... od soboty jsme Čakovičáci... a kdo je víc? :oD

Anni (30. 7. 2012, 21:36)

U Brezniaků už se dávno chladila bečka a zabilo prase... ale malému se pod srdíčkem matičky líbilo a nikam nespěchal. ;) Huráá dočkali jsme se! Toník je na světě s učebnicovými mírami - 3,5kg a 50cm. :) Oba jsou v pořádku, takže můžeme Antoníčka s gustem zapíjet. ;)

Anni (15. 7. 2012, 22:57)

Na dnešní oběd jsme byli pozváni k Liberdům do Bílovice... nakonec jsme však jedli u Štindlíků, páč naše hostitelka měla něco důležitějšího na práci... porodila 2890 gramového a 47 centimetrového Gustíka. :)

Toflík (4. 4. 2012, 1:29) článek

Opět krásné fotečky, z ještě lepší akcičky ;-) Jinak dodatečně GRATULUJI !!! a přeji oběma novomanželům krásnou a požehnanou společnou cestu životem +

Barčis (27. 3. 2012, 16:43) článek

Tak se přiznám, že jsem se už tehda krásně bavila (vidíš to Anni - a voni se ti Rejznárci nakonec nevsadili, že jsou ale fikaní:D), jelikož jsme s Honzou věděli, že to bude naše vysněná Julie (vy bejci bejkovatí:D). Mám nápad, že by si to ta naše Julinka všecko "vybrala", až se bude vdávat (to můžeš Dominiku zpívat... a mlsání - to přijde akorát vhod:D) Inu?

Anni (26. 3. 2012, 13:32) článek

Jejda, přes tři roky dlužím tři horké maliny, Mojma tři porce perníku, tři obrázky Mauta... ségra borůvkový dortík.. Kája radši nic neslíbila... a Dominik by měl Julince zazpívat! :)

Jozka (23. 3. 2012, 23:25) článek

Bezva fotky. Počítač je sice nechce zobrazovat v optimálním tempu, ale to není problém ani ženicha ani nevěsty.. Ti mne nezklamali.

Anni (22. 3. 2012, 11:54) článek

Ano, ano fotopříběh je luxusní... ale nejkrásnější fotka je stejnak ta čuchací k vláskům. ;)

k (22. 3. 2012, 8:56) článek

...ty fotky na moste domesovi davali zabrat!!myslim, že malem pod nim rupl ledík:P...a že aj ta kravata malem odepnuta prispela pekne k prekvapenym mimikam obou!:D...a míla chválí-pekné fota:)

Anni (21. 3. 2012, 9:56)

Včera k nám přišel na návštěvu pan hasič. ;) Jak se nám to povedlo? Jáchym byl na balkóně v kočárku... úplně nespal. Zazvonil pošťák a já byla ráda, že se mi konečně (poprvé) podaří vyběhnout pro balíček. No jo, v tom spěchu jsem si nevzala klíče a zabouchla dveře. Co následovalo si každý určitě představí... pošťák mi půjčil mobil a za 7 minut tu byly dvě policejní auta, dvě hasičská (jedno s plošinou) a šlo se na věc. Naštěstí byly dveře od balkónu otevřené... takže všecko dobře dopadlo... Jáchy neplakal, sousedi měli divadlo a tatínek homeoffice. ;)

Dominik (19. 3. 2012, 22:11) článek

Děkuji. :-)

Veu (17. 3. 2012, 20:45) článek

Smekám, pane fotograf. Fotky jsou vážně ÚŽASNÉ!! :)

Anni (20. 2. 2012, 21:10)

Trošku se zpožděním... minulý týden se narodil Jáchym Worm! :o) Gratulace!

Anni (1. 2. 2012, 14:45)

Radujte se, veselte se! Dneska se Zuzce a Ondrovi narodil Dominik. Jak by řekl Sam: "Jestli se nepletu, chichichi."

Petr Václavek (29. 1. 2012, 23:45) článek

Úžasné fotky. Hele ty by ses tím focením měl živit!

Anni (17. 1. 2012, 19:20)

V úterý 31.1. hraje ve Vodní tvrzi "Dominikova" Karmína! Je to při příležitosti zahájení unikátní výstavy o čarodějnických procesech a vstupné je zdarma... Má to malý háček.. do 27.1. si ale musíte zarezervovat a vyzvednout lístky... více info na http://www.muzeum.jesenik.net/aktualni/aktakce1.pdf

Anni (22. 12. 2011, 14:55) článek

V tu dobu už byl naštěstí vytlačený. :) Ale Dominik si dal těch výletů víc.. o je pravda.. za týden se toho dá stihnout. :D

k (22. 12. 2011, 13:12) článek

jojo..a dyž pomyslím, že anni pomalu tlačial jachyma???;D..vtipné;)..ale taky se mi tam libilo, jak zme putovali na sněžku-inačí krajina to je;)

Anni (22. 12. 2011, 8:00) článek

Jinačí než Jeseníky. ;) Joo a vezmeš nás s sebou?.. Páč je to nádhera. :)

V+Z Dvořákovi (28. 11. 2011, 22:17) článek

Příklad hodný následování. Moc ti to Maruško přejeme.

Lukáš (9. 11. 2011, 11:59) článek

To je pravda..takto si představuji svatební fotografie! Moc se povedly. L.

Já (6. 11. 2011, 21:00) článek

Oka mi padajů ven, jak čučím na tu nádheru...

Barbina (5. 11. 2011, 22:37) článek

Ha :*)kráásné

Barbina (5. 11. 2011, 17:40) článek

Opravdu :*), hodně lááásky Ivce a Vaškovi přeju!

Anni (10. 10. 2011, 12:36)

Poslušně hlásím, že od nedávné doby, když budete chtít spočítat kolik je na Grínbargu Ingrů, tak musíte počítat do pěti! :o) Dušan, Vjerka, Zuzka, Stázka a maličký Šebestián... Gratuluju +++++

Štindlovic (9. 10. 2011, 11:19) článek

Moc ti to sluší maminko :) a na promoci to bylo moc fajn :)

Barča Z. (5. 10. 2011, 15:33) článek

...vím, že mé přání nejni už aktuelní:). Kája sice v čase tom už přál ale já stejně nad tím zázrakem zrození furt kroutím hlavou, tak prostě jsem ještě mosela napsat... mnoho radosti a lásky +B.Zzzzz

Barča Z. (5. 10. 2011, 15:25) článek

Končím třítýdenní stáž na porodním+gynekologii. Po těch zážitcích z tama obrovsky obdivuji maminky a novorozeňátka, čím si prošly a jak jim to pak sluší. Jste borci!:) Rodinko, ať Vám Bůh žehná

k (29. 9. 2011, 22:17)

..a už blog zase ožil;)..dobře jáchyme!!

Karel (28. 9. 2011, 15:36) článek

Gratuluji! Ať vám syn dělá jenom radost a všem dohromady šťastný a spokojený život. Karel H.

Markétka (27. 9. 2011, 20:19) článek

Mooooc Vám Gratulujem.Je moc krásnej... Markét a Jožka

Jandíci (27. 9. 2011, 12:49) článek

Jeee, mooooc gratulujeme a přejeme hodně klidných nocí a dní :-). Ať vám Pán žehná. Lukáš, Anička, Karolínka, Anežka

Radka (27. 9. 2011, 10:06) článek

Blahopřejeme k narození vašeho syna Jáchyma, mamince a tatínkovi přejeme klidné noci. :-))) Radka, Reinhard, Kathi

tygříci (27. 9. 2011, 9:33) článek

Taky moc gratulujeme Aničko, Dominiku, užívejte si miminka- hrozně rychle to letí!

step64 (27. 9. 2011, 7:35) článek

toš teda gratulujem všickni z tych Petrovic ať vám Pán žehná

Štindlovic (26. 9. 2011, 21:49) článek

jójo, dojímá též... sluší vám to spolu Anni a Jáchyme moc:)

k (26. 9. 2011, 21:28) článek

.....též vás to tak dojímá??..mě jo..ta praštěná andule bambule...má mimi..živé a svoje!!...

Radana (26. 9. 2011, 17:49) článek

Paráda, gratuluji moc a ať vám malý Jáchym přináší hodně radosti.

Ada (26. 9. 2011, 17:03) článek

Hurá hurá, tak Kindervajíčko se konečně rozlousklo:) Ah,jak jste krásní! Blahopřeju moc! Ať vám Pán žehná:)

Anni (26. 9. 2011, 16:46) článek

:) Opravím novopečeného tatínka... má na to trošku jiný pohled... po třech celonočních maratonech se nám ten kluk vyklubal! :oD

Zuzka (26. 9. 2011, 16:44) článek

Blahopřejeme! Ať je Vám Jáchym požehnáním. Zuzka a Ondra

Domes (26. 9. 2011, 16:19) článek

Ačkoliv je v Norsku alkohol ceněnou komoditou, je dnes dobrý důvod otevřít lahvinku. Ať se vás radost z Jáchyma drží celý život.

Aninka (17. 9. 2011, 10:55) článek

:) to jsou dvě moc krásné Volhy (russisches Auto)... v Krásné Lípě (Schoenlinde)...

pecař (16. 9. 2011, 23:45) článek

..nenatáčel se tady pán prstenů??..a že o om ubec nevíme!..;)..a ty škodovečky-svatební vzpomínka na vas;)

Štindlovic (7. 9. 2011, 0:40)

Moc milé vidět zase Rejznárky v plné sestavě :) a pochvala pro Dominika za aktualizaci webu :)

Aninka (30. 7. 2011, 13:35)

Muži, hádej co nám tu zdechlo? ;)

Anka (16. 7. 2011, 14:18)

Dneska v noci se Pavle a Honzovi narodil Kryštůfek!

k (17. 5. 2011, 23:57) článek

..a přednáška o světle, rodinný koncert, test vlastní osobnosti a hlavně řešení otázky: Prdí hadi?? (a věřte, že prdí;)

Anka (8. 5. 2011, 22:12) článek

A to jsme přece měli první rodinnou akademii. ;o) S mrkvovicí...

Anni (5. 4. 2011, 9:31)

O víkendu u nás bylo veselo... přijeli Maru, Mojma a Terka... pobíhali jsme ve Stínadlech... baštili samé dobroty, někteří byli na Matějské a nakonec jsme v Národním poslouchali a koukali na Wagnerova Parsifala... povedený slunný a dosti nabitý víkend to byl. ;o)

Anni (1. 4. 2011, 13:04)

Čerstvé info! Rýznarům se dnes rozrostla rodina - narodila se jim Magdalénka. Tééda, takový pěkný den si vybrala! Jen jestli mi to teď budete věřit.;) Ať vám, Rejznárci, jen kvete před očima! :)

karli (22. 3. 2011, 0:49) článek

..a ten byl, vážení!...my zme sa báli aj víc než ty děcka...co zme to nekalého ten rok robili???...pámbů ví??;)

Barbora (21. 3. 2011, 13:42) článek

No a krááásně nám tam spolu bylo, že :)

Anka (9. 3. 2011, 8:03) článek

A ještě přišel sv.Mikuláš! :)

karol (24. 1. 2011, 20:17) článek

...no, to byl zajímavý víkend...nejen hypodrom, ale i ta hra s čísly a vyběhnutím...na Domesa sem neměla moc sil..(vlastně jen tak mezi námi-šetřila sem ho..dybych sa rozzuřila, neznám bratra, natož Domesa...)a poučení do příště: Domesa nikdá nešetřit, bo on taky nešetří.. údery..;P

Anka (24. 1. 2011, 19:50)

Skoro bych zapomněla sem hodit další mimčo (a to se musím pochlubit, že už to vím od čtvrtka). ;) Markétě a Michalovi Marků a se minulou neděli (16.1) narodila Andulka.

čenda (24. 1. 2011, 10:32)

No vidíš, tak to je paráda :-) Třeba v Nýznerově ještě taky nesečetli všechny kasičky, tak se ještě máme na co těšit. Jinak po barákách chodí jen falešní kolednící, ti praví stojí před kostelem a mají takový velký divný čepky.

Anka (22. 1. 2011, 21:59)

Hej Čenďas, prý ještě není všechno sečteno... podle stránek Charity Brno se ještě musí otevřít 25% kasiček... určitě to bude stejně nebo víc! :D

Anka (22. 1. 2011, 20:07)

Čendo, a tys chodil? A chodí u vás po barákách? V Práglu ne. Jenom stojí u metra... a na podobných místech. :)

HonzaŠ (22. 1. 2011, 16:56)

V Brně jsme vybrali 1 268 703,- což je o 364 380,- míň než vloni :( ach jo

Anka (18. 1. 2011, 18:21)

V Nýznerově jsme vybrali 6111 Kč na tříkrálovce a to je o 218 Kč víc než loni! :) Juhůůů.

Anka (9. 1. 2011, 17:36)

Ještě jsme se nepochlubili, že jsme ve čtvrtek byli s Kájou na vymazlených Ebenech...a včera jsme povečeřeli u HOPA česnekové tortilly... mňam. :) Hezky nám ten rok 11 začínáá. :D

Anka (3. 1. 2011, 19:43)

Přes spolehlivé informátory maminku a dědečka jsme se právě dozvěděli, že se Ele a Štěpánovi narodil Samuel, který má zatím 3,75 kg a 52 cm. :) Gratulujeme a přejem hodně zdraví! +++ na čela!

Anka (22. 12. 2010, 0:19) článek

Eine lange und langweilige Erzählung über unseren drei Tage langen "Wandergang" in dem Altvatergebirge (heute Jeseníky). :o)

Anni (10. 12. 2010, 11:27)

Drazí, dneska jsme ráno měli roráty s Hronkovic holkama v katedrále. A musím Vám říct, že je to snad ten nejlepčejší rozjezd, který člověk může ráno míti... ještě když tam potkáš Móňu... no zkuste to taky... je to žůůžovéé! ;)

Anni (7. 12. 2010, 9:16)

Pro zasmání: Včera se mě ptala rodinka v podzemní garáži Kauflandu, jestli jsou správně v motolské nemocnici.:D

Anni (3. 12. 2010, 21:25) článek

Už jsem se začala bát, že se pokusíš proměňovat vodu ve víno... či víno ve vodu? Někdy by toho bylo třeba... ale k věci - hlavně, že je Josífek řádně zapitý (politý svěcenou vodou byl řádně!). :D

Dominik (3. 12. 2010, 20:42) článek

Komentáře už fungují!

karli (2. 12. 2010, 22:34)

...jó,na čajíčkové machry se zapomina (empy a coufy) a to vínko - 14,5??? docela bych ochutila-síla...raději to teď zajídám mandarinkou;)...tak zase na další nýznerovině, co?...verči;P?

Anice (29. 11. 2010, 14:35)

Do dnešního zasněženého dne se 15 minut před polednem narodil malý Šimon (od Kachny Šimoníkové). Má 52cm a 3,5kg. A oba hlavní aktéři jsou v pořádku. :D Gratulujuuu!

Anka (25. 11. 2010, 9:03)

Milí, včera jsem v tombole na firemním vánočním večírku vyhrála telku. ;o) Takže už nebudeme beztelkoví... a hlavně bude mít na ty naše filmy monitor, na kterém přečtu titulky... místo 17 tak 32.

Dominik (4. 11. 2010, 22:12)

Před malou chvílí jsme stránky annodomini.cz přenesli na nový server od Wedosu, protože nám na Onebitu už docházelo místo pro fotky a museli bychom si připlácet cca 500 Kč ročně. Takto máme 26GB prostor za 216 Kč ročně. Server se mi zdá trochu pomalejší, ale doufám, že to moc nepoznáte.

Anni (28. 10. 2010, 19:24)

Manžílek spí v hotelu u Jelení studánky (Hirschbrunnen) v nadmořské výšce 1311 m. Není tam sám, přidalo se osm chlapů, wandráků. :)

Aninka (25. 10. 2010, 22:09)

POZOR! POZOR! Jak si již mnozí z Vás všimli... fotky přibývají tak nějak všelijak, odzadu... je to tím, že dvě události byly naléhavější - H&M svatba, hasiči... a tak všecky přeběhly (fotky se řadí nezávisle na datu vložení podle data vyfocení... novější jsou vpředu... starší vzadu.) NEVÁHEJTE A PROJEĎTE fotoblog zebrubněji... určitě najdete nějakou fotku, kterou jste ještě neviděli! :D

Anni (25. 10. 2010, 8:39)

Po krásném víkendu plném milých tváří tupě hledím do kompu a chci spát... snad po mně šéf nebude chtít nějaké zázraky. ;)

karli (15. 10. 2010, 11:10)

Tož děcka, Anni a Dominik se vyznamenali. Anče upekla králíka ze zahrádky na horčiči s medem či naopak;)...a Dominik se také činil...po noci, co Anče vysávala, pak ráno Dominik vytíral, takže úcta má:P...A koncert? Tož smažení bylo převeliké...skoro zme tam skotačili sami..nejlepší hity zazněly(Klára ve dvakrát rychlejším tempu, 1.signální, Tabáček...),ale po koncertě u nás srcařila nejviac: Miláčku, jsme si souzeni digitálně, proč bereš to tak fatálně, totálně digitálně... A též Můj malý Mac mi včera klek...i na Kérku zme sa těšili;O..;P...a nakonec nás dostal song: "Jela jsem s Marcelou a Martou," tedy Vrchlabí, při kterém zme sa neudržely a tedy držely zme sa sobě pro sebe...nostalgično;)... "Náš tým neohrožených žen(3x)... pořád jsem to já, pořád jsme to my. Pár přátel na cestách od jara do zimy, přes všechen čas, všechny ty dny, přes všechno trápení pořád jsme to my..."

Dominik (14. 10. 2010, 22:57)

Sousedi byli spíš chudáci, když jsi den předtím v jedenáct večer vysávala skoro celý byt. ;-) Navíc kam se hrabeme na Bon Jovi odhadem při 100 decibelech, které nám servírovali sousedi z některého vyššího patra jednou ve čtyři ráno (nebo to už bylo dokonce vícekrát?).

Anni (14. 10. 2010, 10:15)

Zprávy z domova: je u nás Tája a dneska jdeme na koncert Chinaski... včera jsme do pozdních nočních hodin procvičovali znalosti textů. :) Chudáci sousedi!

karli (11. 10. 2010, 1:12)

tož už sem okomentovala něco....již už nemám tolik šťávy a nápadů...zas něco příště dodřistám;)...hlavně nepřehlédněte holuba v nose, fotbalové náměstí a opa...

Anni (8. 10. 2010, 23:00)

Viděli jsme dneska film Die Fremde na Filmfestu... opravdu krásně smutné...při titulkách se hlasitě smrkalo ;)... doporučujeme! (Pro Brňáky: v út 12.10. ve 21.00 v kině Art.) Heute haben wir den Film Die Fremde (Filmfest mit deutschen Filmen) gesehen... und er war traurig schön! Sehr empfehlendswehrt! Bei dem Abspann haben viele geschneutzt... auch ich! ;)

Anni (28. 9. 2010, 0:02)

No jéé Rouz alias Čendo, tobě ještě nepřišel pohled? Jsme boli v NÖ, tak jsme nebyli online. :) O Blaňulce jsme se dověděli na Aggsteinu... jak poetickéé. Takžéééé Blanka Michálková - 51 cm, 3,9 kg. A víc se snad brzo dovíme od rodičovstva... GRATULAČKY!!!

Réza (27. 9. 2010, 9:45)

Ančíska s Dominičkem jsou na "vejletě",tak proto nestíhají ;)

Čenda (26. 9. 2010, 20:17)

Ančo, Dominiku tak co jeeeee? Už máme na světě další neteř a tady v tom Vašem porodopise pořád není uvedena :)

Anni (14. 9. 2010, 8:50)

Jááá víím, jáá víím... nííč se tu neděje. A chcete znát hlavní důvod? V neděli JSME SI KOUPILI AUTO a tak je Dominik zaměstnaný čistěním klíče, vybíráním hudby... a podobnými nezbytnými činnostmi. ;o) Je to takový rodinný Forďák a kvůli jeho velikosti mu říkáme kráva.

Anni (12. 8. 2010, 16:21)

Joo, už je tomu týden co je na světě Kristián Worm... syn od "mladých" Wormů (Matouše a Ariely). Gratulujeme! A hodně Božího požehnání a zdraví přejeme!

Anni (10. 8. 2010, 8:38) článek

Josífkovi to slušíí v šátečku. :D

Anni (12. 7. 2010, 15:41)

Víteček je po tetě nedělní... takže má jenom růžové vyhlídky. :) Váží jako správný chlapák 3600g a měří 51 cm.

Anni (11. 7. 2010, 22:25)

Čerstvý drb: Před "chviličkou" se narodil Vít Štindl... údaje o váze a vzhledu budou dodány...

Anni (27. 6. 2010, 22:25)

A má po tetě husté vlásky a nos. ;)

Anni (27. 6. 2010, 21:07)

Včera se v 1:14 narodil Josífek Sala... vážil 3kg a měřil půl metra... a je to pěkný vlasáč a je hrozně rozkošný!! ;)

Ricci (21. 6. 2010, 22:09) článek

Skvele zpracovani.

Eliška (21. 6. 2010, 21:00) článek

To nemá chybu. Moc krásné!!

Kajka (21. 6. 2010, 8:37) článek

Úžasné, fakt!

Anni (19. 6. 2010, 14:47) článek

Studio Stindelberg präsentiert ein romantisches Märchen mit der Vorlage in tradierten Volksgeschichten mit glücklichem Ende.

k (16. 6. 2010, 23:28) článek

teprv tedkom sa dívám...to je atmoška...aj teď je mi kosa a mrazivo...pekně bylo--

Aninka (16. 6. 2010, 15:55)

A Wormíků už je 5! Před týdnem se narodila černovláska Rachel.

Anni (6. 5. 2010, 15:53)

Tak abych to tu trošku probudila. :) Ségra je od včerejška na mateřské... my dneska jdeme do divadla nebo na bazén... Bohunka (ta čarodějnice) totiž chytla nějakého bacila... tak má lístky navíc... teď se řeší kdo půjde. ;) Prekérka... a na víkend si leštím brýle na nevěstu Karolínku. :D Tak aspoň tak...

Anina (5. 4. 2010, 20:40)

Máme drb! Frantovi a Zuzce Nedvědů se narodila na Velký pátek malá Zuzka. Má necelé tři kila a necelý půl metr. :D

Aninka (31. 3. 2010, 11:47) článek

;) Ahoj Míšo, bydlíme v nájmu ve skoronových panelácích na Nové Harfje...nic vlastního si zatím nestavíme. Josefka je na tom kopci nad Maria Hilf. A co ty? Máš nějaké žhavé novinky?

Míša (30. 3. 2010, 19:43) článek

Takže moment... jaká novostavba? O čem to nevím? A kde je ta Josefka? Byla jsem tam někdy?

Aninka (30. 3. 2010, 11:02)

Právě u nás doma probíhá oprava prasklin (novostavba si hezky sedáá...a sedáá a sedáá), proto Dominik při hlídání dělníků přihazuje fotky. ;) Abychom nemuseli sedět mezi krabicemi, tak jsme se včera večer vydali na FebioFest (a taky protože je hřích tam nejít).;) Viděli jsme norsko-německo-dánský film Max Manus o odbojové činnosti během nacistické okupace Norského království... samozřejmě podle skutečných událostí. Pěkný...

Dominik (20. 3. 2010, 21:16) článek

Posláno. :-)

Venda Dvořák (15. 3. 2010, 22:09) článek

Ahoj, pošli mi svůj email. Chystá se skautské výročí v Jeseníku a já dávám dohromady kontakty na členy 6. oddílu. Venda

Aninka (10. 3. 2010, 12:27)

Ahojte všici, dneska se chystáme ke sv. Jiljí na děkovnou bohoslužbou za celoživotní dílo Petra Ebena za hudebního doprovodu německého varhaníka prof. Wolfganga Bretschneidera a Scholy Gregoriany Pragensis... pak bude debata. Jinak se dějí samé zajímavé věci, ale zapomínáme je hlásit... :) Co už...

Barbora (4. 2. 2010, 20:25) článek

héézkýý :D

Dominik (2. 2. 2010, 22:05) článek

Vychutnejte si Falling Slowly se skvělým background voice mé drahé polovičky. ;-)

Andulinka (2. 2. 2010, 0:40)

Vrátili jsme se z koncertu Markéty I., Glena H. a zbytku The Frames! Nářezovééé!! :D Jedna báseň...

Aninka (26. 1. 2010, 22:36)

V sobotu jsme s Dominikem a Kristýnkou testovaly pražské svahy... a také to, jestli se dá jezdit v ikeácké tašce... děcka pozor - je vroubkovaná a drhne... lepší je starý dobrý igelit... howgh! :)

Barča (25. 1. 2010, 11:30) článek

Teda... ale fotka je jak obraz na zeď v minimálně stejné hodnotě, co Tě stála oprava... Tak ať nové součástky slouží a odolávají leckdy dosti tvrdé realitě jen lépe!

Karel (14. 1. 2010, 23:46) článek

Nojo, nádhera............!

Dominik (14. 1. 2010, 9:04) článek

Pokud budete mít ještě někdo z účastníků o fotky (postačující pro zvětšení na 10 x 15 cm) zájem, napište na mou e-mailovou adresu nebo (pokud ji neznáte) sem do komentářů. Pošlu vám odkaz na zip soubor se všemi fotkami (pouze pro osobní potřebu).

Alena Obidová (13. 1. 2010, 14:03) článek

Dominiku prosím tě mohl bys mi poslat ty fotky z biřmování v zipu na mail? Jinak, jsou moc nádherné, ale bohužel je nemůžu stáhnout. Předem dík obidová

k (12. 1. 2010, 13:13) článek

fajné fotečky, fajné...s vyvrcholením fotky Dana Dvořáka...jak by řekl Karel: Nádhera!

Pavla (28. 12. 2009, 12:38)

No tak já něco přidám....2.12. se mi narodil....ha ha synovec..Tomášek Burget. tedy mé sestřičce Hance. Je to blonďáček, úplné kuřátko! tak zatím, až budu vědět zasejc nějaký drb, písnu.

Anni (14. 12. 2009, 13:23)

Terinko, to víš... adventní čas je plný akcí a příprav, že se tu nic nehne... ale Dominik včera něco exportoval, tak snad to naimportuje... ;) Spíš, že se tu nedrbe je víc nanic.. :(

T. (11. 12. 2009, 22:03)

tady se nic nedějéé.... :(

Aninka (13. 10. 2009, 17:37)

Mám drb, mám drb! Ingrům se v pátek narodila Stázinka. :D Trubte to dál! No ju, už jsou skoro všecky naše svatební bříška mimínka. Ještě zbývá helčino bříško... a bude.

Anni (13. 10. 2009, 14:07)

Když budete móóc hodní, tak možná přibudou i fotky... třeba ze svatební cesty... a možná za dlouuuhou dobu i fotky ze svatby ségry a švagra. ;)

Ančí (18. 9. 2009, 15:10)

Právě se moc raduju, venku svítí sluníčko... večer se uvidím s tlumočníkama, zítra jedu na cyklovýlet...na FB jsem viděla malého Ondráška Marka... a v pondělí budeme s Dominikem soutěžit na orienťáku... :D

karel (8. 9. 2009, 22:17)

Tož já sem něco přidám...například že Market Marková roz. Začalová má již na svém kontě první dítě Ondřeje-samozřejmě spolu se svým manželem; že není všecko na první pohled, jak se zdá, a že nemusí všeci vědět, co se dá...tož to sú moudra dnešního večera..béé..brou*

Anni (8. 9. 2009, 21:02)

Děti moje milé, právě píšeme do časáčku... Dominik se tu projíždí na židli... jinak se dějou věci. :) A asi máme prasečí chřipku... ;) Hádejte proč?

Ančí (26. 8. 2009, 10:23)

Nějak se to tu nehýbéé... nevadí. :) Však je okurková sezóna...

Anni (15. 7. 2009, 11:53)

Jsme zpátky z líbánek! :) "Sláva nazdar výletu výletůůů výletůůů... nezmokli jsme už jsme tůů už jsme tadýý." ;)

Sisa (10. 7. 2009, 22:07) článek

Ahoj Aničko, Dominiku, sekne Vám to na těch koloběžkách! Tak ať Vám to hezky jede! Přejeme Vám hodě štěstí! Na viděnou! Sísa a Inka :)

Aňula (8. 7. 2009, 22:19) článek

Na Javornicku uz neziji sice par peknych let, ale porad toto misto povazuji za svuj domov a mam na tento kraj nezapomenutelne vzpominky. Bylo mi do breku, kdyz jsem se dozvedela, jak hrozne povodne letos Jesenicko zasahly. Jeste hur mi bylo videt fotky a videa na youtube... nevim poradne ani co rici .... myslim na vas vsechny na Jesenicku, at uz nikdy takova voda se neprozene timto krajem

honza.mich (6. 7. 2009, 1:37)

Jestli jste procházeli povodňové fotky z Bernartic, tak vězte, že už se toho dost změnilo. Např. fotka "Na hraně" - cesta už je zasypána a průjezdná, "Poslední most před hranicí" a "Stržený most u hasičské zbrojnice" - jsou tu čerstvě dva pontony od AČR a na fotky romantických kolejí zapomeňte bo pražce co byly ve vzduchu už někdo snaživý vyřezal! Cesta na Bukovou je už též průjezdná, ale svým autem bych tam raději nejel.

Tofl (29. 6. 2009, 22:27) článek

Hezké a zároveň smutné obrázky. Každou chvíli myslím na všechny z Jesenicka, které záplavy postihli. Snad se brzy počasí slituje . . . PS: v pátek po modlitbě jsme s našim táborovým týmem (tři lidé)a Dýmovími prožili druhou vlnu na bus zastávce v České Vsi

Anka (29. 6. 2009, 16:08) článek

Moc krásný pár! A překrásné travnaté fotky! :)

Anka (29. 6. 2009, 14:31)

Myslela jsem krásné fotky ze svatby Nedvědů... a né fotky z povodně. :/

Anni (25. 6. 2009, 17:18)

Jééé, to budete koukáát. :D

Zuzka (19. 6. 2009, 12:35)

Ahoj novomanželé, zdraví Mgr. Zuzka DiS. a Mgr. Ondra GiS. - na strankach www.zuzicka.multiply.com jsou umístěny fotky z Vaší svatby. Pěkné pokoukání!

Annie (18. 6. 2009, 15:03)

Co u váás? U nás schíza největšíí... :(

WWww (16. 6. 2009, 12:29)

Tak Maty to už má taky...volejte sláva a tři dny se radujte :-)

Aninka (12. 6. 2009, 17:05)

Ve srovnání s matičkou určitě... ;) To už je pak Bc. jisté, či ne?

k (12. 6. 2009, 16:12)

Domes eště ne. čeká je eště s Matym druhá půle tělocvikářská, ale to snad bude pro ně hračka..

Anka (11. 6. 2009, 17:47)

Už je aj Bc. Lucie Hutyrová Bc. :D

Aninka (10. 6. 2009, 22:50)

Ivka Polášků, Ivka Hroudů a Domes jsou Bc. :) Gratulujeme ještě jednou veřejně!

Simona (2. 6. 2009, 16:41) článek

Ahoj Aničko a Dominiku tak to je pěkný trapas,já myslela že svadbu budete mít,až tedˇ v sobotu,ale už je to tak vše nej novomanželé atˇ vam to klape a měj te se pěkně a Aničko jo a kdy chystate nějaký sraz ze školou?tak pa Simča

Dominik (26. 5. 2009, 22:49)

Štindlíci, díky za přání. (Anni: "To ani nepoděkuješ?") ;-)

Aninka (26. 5. 2009, 22:49)

Mááme konečně manželskou postéél! Já se tak těším do pelíšku. :D

Annie (25. 5. 2009, 11:23) článek

Ahoj skororodičata Z+O, chceme těch vašich pár fotek! Naše svatba je ještě plná záhad, které snad rozluští fotky. ;) Např. kdo byl ten záhadný brýlatý zpěvák ve sboru? A kam se poděli všecky řízky? Tento týden jsem započala pročtením si toho nejlepšího z Týdne... pro informace chtivé jest to nejlepším započnutím ever. :D Vďakáá

Štindlovic (23. 5. 2009, 23:21)

Joooooooo to se Dominik-nik máaa... s takovou kuchařinkou. Česnek to je základ :)

Zuzka (22. 5. 2009, 13:32) článek

Tak se dívám, jestli tu jsou už fotky. No, tak se mame aspoň na co těšit. Pošlu také pár svých. Moc děkujem za krásnou svatbu a doufáme, že Vás týdnem provází náš Týden:) Tak se mějte krásně !novomanželé! Zuzka a Ondra

Anni (22. 5. 2009, 13:18)

Hééj Štindlíci, na narozeniny jsem mu udělala horké maliny s vanilkovou zmrzkou (páč na svatbě jsme ani jeden nedali). Ale předtím měl špenátové taštičky z listového těsta... tak to je snad aspoň trošku zdravé... dala jsem tam dosti česneku. ;) chi chi

Štindlovic (20. 5. 2009, 21:21)

Dominiku, přejeme vše nejlepší k 1. narozeninám (v manželství), atˇ je na tebe tvá žena hodná a vaří ti co nejzdravější jídla, abys těch narozenin s ní mohl užívat co nejvíce,hehe :D

Anni (12. 4. 2009, 11:44)

Aleluja!!! :D

Dominik (9. 4. 2009, 17:16) článek

Abyste ještě věděli, odkud jsem vzal inspiraci: http://www.palladiumpraha.cz/page.php?pid=51

Anní (9. 4. 2009, 15:34)

Nýznerováci třeste se! To zní jako kdyby Honza Mich. chtěl podzim svého života prožít v Nýznerově... ;)

honza (9. 4. 2009, 11:05) článek

jojo, dame mu co proto!!!

honza.mich (8. 4. 2009, 9:03)

Ta poslední sada fotek je parádní. Podzim v Nýznerově, hmm..

Marťa (5. 4. 2009, 20:49) článek

Ten Rado se ale nezdá! Tváří se jako mílius a přitom takhle tajně kooperuje :-)

Dominik (4. 4. 2009, 21:57) článek

Tož Anni, našeho apríla máš opravdu na blogu. A to jsem vynechal, že měl Franta ještě v pátek celou židli obalenou do tlusté transportní fólie.

Aninka (2. 4. 2009, 13:09)

Jééé krásně.. jdem skládat báásně... hej normálně jsem včera moc aprílově neválela... slabý rok... Dominik by se mohl pochlubit, co včera prováděl v práci!! To by bylo na celý příspěvek do blogu... ;) :D

Dominik (29. 3. 2009, 17:41)

Ahoj sestry, musíte si někdy vzít trochu delší "dovolenou" a přijet se podívat na Taizé, vyjít si na výlet do hor a tak… :-) Mějte se tam na Ukrajině moc pěkně. A děkujeme za pozvání, kdoví kdy, ale někdy se tam snad konečně taky podíváme.

sestry (29. 3. 2009, 16:22)

Zdraví vás sestry z Ukrajiny,s.Kristýna,s.Ludmila. Jsme tu na velmi krátké návštěvě,rádi vás uvidíme, když budete mít cestu na Ukrajinu :-)

M (28. 3. 2009, 23:30)

Jsem se až lekla, když mi před zraky naskočila cizí stránka...chvilku jsem tu liščila, ale jinak Dominiku dobrá práce:)

Dominik (27. 3. 2009, 4:16)

Kdyby Anni tušila, do kolika hodin jsem tyto stránky předělával… ;-)

Štindlíci (23. 3. 2009, 19:00)

Vítáme tě Matýsku :)

Anka (19. 3. 2009, 14:19) článek

Troška se to komplikuje... nestíháme, ale aspoň se to udělá pořádně... ;) Držte nám pěsti...

k (16. 3. 2009, 17:50)

Hej, tož vidím, že jsme přece jen všici lidi. teď mne napadá, že ten vingr je asi v. ingr, není-liž pravda? ..jak je ta republika malá akorát;)ty jejich stránky sú taky gut. hlavně si můžu poslechnout celé jejich dílo...čupr.http://www.eternalseekers.cz/ a podívejte se na jejich klip...to je jednoho silvestra, tak náhodou natočeného v Praze na Václavu...dosti drtivé či prostě zajímavé.No, Pražáci, měli byste se zamyslet...http://edice.respekt.cz/Novy-klip-Eternal-Seekers-je-na-svete-3684.html

vingr (14. 3. 2009, 21:53)

také vás zdravím pozdravem... Zdarec pokud jste nepostřehli, tak text k písni Komíhání, níže uvedené interpretky, složil pan řídící ze Staré Červené Vody.A jeho milá žena je pokrevní sestra Beaty Havlenkové, elitní pianistky, která Lenku na cd doprovází.Takže: pokud někdy narazíte na L. ve StaČeVě, vůbec se nedivte, tráví tam Silvestry a občasné chvilky. Onehdá měla jednu na zbyt, a tak po ránu zazpívala pro děti ze ZŠ Černá Voda. věřte-nevěřte je to tak.*

k (13. 3. 2009, 22:09)

Zdarec, pokud jste nepostřehli, tak L. Dusilové vyšlo nové cd, kde hraje ve skupině Eternal Seekers a Clarinet Factory atd. Zní to pěkně, relaxačně...artově;)Tož si žijte! http://www.myspace.com/eternalseekerscz

Anka (5. 3. 2009, 11:02)

Jéééj tak to taky gratulujuu... to bude pěkný babinec... ;)

k (4. 3. 2009, 12:13)

A mám další drb...a pravdivý: Chaloupkovic mají Zuzanku. tož gratulejšn;D

k (28. 2. 2009, 16:11)

a mám drb...ale ten se neříká..zatím;)..o Anči to všici víme, ale co ti ostatní...;D

k (24. 2. 2009, 14:29)

Jé, Míša na příjmu...byla. Kura ten internet je borec.. tož kdzž to říká i Míša ze Zélandu, tak to už je něco...však si to vemte-až ze Zélandu;D

Misa ze Zelandu (24. 2. 2009, 10:27)

Je, tak to ja se do vasi debaty pridam, protoze jsem se asi pred hodinou vratila z kina. Byla jsem na The curious case of Benjamin Button a vrele doporucuju. Je totrochu dlouhe, ale jinek inteligentne resene science fiction. Mejte se pekne, papa

k (18. 2. 2009, 17:36)

Yés....ajs ajs bejby...

Barča (18. 2. 2009, 17:27)

:) Teda... z Vašich podnětů jsem si vzpomněla spíš než na filmový typ na filmovou zajímavost. Když jsme jeli s Kájou do Budějic za ml. Markovýma, ocitnul se před námi na nádraží ohromný plakát s upotávkou na YESmena ...v hl. roli tuším Jim Carrey... asi netuší, že už je pouze adaptací na velmi úspěšné téma...:)

k (17. 2. 2009, 11:18)

jé, ten je starý/ Klub rváčů od D.Finchera, který právě se svým dílkem POdivuhodný případ B.Buttona jde do kin. ale pro mě byl mnohem lepší Brad Pitt...i když Eda nabyl k zahození:)..

Anka (16. 2. 2009, 15:38)

Teda Kája si labuší... hmm...taky přihodím typ.. po dlouhé době jsem shlédla film... jmenoval se The Painted Veil a je svou tématikou velmi dobrá příprava na manželství. ;) Není vůbec špatný. Ale Edwarda Nortona si hlavně užijte ve filmu Fight Club! Zdarec!

k (14. 2. 2009, 20:12)

A poslední: Víte(spíše nevite), že hudební doprovod k filmu Upír z Nosferatu/F.W.Murnau, hraje kytarista Petr Kružík?Též vám to některým nic neříká? no, mě by také ne, kdybych si nepřečetla, že hraje ve slavné jesenické kapele Priessnitz. Tož se zase jesenicko jednou vycajchovalo...

k (14. 2. 2009, 20:05)

eště dodatek pro správnost vůči autorovi: hudbu složil Clint Mansell v podání Kronos Quartetu. A hodnocení Requiem for a Dream bylo na csfd až 91%..po filmu nezapomenete na Saru Goldfarb, zelenou, modrou, oranžovou, lednici, miluji tě, televizi, televizní pořad...možná i slzy...

k (14. 2. 2009, 19:33)

Zdarec, tu se teho moc nestalo a proto přispívám mým dalším doporučením na nezapomenutelné, jedinečné, ze zlatého fondu filmové zážitky..Tak tedy nezapomeňte se podívat http://www.projekt100.cz/- v lepším případě podívat do kina, kde v programu můžete zjistiti filmové šlágry minulých let, ale nepřijdete ani o filmy 21.století. Na Psycho (A. Hitchcock)si zajděte - s překvapivou pointou(se složitější než jsem předpokládala), Upír Nosferatu(1922)sice němý, ale o hudební emoce není nouze. Poslední jsem zhlédla Rekviem za sen, který příliš tak snový není, jako jeho název - stojí za to se naň podívat(rozklad osobnosti vlivem závislosti+dobré záběry a hudba v podání Kronos Quartet-těžkohutné vstřebání).A dále mnoho dalších: Farma zvířat,Něco z Alenky/J. Švankmajer, Sedm samurajů/A. Kurosawa...Též si brousím na ně zuby. Tož neváhejte. Cena povětšinu Kč 80,-. Tak filmotéce nazdar;)..a Fajné dny..a pro některé přeju dobrý začátek do jarního semestru.

Andulinka (29. 1. 2009, 1:25) článek

Samozřejmě to máme nafocené... ale asi si budete muset (pěknou) chvilku počkat... ;o)

Zuzka Hanulíková (24. 1. 2009, 22:27)

Ahojte! Jestli chcete mrknout na fotky a drby od nás, tak mrkněte na: http://zuzicka.multiply.com/ Zuzka a Ondra Hanulajs

Anka (21. 1. 2009, 23:53)

U mě není spíš.. ale najisto... a nende dolů... a to chcu skúšať šatky. :( Ach jooo...

Štindlíci (21. 1. 2009, 22:36)

To u nás je taky. Ale to bude spíš po těch vánocích :)

Anka (21. 1. 2009, 16:37)

Noo joo je to takový slabší bříškový... ;o)

Štindlíci (20. 1. 2009, 20:44)

U vás už taky? týýý jo, to je DRB :)

Anka (20. 1. 2009, 12:06)

Už mě to nebaví... všecky drby jsou o bříškách... u nás se to začíná nebezpečně rozjíždět...

Anní (11. 1. 2009, 16:42)

Děcka, my nespinkáme, my jenom nestíháme... :o) Je moc zima na drby... umrzly by nám huby... ;)

i? (7. 1. 2009, 17:39) článek

???

Toflík (27. 12. 2008, 14:05) článek

Konec roku se blíží . . . jak to vypadá s předáním výher? . . . chichi . . .

Toflík (24. 12. 2008, 23:38)

[odkaz odstraněn] . . . O Vánocích myslíme na ty, na kterých nám opravdu záleží. Jsou jako bílé vločky, snášející se na naši rozehřátou dlaň. I kdyby se nám nepovedlo všechny tyto vločky pochytat a pošeptat jim tiché vánoční přání na dlani, stále můžeme svá přání pošeptat do zimního vánku a ten je roznese do všech koutů k našim blízkým. Posílám jedno malé přání i k Vám všem . . . Přeji všem, klidné, požehnané a radostné Vánoční chvíle. Ať na tváři stále září Váš úsměv a v srdci hřeje plamínek naděje . . . Ať všechny Pán nadále objímá svou láskou a posiluje. Mějte se Toflík Tom +

Anka (8. 12. 2008, 15:16)

A kdybyste se náhodou báli, že s tím budu provádět nějaké nekalosti... vlastně je jenom zrecykluju... Wiederverwertung... opětně použiji... takžééé jestli máte rádi přírodu, tak sbírejte a noste!!

Anka (8. 12. 2008, 15:03)

Nooo, nevyplatí se to? ;o)

Anka (8. 12. 2008, 15:00)

Sbíráte maličké bílé podložky z krabiček na cédéčka? Myslíte si, že Vám někdy na něco budou? A pořád nííc… Ale pozor!! Dnes přišel ten den! Aninka zahajuje výkup podložek… za každou čistou podložku krásný zubatý úsměv ala Anča…

Dominik (4. 12. 2008, 22:03)

Nějak se nám tady rozmohly spamy, tak jsem to musel trochu promazat. Odkazy na svá oblíbená videa si, prosím, posílejte mailem.

k (3. 12. 2008, 20:26)

Hej, zvu vás taky na festival Cinepur Choice 2008(neboli festival experimentálních, videoartových, u nás nikdy nepromítanýách filmů), který probíhá v Brně, Praze a Olomouci. Nenechte si ujít slavnostní zahájení, bo tam promítají Paranoid Park-o skatu, jedné zápletce, jednom chlapci,jednom vlaku a jedné vraždě. Záběry-nevím, co říci, hudba: eňo ňuňo..a navíc vás po představení čeká raut:)!TAK neváhejte. Vstupné 79Kč. http://www.cinepurchoice.cz/2008/cs/

Anní (25. 11. 2008, 12:42)

Hej děcka, málem bych vám zapomněla říct, jak kuriózně jsme se minulou středu dostali na přednášku Tomáše o Compostele, která byla v Praze... u Panny Marie Sněžné!! Odpadl mi seminář..."normalerweise" bych šla konečně na spolčo k Vojtěchovi..jenžééé holčiny, germanistky, lanaříí.. prý ať jdu s něma na adoraci se zpěvy z Taizé a přednášku o. Vítka (Zatloukala)... hmm tak jsem se nechala přesvědčit;o) čekám na ně před sněženkou.. a kuk.. čtu si prográmek... a tam píšou, že ve 20.00 má Tom přednášku.. jsem nažhavila linku (zavolala skorochoti).. noo a jak by řekla Barča P.: Byli jsme při tom! Jinak samotná přednáška byla hodně moc parádní!! (jak to jinak popsat..:) Doporučuju..

Toflík (23. 11. 2008, 20:13) článek

Už se dohodlo předávání výher ??? Já jen, kdy si mám vzít na sebe sváteční oblek :-)

Domes (16. 11. 2008, 21:08)

Ahooj Softshell teame i jiní, projel jsem fotky a je to paráda, tož děkuji Dominikovo za kvalitní práci a poprosím o CD s fotkami. Zdar snad brzy

sim (12. 11. 2008, 17:23) článek

tak tohle mi nedělejte.

Anka (11. 11. 2008, 16:45)

Věřím, že bude naživo mnohem krásnější.. ostatně jako všecko na tomto světě... :o)

Anka (11. 11. 2008, 16:31)

Tak to jsme rádi, že jste rádi... nooo zatím jsme, co se týče upravenosti fotek, na počátku srpna... :) Tak to si asi zase chvilku počkáme... a Štindlíkovic mimčo... Žilíí, jsme ještě naživo neviděli...takže ani zrcadlovka ještě neměla tu čest ju vyfotit :o( Budete se ní muset taky zajet podívat!!! ;o)

Wormsíci (11. 11. 2008, 14:20)

Tož to je super, že to tady fotograficky znovu ožilo :-) bo na tu fotku židle, už jsme byli fakt vysazení. Což o to, fotka je to krásná, ale těšili jsme se na něco nového. Takže jen tak dál...Štindlíkovic miminko, co? Markétčina svatba, co? Prosíme, prosíme...mějte se krásně. červíci

Anka (10. 11. 2008, 16:56) článek

Pracovní název byl "Putování bez hranic aneb jak jsme se pokoušeli zdolat Schneekoppe", názvy se mění... nakonec je z toho Softšéél... nebo kdoví co... však na tom nezáleží :)

Rozina Alexandrovična (9. 11. 2008, 10:41) článek

Gut zu wissen...

Dominik (9. 11. 2008, 0:59)

Přichází SOFTŠEL. Zkalibrujte své monitory.

Petr Václavek (4. 11. 2008, 23:25) článek

Velmi gratuluji! Sice trochu pozdě, ale přece :)

ving (28. 10. 2008, 16:56)

..tou kámoškou jsem zamo myslela Markét. když už budeme jmenovat...

Anka (28. 10. 2008, 10:42)

Teda Vjerko, že se sama nabonzuješ.:o) Díky za pěkný večer (noc)... příště budem vychovanější a zdržíme se jen na hodinku a půl!! Slibuju!;)

ving (28. 10. 2008, 9:40)

...a jeho milá se svou kámoškou... klopí panáka za panákem...do půl jedné... jedné JudoŠimonovské noci...

nýčko (27. 10. 2008, 17:25)

Aktuálně: Dominik s bratrem Honzou prolézají Tatry. Právě se nacházejí u Štrbského plesa. Tož dobré počásko a zdraví přeju, bratři!

rustikál (26. 10. 2008, 14:32)

konečně mohu říci: Tento den je rustikální...ach, to je pocit..hmm:)..(Rustik si to móže říkat furt-to má rustikální)

rustikál (26. 10. 2008, 14:29)

A svátek má dnes? no, přece svatý Rustik. Kdo nevěří, ať si nevěří;oB

mami (25. 10. 2008, 23:09) článek

Drahý synu, po opětovném prohlédnutí Alp jsem ráda, že ses vrátil živ a zdráv:)Jsou to krásné fotky, zvlášť východy slunce...

Anka (23. 10. 2008, 8:52)

Jsem docela ráda, že se to tu trošku uklidnilo... někdy je lepší nehovořil a více přemýšlet. ;)

voďouch (22. 10. 2008, 15:39)

A nemám tu poctivost třeba taky na zádech?!

dezert (20. 10. 2008, 20:38)

Ten kdo to tu procita poctive se myslim dovtipi co tim chtel aperitiv rict.

hohó (20. 10. 2008, 10:00)

Já jsem spíše přemýšlel, co to má společného s kvašením okurek?

Anka (16. 10. 2008, 16:19)

Pro hohó: Aperitiv je "alkoholický nápoj podávaný před jídlem ke zlepšení chuti"..citace z slovníku cizích slov... to znamená, že nebývá poslední...ale vždy první. Chválím aperitiv!! Vydařený ftípek.. který nezkušené konzumenty usvědčil (z nezkušenosti)... že jo Hohó?

hohó (16. 10. 2008, 14:42)

aperitive, v čem být poslední?...hmm, rozhovor začíná nabírat na obrátkách.

k (16. 10. 2008, 14:39) článek

Ale Leni, dyť jste to věděli, jen asi nebyla zpráva přeposlána dál tobě. Tož chyby se někdy rodí. Ale hlavbě že máme radost, oni z toho mají radost a fšici sú zdraví:)

aperitiv (14. 10. 2008, 23:41)

Chtěl bych být jednou poslední...

tikl (14. 10. 2008, 23:39)

Um elf Uhr in Gut Wasser (Budweiss).

rustikl (13. 10. 2008, 11:08)

cca 18.10 pokud se nepletu... : D

Kájka (12. 10. 2008, 22:15) článek

Jééé a já jsem ještě nestihla dát svůj tip :-( Nicméně mé gratulace jsou veliké!

Toflík (12. 10. 2008, 22:11)

Chtěl bych se zeptat zda-li někdo neví datum svatby naší milé Martkétky :-) Pokud to ovšem není tajné....

Lenka Š. (12. 10. 2008, 21:26) článek

Tak koukám, že my se všechno musíme dovědět jako poslední:-( to mě teda mrzí:-(

Toflík (12. 10. 2008, 18:17)

Všichni co jste v Praze se těšte :-) Toflík totiž za vámi míři, chichi.... Našel totiž nové pohyblivé zaměstnání a tento týden bude strašit v Praze... kdo ví kde se ocitne příště :-)

Tofl (12. 10. 2008, 1:00) článek

Blahopřeji novopečené rodince Štindlům - mamince, tatínkovi a malé Julince hodně zdraví, mnoho radosti a Boží ochrany Panny Marie a jejího syna Ježíše Krista +

Tofl (12. 10. 2008, 0:57) článek

Rekapitulace aneb kdo jak tipoval: HOLKA - Honza M., Blanka a Tofl KLUK - Anka, Veronika, Dominik, mauta, kárl, mojmas.pop a k . . . Gratuluji správně tipujícím a hlavně blahopřeji rodince Štidndlům - mamince, tatínkovi a jejich malé Jůlince :-) Mnoho radosti a Boží ochranny Panny Marie a Ježíše Krista +

k (11. 10. 2008, 21:12) článek

A nezapomeňte, že teď v kinech "jede" i film, který nebyl nijak zvlášť propagován, Tobruk režíséra Václava Marhoula: "Je poctou českým válečníkům a nejen jim je v hluboké úctě věnován všem českým a slovenským veteránům jakož i domácímu odboji. Především pak ale příslušníkům Československého pěšího praporu 11 - Východního, kteří po boku Britů, Australanů, Poláků a Jihoafričanů na podzim roku 1941 bránili před německými a italskými jednotkami poslední Spojenci ovládaný strategický přístav na severu Libye – TOBRUK." Měl velmi kladné hodnocení a je jeden z mála dobrých českých válečných filmů, ne-li jediný. http://www.ceskatelevize.cz/specialy/tobruk/video/trailer.php

k (11. 10. 2008, 20:59) článek

Chci dodati, že má Dominik zcela pravdu. Doteď moc nechápu, proč tam ten dělník byl...teda vím, ale moc neseděl(asi aby přibylo více dramatu na závěr). A velmi vtipné je vyprávění života Dostojevského a jeho vznik tohoto díla, které tam ztvárňuje polský loutkař..

k (11. 10. 2008, 20:48) článek

vím, že to PRÝ na Anče zapůsobí a že neco k tomu přidá, tož se chytla, a že to byl názor B, jsem neřkla...a dominik to vystihl. No, mě by to taky bylo zrovna v tu chvíli líto, že má tatík i jinou kámošku.:/Ale my víme, jak to naštěstí doopravdy je a že se to nemyslí tak, jak se to myslí, a opačně:)

k (11. 10. 2008, 20:28) článek

tož pčeci móžu něco teho více řéct: Naše "Žilie" po francúzsku měří 52cm, 3,7kg - sdělil nám ocko - a je zdravá a spokojená, jak písala její matinka. (takže nová značka BaJuHoŠ)

Dominik (11. 10. 2008, 19:21) článek

Tak nás tady většina prohrála, dneska v poledne se Štindlům narodila Julinka. Ale aspoň bude spousta jídla, zpěvu a obrázků. :-) Tak teď zbývá dohodnout předání výher…

Dominik (11. 10. 2008, 0:04) článek

Naší mamce je určitě líto, že ji taťka taky nedržel za zadek. ;-) Kuba s Blankou se zveřejněním samozřejmě souhlasili, a ti jsou hlavní porotci. Ale spíše jsme tu řešili, které další fotky v prezentaci chybí, než které tam "přebývají", ne?

k (10. 10. 2008, 22:04) článek

jen chci podotknouti,že kdo to tady přečte, tak má navrch,bo B+H sú v Nemocnici...už možná se pomalu chlapec dere na svět,. tož ať sa drží..

mojmas.pop (10. 10. 2008, 16:35) článek

bude to kluk, protože honza je vyšší než barča a navíc nebude mít černé vlasy ale hnědé, protože když se smíchá zrzavá a černá, tak z toho je hnědá. a jestli to bude holka, tak těm druhým udělám perník(ale z prášku do pečiva. do perníku nám došel). a dám tam hodně kakaa!

Anka (9. 10. 2008, 15:43)

2Toflík: To je úděl internetu...

Anka (9. 10. 2008, 15:36) článek

Kájínkůů, nemluv v otaznících. "Prý", takže je to názor koho? Určo nechcem někoho ztrapnit... si myslím, že je to milá fotka.. opravdová.. dokumentární.. ale jestli někoho uráží, tak ju dáme pryč...

k (9. 10. 2008, 12:10) článek

Už mám dárek pro rodinu Štindlů: že budu na to dítě hodná, laskavá i v době nálady nejhorší a nebudu mu dělat příkoří..to samozřejmě až po dobu, kdy to bude nezbytně nutné, což je asi dosti dlouho....chápu, že touto sázkou si na své nepřijdou sázkaři dortíci, či šekři, ale považte, čí to vlastně bude dítě? Tož holdujme jim...

k (9. 10. 2008, 12:03)

Musím upozornit na Dominikův quadrialog Čtyři sestřenice. Je velmi vkusný a dobře situovaný na dnešní politické volební období.

k (9. 10. 2008, 11:57) článek

no, prý tam nemuselo býti to foto Každý něco drží...by to nebylo někomu líto..ale chápu, že možná K+B tam nechtěli nějaké osobní foto.

Dominik (8. 10. 2008, 21:58) článek

To mě překvapuje. Nechtěl jsem sice, aby se podobné fotky vyskytovaly vícekrát, a snažil se, aby nebyly neumělecky rozmazané a měly souvislost se svatbou, ale… jaké jsi myslela?

tofl (8. 10. 2008, 17:27)

Zkusil jsem dát do vyhledávače (Google) annadomini a našlo to tuhle stránku s tímto popiskem: Novomanželé svolili a na jejich fotky se můžeme podívat na annodomini.cz/ svatba_kbm. Užijte si je, jako my jejich cimbálovou svatbu. Dominik Pro nezasvěcené, to může být velice zajímavé,chichi :-)

k (7. 10. 2008, 21:10)

A teď už jenom ty fotky z té Sněžky, Stolových Gór, Adršpachu a už to skoro prázdninové fototurné bude fertig. Povzbuzujme Dominika,ať to zvládá..."do teho, do teho...víme, kde máš auto..."-to je pro zasvěcené(B+b+H)

káje (7. 10. 2008, 21:06) článek

Nikdo tu neholduje chválám...hmm. no jsou tam mnohem hezčí fotky, než Dominik dal na fotoblog. Ale chybičky sú ddycinky. Díky za podívání se, Dominiku:B

kejda (7. 10. 2008, 21:02)

Tož děckata, kde to vázne? U fotky Čtyři sestřenice je soutěž o nejlepší quadrialog, či quadruplialog?Neboli čtyřhlasá písňová forma hlasů... A to jste věděli, že kejda jsou jen hovínka bez podestýlky? No, jakože tam není ta sláma...no, prostě jen hovínka ( to Honziš je takový chytrolín)

Anka (7. 10. 2008, 13:32)

Hej děcka, to je pecka;) dneska půjdem na první Přípravu na život v manželství... chí chííí

verča (6. 10. 2008, 16:30)

sice s docela velkým zpožděním ale děkuji za ubec a přaní

k (6. 10. 2008, 9:57)

Tomu se říká počítačový slang:)

Dominik (5. 10. 2008, 12:41)

2HonzaM.: alpha version of new site in progress. Release planned till end of 2008.

Honza M. (5. 10. 2008, 11:05)

To: Dominik Subject: Improve design of "Libi se mi" button (e.g. border: none; width: ??px; font-size: 80%)

mauta (4. 10. 2008, 14:33) článek

Hej vy rustikálové, narodí-li se holka, (o čemž pochybuji) nakreslím, nebo namaluju každému, kdo se trefil, obrázek na přání. Své nápady pište sem, nebo posílejte na můj mail (marta.hanulikova@seznam.cz) Např. krajinná scenérie v barvách podzimu (aby vám v té špajsce ladila s "bytovými" doplňky)...no ono stejně nic nebude, bo my bejci víme,že:-)

Dominik (4. 10. 2008, 2:23) článek

Teda to jsou trumfy… Už si tady pomalu připadám jak v koledě Jak si krásné neviňátko. Honzo, Barčo, snažte se.

Tofl (3. 10. 2008, 20:44)

Zdravííím, mám pro všechny malý dáreček :-) Kdo by chtěl vidět pár foteček z 10. výročí jesenického Taizé a ze setkání poYESu, ať se nechť přesune zde: http://www.signaly.cz/fotkyAlbum.php?albumId=16166 Jinak na signálech u mého profilu si lze prohlédnout všechny mé fotky z tábora YES - dokonce i těch, které nejsou an CD :-)

Veronika (3. 10. 2008, 15:16) článek

Já špendíruju "protisázejícím" borůvkový dortík... ale jenom když vyhrajou... takžééé když to bude holčička... a když to bude kluk, tak ho sním sama... malý ještě nemůže. ;) Chi..

Anka (3. 10. 2008, 14:07) článek

Domí, já jsem celou tu věc zasadila do budoucnosti "jestli to bude holčina"... a proto všecko, co předchází, je minulost.."tipovali". Takžééé zatím Honza, Blanka a Toflisko budou míti "horké maliny ala Andule"... jestli tipli správně... ;) ufff

Tofl (3. 10. 2008, 13:38) článek

Můj tip je holčička jako lusk a pokud to bude kluk jako buk, tak všem co tipovali(musíte se nahlásit:-)udělám na Silvestra pohár :-)

Blanka (3. 10. 2008, 7:27)

Ahoj Kájo, tento víkend jedem do Kozlova, pracovat na tom našem bydlení...ale v týdnu se určitě domluvíme, ju? Zatím pa

kárl (2. 10. 2008, 21:27) článek

Hej, tož já teda říkám: kluk, 9.10:2008, 6:32, a slibujú...hmm...

kárl (2. 10. 2008, 21:22)

už jsem na to přišla . tož do mě neryj..

Dominik (2. 10. 2008, 21:08)

Karolíno, tož prohlédni a jukni na blog, tam se přeci sází. Nikoli ve Vzkazech.

kárl (2. 10. 2008, 21:03)

A co sázky? já sázím na Barču, že to bude venku 9.10.2008, 06:32..vo co se sázíme, Anče? Doplňt to

kárl (2. 10. 2008, 20:15)

Hojec Blani, už mi začal na plné obrátky a máme za úkol chodit po těch brněnských divadýlkách a hudbou se zabývati a tak.. tož se mi zdá, že to je docela finančně náročné, ale zatím mě to bavčo;o)teď mám o víkendu volňas taxe dyžtak ozvu a zajdem...na burčáček...hmm:)

Dominik (2. 10. 2008, 16:50) článek

Slíbit "horké maliny ala Andule těm, kteří zde TIPOVALI na holku", to bylo opravdu rozumné. Do té doby totiž tipoval jen Honza. :-)

Blanka (2. 10. 2008, 9:32)

Ahoj, Dominiku moc děkujem za fotky, jsou parádní:-)A jak se všichni máte? Já sem píšu úplně poprvé, ale koukám ,že se tu člověk dozví hodně věcí:-) Ještě se chci zeptat Káji, kdy jí začíná studentský brněnský rok? Jakože kdy se uvidíme?

Blanka (2. 10. 2008, 9:22) článek

Ahojky, všechny vás zdravím:-)Já hlasuji jednoznačně pro holčičku a taky si myslím, že to ještě chvíli potrvá, než se vyklube...Barča s Čendou sice občas o tom malém mluví v mužském rodě, ale to je určitě kamufláž, aby nás zmátli:-)

Dominik (1. 10. 2008, 21:12)

Tak vidím, že na chybu jste přijít nestihli. Už jsem ji opravil, takže ji ani neuvidíte. Stačilo v php zaměnit "i" za "I" a už z toho byly nesmysly.

Veronika (1. 10. 2008, 20:16)

A teď bude softshell!!!

Anka (1. 10. 2008, 17:03) článek

Héééj, souhlasím s tou černovlasostí (a ještě s něčím ;o).. jsme přece bejci.. máme stejný názor.. a dobrý čich. :) Jestli to bude holčina udělám těm, kteří zde tipovali na holku, horké maliny ala Andule. ;o) Nevymýšlím velké blbiny, aby naše sázení zůstalo v rovině zmrzlinové.. tak cooo? Troufáá si ještě někdo sázet na holku?!?

Dominik (1. 10. 2008, 16:34)

Teď jsem se na ty časové hodnoty podíval blíž, a našel jsem chybu. Je u mě. :-) Přijdete na ni taky?

Dominik (1. 10. 2008, 16:31) článek

A bude mít tmavě hnědé oči. Prostě bude krásný jako já. ;-)

mauta (1. 10. 2008, 15:02) článek

Bude to kluk a řekla bych, že černovlasý.:-)

Dominik (1. 10. 2008, 0:58) článek

Krásný popis podzimu. Až bych se chtěl podívat domů…

Dominik (1. 10. 2008, 0:02)

Čas na serveru jede dobře, ale obnovuje se pomalu. Nedokážu ho přesvědčit, aby mi now() dala aktuální hodnotu. Asi by jim to moc zatěžovalo procesor... Tobě to na onebit dává přesné hodnoty?

Dominik (30. 9. 2008, 23:59) článek

Honzo, to bych nesliboval, dá se to skvěle zneužít. ;-) Tak já si tipnu, že to bude černovlasý kluk. A protože nevím, kolik tady bude nakonec tipovat lidí, tak slíbím jen, že když to bude holka, zazpívám jí ukolébavku. :-)

Honza M. (30. 9. 2008, 22:46)

Koukám, že vám jede na serveru čas o rovných 25 minut pozadu, takže mám vlastně skoro půlhoďku k dobru. No, půjdu si raději lehnout... abych si odpočinutý mohl ráno dát s Madlenkou buchtu, co nám ženuška upekla. Myslím na vás všechny (budoucí maminky, budoucí manžele), vyprošuju požehnání...

Honza M. (30. 9. 2008, 22:35) článek

A bude to holka, rusovláska po tátovi ;) A jestli ne, kupim každému kdo se tu vsází 3 (slovy tři) kopečky zmrzliny. Hej a vsaďte taky neco, ni?

Veronika (30. 9. 2008, 16:07) článek

Si taky myslím, že to bude klučina. Maminka vypadá hezky.:)

kárl (30. 9. 2008, 13:58)

tož du zevlit na fota a přidat něco echtovního..bo mě anče už v kecech dohání... a dodatečně eště přeju všem Michalům, kteří měli včera svátek.. zdar

Anka (30. 9. 2008, 1:18) článek

Si myslím, že to bude kluk jako buk. A Brumlík ho bude přenášet, páč se mu nebude chtít z teploučka. :)

Andulí (29. 9. 2008, 23:55)

Už jen Kubovo a Blančino svolení a budou zde fotky z jejich svatby!!! :)

kanec (23. 9. 2008, 20:18)

hej a tak co vy koldplejáci? Jaký byl koncert? byl mastný-masný? Doufám, že zážitek byl ...

Market (22. 9. 2008, 10:00)

teď je teda přímo obodobí oslav. Přeju všem oslavencům (Domesovi, Kristýnce, Toflíkovi, ......) všechno nejlepší, kopec radosti a úplně nejvíc ať na vás Pán Bůh pořád pamatuje a pořád vám žehná.

karo (21. 9. 2008, 11:47)

Ale, ale, co to čtou mé oka?..oči? Tož přeju dobré známky ve škole, abys poslouchal maminku a tatínka a nezlobil, jak už to tak u malých dětí bývá;oP

Toflík (20. 9. 2008, 13:46)

Přidávám se ke gratulaci a přeji Kristýnce a Dominičkovi jen to nejlepší a mnoho Božího požehnání + A jinak přidávám, jestli víte, kdo ještě je dnešní oslavenec (sobotní)??? Pokud ne, tak vám to prozradím i když by se to nemělo...je to nějakej brontík Toflík :-)

karl (19. 9. 2008, 18:32)

možná tady bude chybět rubrika Svatba na fotky...ale ztm eště néé

karl (19. 9. 2008, 18:29)

a kdo neví zcela zbrusu nový ale megáč drb( on to není drb, bo je to asi pravda)ať se zeptá Marty, bo taví fšecko na to taty. a fajný den přeju, kdož čtou tuto zprávu...a nejen tuto;o)

karl (19. 9. 2008, 18:26)

á, kdopak má dneska narozeninky?? a kdo měl??? Správně...Liberdovi..Tož přeju Kristýnce a Dominičkovi dobré pití a fajné žití.

Andulí (19. 9. 2008, 10:43)

Jééé... Martine, díky za pozvání... to je mazec. :) Gratuluju!!

k (18. 9. 2008, 20:08)

pavlíčkovi...těšte se....Marieta Anna :3,3kg a 50cm tož přeju šecko dobré:-P

Martin D (18. 9. 2008, 17:33)

25. října v 10.30 v Zábřehu. Jestli vám to vyjde a bude stát za to přijet, jste zváni na obřad :-)

karel2 (17. 9. 2008, 10:20)

ta složka Londýn je nějak přešle malá...je mezi makrem a lidé....dosti gutézně malá... A co ví Tofl za drbík?

Andulina (16. 9. 2008, 21:42)

Hej Toflisko, tak přihoď info o termínu... prosím prosím.. ať našemu drbání přidáš na věrohodnosti!!! Díky!!!

Andulka (16. 9. 2008, 20:29)

Héééj prej funguje aj čitino "ubec". TAK VŠECKO NEJKRÁSNĚJŠÍ K TVÉMU NAROZENÍ, ČIČINO!!! TO MÁŠ K TĚM TVÝM SUDINÁM!!

Kájka (16. 9. 2008, 18:33)

Tož děkuji velice, hned to ozkouším :-)

k (16. 9. 2008, 15:25)

jako odpověď na spam: v žádném případě, nefunguje....no, moc si to nevylepšil..hmm

k (16. 9. 2008, 15:24)

Nefunguje v žádném případě. tož tak nic...

Dominik (16. 9. 2008, 1:16)

Na přání jsem zprovoznil i "nikoli" a pár dalších variant záporné odpovědi. ;-)

Ta druhá K (15. 9. 2008, 22:01)

Takže nejen Market Market, ale i Market Market?? Tý jo, to je fajné! PS: A když jsem na otázku, zda su či nejsu spam napsala "nikoli", tak mě to stejně nepustilo :-)))

k (15. 9. 2008, 21:51)

počkat, počkat.Já neřekla jaká Markéta...bo těch Market je více a tuším, že obě sú už zadané;oP

Market (15. 9. 2008, 11:16)

já vás střelím, asi se odstěhuju na Nový Zéland za Míšou, tuším, že by tam mohl být větší klid.

Toflík (15. 9. 2008, 0:41)

Hoja, hoja :-) Tady se opravdu nic neutají a zároveň se i dozví mnoho věcí, chichi...Jinak vím i termín Martinovy svatby :-) A Markétě jsem to taky nevěděl...

Kocour (13. 9. 2008, 21:16) článek

Ahoj,foto super,jen snad jsem te chtel poprosit jestly by slo je dostat v lepsi kvalite?tak aby byli vydet i detaily. nebyvam na inetu moc casto tak jestly budu zapotrebi nejaka domluva tak na 603XXXXXX [úprava annodomini.cz] dekuji.zatim ahoj

Anka (10. 9. 2008, 17:57)

Hej o Pepovi to vím. Stačilo na ně mrknout.. prostě svatba jasná. :) Ale toho Martina.. hééj.. ten je dobrej!! Market... to neví snad jen Míša Nováků, jelikož je na Novém Zélandu. :)

karel (10. 9. 2008, 16:31)

A to víte, že Pepa Lossman(či jak se píše)se oženil? A že se chtějou brát i Martin D. a ta jeho? A eště letos prý..

karel (10. 9. 2008, 16:29)

hej, su drbna...tož držte mě, držte mě, bo eště něco kecnu. Zdarec

karel (10. 9. 2008, 15:20)

A Market má pravděpodobně kořeňa...a možná, že by to ani kořeň nebyl.(cimr.).vypadá to nadějně..

karel (10. 9. 2008, 15:17)

Hej, já chcu svatbu...já chcu svatbu. Tož, kde sú ty fotky, chlape?

Aňule... (9. 9. 2008, 12:03)

Už se to upravuje, už to bude hotovo. :) Kuba s Blankou před oltářem... lá lá lá lá lá lá láááá :o)

Anní (2. 9. 2008, 0:31)

Noo pozitivní jest, že jsou tu konečně fotky z Alp. A tzn. za chvilku tu bude zbytek. :) Keine Angst.

josef h. (1. 9. 2008, 20:50) článek

Dominiku, velké díky za nové snímky, rád přeposílám.

sister (1. 9. 2008, 16:30)

těším se,ale jak ještě dlouho...?

Antsche (12. 8. 2008, 22:49)

Tešme se aj na fotky ze svatby Kuby a Blanky..a z osmdesátikilometrového softšel puťáčku na Sněžku. :) Coming soon.

Dominik (9. 8. 2008, 16:16)

Lítal jsem teď víc po horách a kopcích, takže na úpravy fotek nebyl čas. O to více toho teď bude. Přidal jsem první várku fotek, ta další bude z masivu Monte Rosa. Těšte se.

Dominik (25. 7. 2008, 10:09)

A jejda, takže vy jste mě sledovali? :-)

Andulí (17. 7. 2008, 12:02)

Dnešním cílem je jedno z dvojčátek – Pollux nebo Castor. :)

Andulí (16. 7. 2008, 9:07)

Zdarec, nové fotky přibudou až za uherák uherský.. páč Domí zdolává čtyřtisícovky. :) Včera měli menší procházku, aby se aklimatizovali, při které pokořili Breithorn(4165). Spali pak ve stanech u Klein Matterhornu. Dneska chcou pokračovat na západ. Cílem výpravy je masív Monte Rosa a vrchol Dufourspitze (si myslím). Tak ho se mnou můžete (prstem po mapě) sledovat! :o)

Andulí (5. 7. 2008, 9:12)

Heeej, dneska si vyzkouším jaké je to býti knězem... nebo spíš si zahraju na eucharistického vlka.. budu na třech mších... jaj... ale nebojte.. jedna má nedělní platnost. :D

Dominik (5. 7. 2008, 8:43)

To nejde, slíbil jsem jim, že budou první, a výjimku udělili zatím jen svým nejbližším. O víkendu se vrátí ze Slovinska (tuším, že byli i na Triglavu), takže možná se tu objeví už v úterý (musím je ještě vylepšit).

jsoucno (4. 7. 2008, 10:12)

A nemáš ty fotky třeba taky na zádech? Tak malých?

Antschi (3. 7. 2008, 22:52)

Fotky fotky!!! My chceme fotky ze svatby Anní a Vaškááá!!! Fotky fotky!!!

Dominik (30. 6. 2008, 21:51)

Karolíno, jednoho z nich zná dobře Terka i Mojmír. (To je hrozné, takto se snížit k drbům! ;-))

ka (29. 6. 2008, 14:42)

hej, teď su fakt mimo mísu. Tak kdo to sú ti naši hrdličkové? Že se seznamili před mýma očiskama? Prosím o nápovědu:Kde to bylo?

Andulí (23. 6. 2008, 14:58)

Hej máme taky dobrý drb.. dva lidé, které Kárlee znáš.. a kteří se seznámili, když jsme u toho byly.. a trošku jsme tušily, že si padli do oka.. spolu teďka chodí... hádej kdooo?! :o) Joo a včera jsme s Möňou, Mátou, Jančou a Adou koukali na film z kartuziánského kláštera Velké ticho (i>protože tam byl i Domí) :) Jak by řekla Máta.. mááázéééc. :)

ká (20. 6. 2008, 12:25)

Hej a to víte, že Vítek má girlfriend? No ano,ten Hanulíkovic. Možná je to starý, ale na drbání není nikdy pozdě. Tož Víte, gratuluji!

Andulí (18. 6. 2008, 17:41)

Jáj, tak to gratulačky!! Jste dobří borci!! ;o) Jak to tak s náma vypadá.. naše rodinka bude intelektuální aj bez papírů... páč kdo na Domíse kukne hned ví, že je nějaký iný. :)

HonzaŠ (18. 6. 2008, 9:27)

Hej Anče, to je trochu otázka na tělo,že? Ale mezi náma, HLADÍVÁM :) Je to pěkně aktivní prcek, mele se tam a bez pohlazení nemůže usnout. Jinak krom papíru je tady od včerejška novej drb: Bar má taky papír. Jojo náš prcek už má taky první státnice za sebou, takže jsme teď velice intelektuální rodina :)))

Anka (17. 6. 2008, 22:59) článek

Jako pes!! :o) Tsss.. co když v té době budu už paní Anní Michálků??? Chi, to se za mne nebudeš stydět? :)

Anče (17. 6. 2008, 22:56)

Hej Čendo, normálně pochlub se!! Hladíváš Brumlovic bříško?! Jak je velikánské.. a co jinak nového, kromě nového papíru? Pane inženýre??

Dominik (16. 6. 2008, 12:02)

:-))))))))))))))))))))))

Honzaš (15. 6. 2008, 17:43)

Doufám že jsem tě k tomu upgradu nevyprovokoval já. To by mě Anča asi dala na kokos. Každopáďo do techniky se vyplatí investovat, já jsem včera koupil papíry do tiskárny :)

Dominik (15. 6. 2008, 17:00)

Můžu, a taky jsem to nevydržel a upgradoval. Stativ Velbon na fotky rychlebské krajiny. A Anni to přežila. ;-)

Dominik (15. 6. 2008, 16:57) článek

Hustá sázka. :-) Já to prozradím. Anni musí vyběhnout bez zastavení až na Boží horu, a když ne, musí od místa, kde skončila, dolézt na vrchol po čtyřech a štěkat u toho. :-)))) To si pište, že pošlu pozvánky. ;-)

Honzaš (13. 6. 2008, 11:25)

supr, díkec, Praha dobrý, ale už se těším na fotky z Bernartic a okolí pač jsme tam už dlouho nebyli. A co se týče fotovýbavy, ty ešče můžeš něco upgradovat? :)

Dominik (13. 6. 2008, 2:26)

Co myslíš, Honzo? Fotovýbavu? To by mi Anni dala... ;-) Tak jsem aspoň speciálně pro tebe přidal fotky z Prahy, které bych sem asi jinak nedal. A do 14 dnů přibudou fotky z Bernartic a okolí a aspoň jedna s Maruškou.

Honzaš (11. 6. 2008, 15:32)

chtělo by to upgradovat, co?

Zuzka (27. 5. 2008, 11:18) článek

Ahoj Dominiku, vystihl jsi svatební náladu a navzdory svému paparazijskemu vzhledu jsi nás naprosto šokoval nebulvárním vzevřením fotografií:). Až Tě potkáme, tak si to s Tebou vyřídíme... Zuzka Ps.Diky moc.

Majk (22. 5. 2008, 10:17)

Ahoj holky gratuluji k výhře jo ten opavák co s vami hrál se jmenuje Matyáš Míša :-)

Aňulka (13. 5. 2008, 18:34)

Potom nám pěkně chraptěl :D šikula... Já děkuju celému dívčímu manšaftu za to, že se nestyděly a ukázaly co v nich je!! A stejnak jsme je dostaly!! Pohár měl být náš!! (Takže vlastně děkuju i Tomovi, Fíkovi a tomu Opavákovi, který je výborný fotbalista.. ale jehož jméno neznám... páč posílili dívčí řady. :))

Josef (13. 5. 2008, 14:38) článek

Milý synovče, povedlo se Ti to převelice a chce se mi dokonce říci, že je Tě škoda pro jiné aktivity. Mj. noční snímky Bernartic, či měsíční oblohy jsou lahůdka..., díky, jh.

Karol (13. 5. 2008, 10:05)

No, na fotbálku jsme byli, ale byla to fraška, bo chlapi neuměli s náma hrát a dělali, že to neumíme. Tož aspoň že jsme měli parádně nasáklé omastkem bramboráky a tímto děkuji Hadwigerům za občerstvení a pěkně strávené odpoledne. A pan Hadwiger umí fajnově a nahlas povzbuzovat.

Dominik (13. 5. 2008, 9:20) článek

Ahoj Adame, přes 800 fotek ve vyšším rozlišení dám na DVD Zuzce a Ondrovi, celkem je toho 1,5 GB. Pak si je můžete rozmnožit. Pokud byste měli zájem, můžu navíc na tento web na cca 1 měsíc nahrát výběr těchto 175 fotek v původním rozlišení.

Adam Perutka (10. 5. 2008, 11:39) článek

Ahoj Dominiku, fotky jsou naprosto fantastické. Dokonalé, skvělé. Moc se povedly, velmi chválím. díky :-) Prezentace je moc hezká, chtěl bych si fotky stáhnout v nějakém vyšším rozlišení všechny najednou - bylo by to možné? Možná by o to měl zájem i někdo další... ...místo na internetu pro umístění fotek můžu případně poskytnout.

Andulín (8. 5. 2008, 22:07)

Tento sváteční "víkend" je plný akcí. Domi se vydal na vandr do Rychlebek.. teď spinká v Polsku.. já musela zůstat doma.. ale nenudím se. Zítra jedem se ségrou a Tomem na "osadnickou výpravu" na kolech. A hlavně trénujem a sbíráme babský tým na sobotní fotbalový turnaj.. snad se to podaří.. můžem vyhrát putovní pohár!! Fotbalu zdar!! :o)

Ondra a Zuzka (7. 5. 2008, 22:51) článek

Ahoj Honzo, prave jsme si precetli aktualni info o Tvem stavu a jsme radi, ze uz aspon vis na cem jsi a muzes s tim pracovat. My muzem prispet ke zvyseni Tve vahy tak, ze Te s rodinou pozvem k nam na obed do naseho maleho lec utulneho bytecku v Jeseniku. Modlime se za Tebe. Ondra a Zuzka

Tofl (7. 5. 2008, 9:59)

Ahoj Dominiku a Anni :) Fotky ze svatby jsou úžasné a krásné!!!!Je skvělé, že už spatřili světlo světa a mohou se na ně dívat i ostatní....Jinak všem doporučuji, kdo je ještě neviděl ať se rychle podívá, jinak příjde o něco moc krásného.....

karol (5. 5. 2008, 19:11)

Hej, no, na ty Karamazovi se fakticky těším, bo vidět Trojana v takové roli musí být zážitek. Tož takéc doporučuji, ačkoli neviděno, ale slyšeno mnoho o tom...

Zuzka Hanulíková (5. 5. 2008, 15:57)

Píšu jen tak, abych se mohla podepsat Hanulíková:)- Jo a jinak na fotky už se také moc těším. Mějte se fajn. Zuzka Hanulíková

Honza Ehrlich (5. 5. 2008, 15:49)

Ahoj Dominiku! Mam jednu otazku: A co diplomka? Peta Marku uz ma napsano, tak ted je rada na Tebe:-) Stale 16 stranek? Pekny den preje Honza

Honza (4. 5. 2008, 19:35) článek

Díky všem, kteří na mě (nás) mysleli a myslí. Jak psal Dominik, na svou původní váhu kterou jsem měl cca před měsícem musím nasbírat ještě 12kg, ale můj stav se lepší a naštěstí ne všechny předpokládané diagnózy byly správné. Zůstává mi jedna chronická, ale dá se to zvládnout.

Dominik (30. 4. 2008, 17:34)

Některé fotky ze svatby jsou opravdu hodně dobré a určitě se na ně spousta lidí těší, ale nechci předbíhat zveřejnění hlavního výběru. To musí být najednou. Dělám na fotkách do noci a už jsem si připlatil za prostor na serveru, aby se sem vůbec vešly.

Andulí (29. 4. 2008, 10:51)

Zuzka byla opravdu Nevěsta... s velkým N. :o) Škoda, že bude Domi ty fotky tak moc špelit.. mohl by sem hodit aspoň mini ochutnávku.. třeba tu nejhezčí (Jiřotajnou..).. prosíííím..

Zuzka (22. 4. 2008, 22:51)

Ahoj snoubenci, je to krásné mít pár dnů do svatby. Lidé se najednou chovají jinak, z cloveka se vylihne nevesta a pak jen cucí, co se deje:) Zuzka

Dominik (21. 4. 2008, 15:27) článek

Honza už je vzhůru. ;-) A jí prý už skoro všechno, i když ještě v pořádku není. Musí dohnat těch 35 kg, co mu teď na mě chybí. ;-)

Dominik (16. 4. 2008, 22:07) článek

Honza spí.

Dominik (16. 4. 2008, 14:41) článek

Dneska se Honza vrací domů (teda na kolej :-)). Další zprávy budou následovat.

Dominik (15. 4. 2008, 0:46)

Zuzko, díky za hezké přirovnání. Uvidíme, třeba to vydržíme, ale rozhodně (aspoň za sebe) netvrdím, že už přesně vím, do čeho jdu. :-) Užij si poslední 2 týdny čekání - ještě 10x se vyspíš, a budeš paní Hanulíková! :-)

B215 (14. 4. 2008, 13:05) článek

.... Dominiku, "my nejbližší" se to dozvíme z webu.-)) no tak to bude drahé vykoupení:-) ale držíme pěsti! kdo bude fotit svatbu? tak dobré světlo!

Dominik (12. 4. 2008, 17:15) článek

Tak mi to včera dobře dopadlo, Anni je oficiálně moje snoubenka. :-) Ale ta otcova zmínka o zvyku na východním Slovensku, kdy se zrušení zásnub ze strany snoubence řešilo vidlemi v zádech, mě přece jen poněkud znejistila... A taky jsem od něj dostal předsvatební úkol spočítat, kolik dřeva se u nich protopí v závislosti na druhu zimy (díky Veroniko ;-)).

Miro (11. 4. 2008, 16:50) článek

Ahoj Dominik, pekna sprava, pridavam sa ku gratulaciam. Mozes pomaly zacat preteky s mladsim brachom. Zatial nema az taky naskok ;)

Zuzka (9. 4. 2008, 18:26)

Ps. Nemyslela jsem to tak, ze se zařídí "ostatní" lidé, ale, že OSTATNÍ starosti (lítání a zařizování okolo svatby), že je dobré vložit do Božích ruk(ou:) Z

Zuzka (9. 4. 2008, 18:24)

Aaa, uz vim, co za tyden povim snoubenci, ale bezvysledne, protoze uz to urcite bude vedet z jinych zdrojů - to je ta nevyhoda snoubenectvi:). Jako dlouholetá snoubenka radím: datum svatby neoddalovat - my jsme ho oddalili rok a pul po zasnoubeni a cas se pak dá krajet, jak se vlece:)- Je to, jako kdyz slibujes Magdalence, ze za tyden prijde navsteva a Magdalenka se tesí a pta kazdy den, kdy uz prijde a pak kdyz shodou okolnosti nemuze ve slibeny den prijit a termin se posouva, tak dite pristimu datumu neuveri:). Nejde o to najít ideální termín, který se bude všem hodit, ale najít nějaký termín, ostatní se zařídí. Toliko osobní zkusenost. Zuzka

Barborka (9. 4. 2008, 10:08)

Áááj už vím, co dneska povím manžílkovi :) je to fakt dobrý... hmm. Je to síííla! Ono se to ani nedá moc komentovat...

Lukáš Votava (8. 4. 2008, 14:32) článek

Ahoj Dominiku, doufám, že se Ti podaří tatínka přesvědčit a budete tak moci prožívat spousty krásných chvil i v "daleké" budoucnosti. Gratuluji a přeji ať vám vše dobře vychází.

Jarda Novák (8. 4. 2008, 10:43) článek

Ahoj Dominiku, jsem mile potěšen, že se tato radostná zpráva dostala i do mé schránky.... Gratuluji a přeji vše dobré. Rád přijedu.... Snad někdy brzy nashledanou.

Anka (7. 4. 2008, 17:47)

Znám nejlepší způsob jak oživit stránky!! ;o) Snad přibudou i fotky z našeho víkendového návštěvového maratónu.. Respekt maminkám.. bolí mě z Kačky a Madlenky rameno... a přechází to na záda.. a prostě posilka hadr..

s.i.s.t.e.r (7. 4. 2008, 17:12) článek

tak to je nářez....

Martin&Kačka (makačka) (7. 4. 2008, 9:36) článek

Jupííííí!!!!!!! (Už se těšíme, že se zase najíme) :-)

Hadak (6. 4. 2008, 22:09) článek

Tak to teda blahopřeji a koukám stejnou měrou ;-)A zároveň přeji, ať vám všechno vyjde...

icha (6. 4. 2008, 21:51) článek

máte jediné štěstí, že při čtení této krásné novinky jsem seděla, jinak byste mě měli na svědomí;)moc vám to přeji a držim pěsti

pes (6. 4. 2008, 20:41) článek

ju ukradni

Dominik (6. 4. 2008, 20:08) článek

Díky za přání. Pokud vás zajímá bližší termín svatby, tak bude nejpozději do roka a půl a do dne - to se tady pak určitě dočtete. Ale nejdřív se musím ještě zeptat Annina otce, jestli mi ji vůbec dá. Anni si stojí na tom, že když ten řekne ne, tak nic nebude. Tak na mě, prosím, myslete. :-)

Hela P. (6. 4. 2008, 18:41) článek

To jsem ráda, ta zpráva mě moc potěšila, už když mi ji říkala ráno Verča. Takže držím palce....

FaB (6. 4. 2008, 15:01) článek

Dost dobrej nápad! Ať to vyjde*

Evi (6. 4. 2008, 10:29) článek

Krasne zpravy o nedeli!!! At se vydari nejen svatba, ale i vse po svatbe:) Pesti znamenaji stesti, takze Vam je budu taky urcite drzet:) Evi

Bo (5. 4. 2008, 19:39) článek

Jé, to je pohádkový! Budu vám nadšeně držet palce, vlečku i mimča na nočníku! :-))))

Václav (5. 4. 2008, 15:56) článek

Potěšující zpráva!!! Tak se nám svatby začínaj množit :) Jestli přežijem v červnu ve zdraví tu naší, rádi si s vámi sednem třeba u čaje a proberem čeho se vyvarovat a na co nezapomenout :) Zdraví Ani a Václav

Lupínek (5. 4. 2008, 15:11) článek

Výborně! Já si vždycky přála upéct někomu svatební dort - neurazíte se, když Vás vymodeluju z marcipánu??

Aňulínka (1. 4. 2008, 17:53)

To je trapááás. Jsem chtěla minulý týden něco hezkého zablogovat..a teď už jsou ty povídačky zase pasé.:o(

Andulík (19. 3. 2008, 10:44)

Jooo a dneska má svátek Josef!! Tak všem Josífkům hodně zdraví a Božího požehnání.. a ůbec, nezlobte!! :o)

Anka (19. 3. 2008, 10:29)

A jooo :) Občas se někdo ozve. Chtělo by to nějaký kéc..a drb...a ták.. čestvých foteček na prokouknutí je tu pořád dosti.. takžee to až tak moc neváznééé.. :)

karl (18. 3. 2008, 21:20)

hej, taxu tu. Píšeš tu úbec, nikdo?Přeji hodně zdaru při stavění stavení Rýznarovic. A chcu říct, že zase lámu osobní rekordy na klavíru. Zítra jedu na krajské kolo, tož ať vám tam neudělám ostudu. Michal Dvořáků takéc postoupil a už má odehráno, ale jak dopadl?Nevím. Tož nechávejte jednu nohu vzadu, aj radši dvě...

Domec (10. 3. 2008, 18:15)

Ahoj, po delší době jsem zavítal a fotky jsou fakt kvalitní. Pochvala foťáku i fotografu! Mějte se dobře a úbec..

Andulínek (7. 3. 2008, 12:15)

Jéé a teďka jsem zahlédla další drb. Jsme měli se spolchem křížovku a přidalo se i holčičí minispolčo. :o) Děti.. to je čupr, nee?

Andule (7. 3. 2008, 12:11)

Mám drb.. zítra chcem jít na Milešovku.. hééč :)

koralky (21. 2. 2008, 23:03)

Tož jsme se nechali inspirovat tím "céčkem" a dali si to tam taky. Díky za know-how. Budete z toho chtít provizi? :)

kajuch (30. 1. 2008, 21:41)

tož taky sem si fšimla toho kopirajtu tam v rohu na fotkách a musím řéct, že to dodává na působivosti. Akorát nevím, esli to přece není troche veliké. Ale co, hlavně že sú a taky že sú...

Štindlíci (26. 1. 2008, 20:51)

supr fotky a dost dobrej copyright :)

Dominik (24. 1. 2008, 0:08) článek

Ahoj Štěpáne, možná nemáš nainstalovaný Adobe Flash Player. Zkoušel jsi to u Karla?

Step (17. 1. 2008, 11:32) článek

opravdu dobré fotky ale jaxi nám nejdou otevřít majte se a třeba na Josefce 4.2-8.2.2008 hoj

kopp (16. 1. 2008, 21:56) článek

a nedali by se sem dát tea i ty dosud nepoužitelné ?? díky

Dominik (15. 1. 2008, 13:52) článek

Tady jsou všechny použitelné fotky, ale ještě jich pár méně použitelných mám. Kdybyste chtěli, napište si, můžu je všechny vypálit v původní velikosti.

starýušmudlanýsmradlavápes (12. 1. 2008, 17:13) článek

super.prostě pařba.

tyban (12. 1. 2008, 16:57) článek

hezké, hezké

efafvsbg (12. 1. 2008, 13:03) článek

a to tšch fotek je jenom 56, nebo tohle je jenom výběrtěch nejlepších =)

Anka (9. 1. 2008, 14:05) článek

Hezkééé.. a obsahujou pro pozorné megadrb...:o)

Anka (7. 1. 2008, 11:49)

Tybane, musíme se omluviti, že to zatím vázne.. Domi si zapomněl takový ten jeho přístrojek s uloženýma fotečkama doma v Benátkách.. tak snad to expres Honza doveze do hlavního města co nejdříve :o) Taky se nemůžu dočkat..

neřeknu (6. 1. 2008, 17:39)

hele, kde je něco o té tybanské akci Silvestr na Josefce. Třeba nějaké fotky. doufám, že to tady brzo dáte. děkan a zdravim.

Lady Anka (21. 12. 2007, 11:26)

Drazí, navečír proběhne již dlouho očekáváný koncert Karmíny.. Zítřejšího jitra se naše maličkost přesune do rodného a krásně pocukrovaného kraje Podrychlebského... Nemohu se dočkati!!

Andule (7. 12. 2007, 9:50)

Jaj pro puntíčkáře.. Mikuláš mi donesl diář na rok 2008. :o)

Anka (7. 12. 2007, 9:03)

Víte kdo má svátek 29.2.? Neee?? Horymír!!! :o) Mikuláš mi donesl kalendář na rok 2008.. jůůů se mám. :D

Anka (5. 12. 2007, 13:53)

Hej a když se kuknete kapec zpět.. na foto z 18.11. uvidíte krásného bucinkatého Ondráška.. :o)

kk (4. 12. 2007, 14:54)

http://www.youtube.com/watch?v=8CAlH_Mvk74 tady je náš sestřihaný stužkovací ples...trošku slaďáček...ale krásný..

karol (4. 12. 2007, 14:51)

A zvu vás na vánoční hru v neděli 16.12. ve 13 hod. na náměstí jesenické, kterou jsme nastudovali se sborem a dramaťákem gympláckým. Nebo nás můžete vidět a slyšet v 17hod 21.12. v evangelickém kostele jesenickém. Ukázka ze hry: "Hej, Kubo, čuješ, že ty Kubo?...Adam bere cibulu, dává Evě fíkes, reverendum šmakundu a pes komandýres

karol (4. 12. 2007, 14:43)

héj, tož tady vázne komunikejšn. Nemá ji někdo na zádech? A pozor - lekce tybování má další přídavky: "Necháváte jednou nohu vzadu" (tímto oslovujeme pouze cizí lidi při neukázněné radosti ze života), "Nehovoř" při opravdu nutném umlčení použijte této formule.

Antsche (28. 11. 2007, 17:14)

Tož nemám konvicu a kafe jsem ještě ani neotevřela..i když jsem v pondělí měla takové nutkáníčko.. bo muselo být učeníčko a očka dělala klížilíčko. :) Nechcete náhodou od Ježíška kavičku? Bych mu ju předala. ;o)

Štindlíci (28. 11. 2007, 8:25)

tak co Ančo, už piješ kafe??? :)nebos to vyměnila za tu konvicu?

Dominik (26. 11. 2007, 2:26)

Tak rychle to reálné opravdu nebylo. :-) Asi časem zařídím okamžité posílání kopií vzkazů na naše maily.

Martin Staněk (22. 11. 2007, 15:41)

Rád bych vložil nějakou pěknou, světlou :-))))) fotku ze Slavnosti světla do našeho farního zpravodaje. Ovšem mám na to čas do zítřka dopoledne. Je to reálné? Díky,MS

karol (20. 11. 2007, 10:38) článek

hej, tady to nějak nejede. Tož se všickni uvidíme na stužkováku. a vemte si s sebou židličku..místa pomálu bude

Domes (15. 11. 2007, 20:45)

Zdravím, pokochal jsem se fotkami, takže děkuji za ten příjemný zážitek. Jsou fakt vydařené, i ty z biřmingu a úbec... Mějte se a někdy zdareček

Štindlíci (6. 11. 2007, 21:21)

Tady je nějak mrtvo, Dominiku nemáš náhodou zase FÚZI? :D

Anduleeee (25. 10. 2007, 11:11)

Heeej kukejtééé jsou tu čupr fotky z našeho včerejšího vojtěšského spolčááá... :) to je teda kanón ten Canon.. zdalipak poznáte co fotila Anče a co Domajs?

Anka (24. 10. 2007, 16:28)

Joo a jestli bude velký zájem mohu ještě přidat výsledky mého ročního jazykovědného bádání na Filosofické fakultě univerzity Karlovy.. můj text se bude jmenovat Zevrubné srovnání pražské a slezské češtiny.. od A do Z pro malé i velké.. :o)

Andulajda (24. 10. 2007, 16:23)

Jde vidět, že jsme všici totálně zaměstnaní.. když ještě maximálně týden vyčkáte, dočkáte se nových blogů.. o nesmrtelnosti brouka, povaze slovanské.. mém novém jobu.. a taky sněhu.. ale ten sníh už asi nebude aktuální.. :o)

terka (13. 10. 2007, 11:36)

no jo..ale f tom se čověk už prostě občas nevyzná..to tak bývá.

Anka (11. 10. 2007, 9:16)

Jako vím, že se jedná o Mojmovic a spol., ale je to takové blojnoůhajh...

Anka (11. 10. 2007, 9:15)

Hej bambulky moje, mohli byste občas vystoupit ze své anonymity.. docela mě mrzí, že často nevím o koho go. Díky moc.

dlůjks (9. 10. 2007, 20:33)

tak málo?čekali jsme jich víc!!!!!!!!

Anče (5. 10. 2007, 22:13)

Hurá huráá fotky Brbly a Čendy jsou zde!! :o) (Musíte klikat kousek zpět.) Domís ani já jsme na svatbě nefotili, tak to chvilku trvalo.. díky Honzooo a dědo Martinééé..

hák (23. 9. 2007, 10:04)

co se děje že tu ještě nebyly přidány žádné nové fotografie ani text ze svatby H&B?

Anka (7. 9. 2007, 0:18)

Hej Tlakáč..v Nýznerově jsou povodně..troufám si říct, že máme víc vody než v devadesátémsedém!!! Ale díky lepším korytům na vodičku to zatím, tak nějak, dáváme strhli jsme pár mostků, vylovili pár stromů..u Niků ve sklepě jsme si vybudovali přečerpávačku..vlastně je to docela vzrůšo..tož taky se držte..ať vás to neodplaví ;o)

Evi (31. 8. 2007, 23:45)

Ahoj Anci,tak jsem se taky konecne dostala k tomu shlednout par fotek z Tater,o kterych jsi psala.Ted tam zas na par dni jedu ja,tak jsem zvedava:)Mej se prima a Dominik taky,Evi

Zap (31. 8. 2007, 17:31)

zdarecek A+D.. chvalim supr supr fotecky a clanky;-) muj obdiv.. btw: Anni, napis mi na mail a napisu ti muj odkaz hm? :-)

Dominik (4. 8. 2007, 13:02)

Zdravim vsechny z Gorizie na hranicich Italie a Slovinska, po vcerejsim desti je tu zase dost horko. Koncertujeme kazdy den nekde jinde, koncerty zacinaji az ve 21 hodin, takze se nekdy vracime az skoro rano.

Andulajda (1. 8. 2007, 22:10) článek

Jáj.. mě se povedlo.. to sem hodit.. váu.. omlouvám se za vzhled a interpunkci a tak :o) Je to takový výkřik do tmy!! :)

honza (24. 7. 2007, 10:45) článek

:))))

Anka (21. 7. 2007, 18:47)

Hoja hoja... včera jsme se vrátili z Ftipného výletu :) Byla to fakt nádhera..zdolali jsme Baník a Ostrý Roháč...a ůbec.. stálo to za to.. doufám, že nějak pošpelím fotečky než se všici vydáme na charismatickou konferenci.. zatím.. Tátrýýý

anka (6. 7. 2007, 20:24)

hoja zdravims z berlina:) pisu z budky..heeec

buchkajuch (3. 7. 2007, 14:07)

Zdaréc! vypadáto, že s náma pojede i Marta Hanul-Tatry. Tož super.U nás je lidské dopuštění-přijeli všechny tety(Terinka,Anežka,Anička,Hedvinka) plus každá čtyři děti.Hlášky jako "Ten blesk udělal puk"- no, po skleničce vína, ale až tak..tož sa mějte a zdravte a PNP(pozor na psa)

táta Ondry a Madlenky (26. 6. 2007, 13:59)

Že sem se sem nepodíval dřív. Konečně vím co ve světě nového. Jio diky Karli žes tu připsala tu novinu - Ondra bude mít radost ;)

Domes (25. 6. 2007, 14:36)

Cha, tady nás někdo podceňuje.. :-)

Dominik (20. 6. 2007, 23:33) článek

Dneska nám Věrka ukazovala fotku svého vylepeného dravce. Opravdu nevím, jestli holubi poznají, že se mají bát. ;-)

Dominik (20. 6. 2007, 22:14)

Anebo rovnou se všemi. Musíte ale v Tatrách dobře trénovat.

Dominik (19. 6. 2007, 23:12) článek

Néé, to byla vrátná, která asi ani neumí spočítat peníze nazpět, s tou bych to teda vyhrál. ;-) Anča umí líp (tady to však ale nemůže být pochvala).

Dominik (19. 6. 2007, 23:02)

Karol, nešiř bludy, do Tater klidně jeďte. Jenom já tam nepojedu, máme až do Vánoc v práci frmol, bo fúze. Ale aspoň si našetřím dovolenou, a příští rok si dám třeba dlouhý trek s Ančou po Alpách nebo Andách nebo Himalájích... ;-)

luciferkka (19. 6. 2007, 16:05) článek

to byla ta paní vrátná? :o)

Domes (19. 6. 2007, 15:04)

Ahoj, proč by se nejelo? Určitě se pojede. 15-20.je neměnný termín, který již máte jistě všichni zapsaný v diářcích respektive v hlavinkách. Já jsem teda pro Tatry bo si myslím, že to bude stát za to a v podstatě to bude držší jen o tu cestu..

kajuch (17. 6. 2007, 19:46)

Nebo můžem udělat poťáček-puťáček po našich horách Co?Finance nejsou neomezené.Tož přemýšlejte.

karli (17. 6. 2007, 19:25)

máme další malé.Su už podruhé teta-Ondrova a Madli.Tož se radujte tři dni a několik nocí.Byl to ale macek-skoro čtyry kila.Héj,co s tím puťákem?Dominik říká, že se cca nejede??Bo si myslí, že když nejede on, že se nejede nebo co?Tak sa ozvěte...

Anke (14. 6. 2007, 13:01)

Ja ja :)Idu.. se na vas moc tesim.. taktez bych rada zjistila jak to s váma vypadá.. původně jsem jenom chtěla zjistit, jestli Domes žije.. ale to už asi nemusím ;o)Konečně jsem doma.. a nemůžu se tou Nýznerovskou idylkou nasytit.. je tu víc než nádherně!!!

Domec (13. 6. 2007, 13:32)

Zdar, dete v pátek na zkoušku? Asi určitě, že.. a budete tam chrápat i? To skvělé bylo by a v zebrubné debatě naše zkušenosti, zážitky a vize prodiskutovat bychom mohli.

Ančík (7. 6. 2007, 21:05)

Yees.. máme to v diářcích.. snad to vyjde :)Karle.. drž pec.. ohlodáváš to tu svýma hlodama.. a ůbec.. jezde třešně..

karli (7. 6. 2007, 18:53)

heej,to máte blbý termín na ty Tatranky.Tady v Bernarticích to totiž žije.od 13.-19.7. akce na chatě pro Bernartičáky.Kura,to je pech.Si to užijte..keeec, si to nějak zařídím snad,Tož ale sa pokusím to zařídit, bo taká akce není každý rok. ale pozor, to bude vitr... Charismoška:Jede někdo do Brna?www.cho.cz

arket (2. 6. 2007, 20:33)

tady je malé lákadlo do tater, i když nevím ze které části to přesně je. http://www.naturfoto.cz/zdiar-fotografie-3320.html

arket (2. 6. 2007, 17:52)

hm...mám asi taky depku...stýská se mi po vás...

nka (1. 6. 2007, 13:55)

Za mě a Domesa, kteří máme depku .. říkám.. užijte si to!;) (Nejspíš depku nemám.. ale chci soucítit s mým vědeckým kolegou D., který se jako já zabývá výzkumem Apus apus a který se nejspíš taky nemůže účastnit burzy.) Zrýýý.. :) A ještě víc si užijte přírodu.. a sluníčko.. a větříček.. a tak :)

arket (31. 5. 2007, 21:33)

takže 15.-20.7.? Bylo by to bez čičinky, ale jinak se asi nesejdeme...Zkusím to v neděli domluvit s otcem. mějte se jinak tuto neděli odpoledne je ve Vlčicích miniburza s kvízem o ceny, tak se můžete stavit.

Domec (30. 5. 2007, 12:51)

Já jsem omezen datem 21., kdy se vdává sestřenka. Při akceptování mých i Anniných požadavků se pak termín přiřazuje dnům 15.-20. Takže Market buď zkusí ovlivnit Josefův výběr, nebo uděláme akci SURVIVAL naprosto naslepo (šel bych do toho). Jinak mise medvěd zní dobře, dalším názvem by mohlo být: "Evoluční Xenofóbní Kreatury - Rorýsové - aneb Expedice Mentálních Ekvivalentů Norka v Tatrách" výhodou je zkratka - EXKREMENT - tak o tom popřemýšlejte :-))

Anka (29. 5. 2007, 12:51)

Jsem pro aby se akce přejmenovala :o) Aspoň na HRRR na Tatr(ank)y.. nebo mise Medvěd.. akce Tatry je nudný název ;) 14.7. zpíváme Wendy na svatbě.. ale jinak bych si ten týden mohla udělat čas :)

arket (29. 5. 2007, 10:11)

jakožto jeden z "organizátorů" akce tatry se prostě musím ozvat. Už je na čase řešit termín...slíbila jsem ho do neděle otci Josefovi. Mluvila jsem s ním o tatrách a zjistila jsem, že on něco plánuje taky, ale nevím přesně pro koho. Nejspíš to dopadne tak, že tam pojedeme spolu ale později se budeme muset odtrhnout, protože bychom chtěli určitě něco drsnějšího a volnějšího (jestli můžu mluvit za všechny). Sedí? zbytek neřešte, vyřeší se samo.

Domec (28. 5. 2007, 16:17)

To jsem nepochopil, ale přiznávám, že možná nebudu chtít vysvětlení.. :-) Hej bude puťák nebo co?! Co takhle ty Tatry od 14.do 20.7?

Anni (28. 5. 2007, 9:43)

Ani prase neví, že je prase!! Hej Dome a ví o sobě prase ůbec, že je prase?!? Ty říkáš, že ano.. ale já docela dosti pochybuju.. ;o) Hee?

Ftipnej Domes (25. 5. 2007, 18:38)

Že ne?! ... kolikrát už jsem slavil narozky a úbec, co tu o mě debatujete?! :-)

luciferkka (22. 5. 2007, 21:07) článek

si teda užíváš :o))

Anka (20. 5. 2007, 0:05)

Ani prase neslaví narozeniny!!! :o)

verča (7. 5. 2007, 20:17)

jo jo podívala jsem se špatně, ale stejně na to jak moc si fotil...A jaká drbárna???jsme se jen dlouho neviděli!!!:o)))

Dominik (6. 5. 2007, 16:18)

Z loňska určitě nejsou. Možná ses nekoukala pořádně na fotoBlog...?

verča (6. 5. 2007, 11:40)

tak mi nějaké hnusné pošli na E-mail, nebudu se mu smát, že neumí fotit

verča (6. 5. 2007, 11:38)

to jako myslíš ty dvě fotky z loňska???:o(((jsem zklamaná!!!

Dominik (4. 5. 2007, 0:32)

To zase ne, to bych sem dal fotek mnohem míň. Ale nechci zavalovat spoustou průměrných fotek všechny návštěvníky stránek. Nebo jste ještě nezažili notebookovou prezentaci více než 200 většinou rozmazaných fotek ze zájezdu od moře z nového kompaktu nadšeného kamaráda? ;-) (sorry Jardo, ale tenkrát v hospodě to bylo drsné: Bára u moře z dálky, Bára u moře trochu blíž, rozmazaná Bára u moře, rozostřené moře s půlkou hlavy Báry, Bára u moře o několik metrů dál, moře bez Báry, moře bez Báry mírně přiblížené, moře bez Báry rozmazané,...)

Anka (3. 5. 2007, 21:53)

Beruško.. už tam jsou.. přece ty dvě fotečky :) Omlouvám se, ale Domík je strašně náročný.. a nechce sem dát žádnou fotku, která se mu nezná úplně dokonalá. ;)

verča (3. 5. 2007, 10:12)

Ahojda, no tak hodiny to nebudou, ale nevadí, jen už to tam dejte!!!jsem zvědavka zvědavá:o))))

Anna (2. 5. 2007, 17:21)

Nooo a možnááá i hodin :o)

Anka (2. 5. 2007, 17:20)

To víš, že zde... Domi se dostal teprve včera v 23.31 ke svému kompu... a jelikož už je to spíš čas ke spinkání než obnovování stránek, napsal jenom krátký článek a šel spinkat :o) Určitě se tu však fotky během několika dní objeví!!

plp (1. 5. 2007, 19:34) článek

hmmmm.........

luciferkka (1. 5. 2007, 17:36)

kde najdu letošní fotečky z oslavy?

Anka (27. 4. 2007, 9:52)

Hej tak zítra chuligáni.. se moc těším.. páčko sáčko :)

Anka (17. 4. 2007, 17:16) článek

Ichulko.. jooo jsi dostala do vínku takový dost krutý kumštík.. který dostane většinou větší část populace než ten Domesův... mňam mňam :)

icha (16. 4. 2007, 21:08) článek

andulinko sluníčko,se mnou můžeš počítat.bohužel ve vínku žádný hudební kumšt nemám,byť jsem hledala co mi síly stačily,ale s prázdnou taky nepřijdu.moc se těším bambulko.páček

lazzy (16. 4. 2007, 15:32) článek

hej přišlo mi to též, ale nevím jestli to není jen nějaká mýlka...co vy na to????? :))))

Ančule (15. 4. 2007, 23:04) článek

Díky díky za chválu... Herr General Domes, ich freue mich auch fest auf das Fest..und auf deine Kunst natürlich :) Myslímš, že můžeš vzít housličky, nu? Bongec mám z oslavy osumnáctek.. a kytárku bych mohla taky sehnat odjinud... jooo a snad ukecáme velmi speciální koncert!! Budeš "vejrat"!!!

Anka (15. 4. 2007, 22:56)

Arketko helinky nemohlo by to být o týden později!?! Myslím, že Domestikos Liberdos měl pravdu - asi bychom se chtěli ohřát i doma.. teda já ani nemusím... ale hmm hmm hmm :) Souhlasím z obouma variantama... já se přizpůsobím...

Arket (15. 4. 2007, 15:24)

Omlouvám se, že stále otravuji, ale potřebovala bych vědět jak to u vás vypadá s tvořivým víkendem. Původní termín vypadá slibně, ale nemůžu dát vědět většímu počtu lidí, dokud nebudu vědět kdy.Přeju všem hezký den + P.S.: A neuvařte se, když je tak horko. Přání hřejivého víkendu od naší učitelky tělocviku se více než vyplnilo.

verča (15. 4. 2007, 10:56) článek

ančule vypadá to hodně lákavě:-)

Domes (14. 4. 2007, 22:03) článek

Vypadá to velice lákavě. Budeš mě tam mít, Anní :-) No a napiš, souhlasíš-li že mám hudební kumšt ve vínku, mám-li vzít hudební nástroj, případně který. Ich freue mich her admiral...

Anka (11. 4. 2007, 11:54) článek

Až na to, že na kolejní vrátnici ti to nikdo nechce sežrat, že jsi student.. měl bys změnit image ;o)

Arket (8. 4. 2007, 14:50)

pokud bude účast alespoň nějaká, budu ráda. Navrhuji šoupnout tvořivý víkend hned za tvou oslavu Ani. Bude delší víkend.

Anka (7. 4. 2007, 15:40)

Má tam být BUDE :(

Anka (7. 4. 2007, 15:29)

Překlad: MUSÍME SE PROSTĚ CO NEJDŘÍV DOMLUVIT NA TVOŘIVÉM VÍKENDU.. BO JINAK TATO MAJDA AKCE NEBUDE ZNEHODNOCENA MALOU ÚČASTÍ :(

Andulajda (7. 4. 2007, 15:28)

Zdravímš arketku.. hejda bude to trochu komplikadet bo si musíme všichni rezervovat víkend 27.-29.4. a předtím...hmm a pak ten mazec květen.. ale na tvořivec chci taktéž zajíti.. tak snad to bude dobře naplánovánoo.. ;)

arket (2. 4. 2007, 10:26)

díky za fotky, jsou parádní...jako vždycky. No, ale píšu hlavně kvůli tvořivému víkendu. Už je na čase zase nějaký udělat, jen nevím kdy, asi bychom to měli stihnout +- do konce dubna, jelikož pak už budou zkoušky a ubec. Kdybyste chtěli přijet, tak mi napište, kdy máte čas a co byste chtěli dělat, nebo něco vymyslím sama, tak abyste se nelekli.

Anka (29. 3. 2007, 14:09) článek

Ale já s tím nabádáním přišla dřííííívvvvv :)

Dominik (28. 3. 2007, 23:33)

Už se stalo, byli jste hodní, fotky jsou zveřejněny. :-)

Anka (28. 3. 2007, 16:32)

Bachááá .. snad se tu do týdne objeví i fotky z diecézka.. ale jenom jestli budete hodní :) Jsou takové jednotvárné.. jen CHLUP in the church.. CHLUP na obědě.. CHLUP se předvádí.. CHLUP CHLUP CHLUP ;o)

Anka (28. 3. 2007, 16:28)

Hoja se 10 dní namáhám a přemýšlím co kdo jak proč.. a Marka jako Maruška beruška.. byla na pařbě... jo to vím.. prý měla mít i supr účes :)

klk (17. 3. 2007, 18:01)

zdarec pidi lidi!!!!!vaše stránky se mi líbí!!!e pro AD:jo,a marka byla poprvé v životě na narozeninové párty(to abyste věděli!!)!!!!!!!tak se tu mějte a za měsíc znova:-)

marketa (12. 3. 2007, 20:04)

Ahojte Anko a Dominiku, tedy spise Dominiku, nebo z Ankou jsme se asi ani nevidely. Nahodou jsem zabloudila na vase stranky, tak je musim samozrejme nic nech pochvalit :-}, posilam jarni pozdrav z Belehradu

Andulí (12. 3. 2007, 13:49)

Jooo a co nevidět tu budou fotky z našeho slunného adrenalinového slavnostního víkendu :o)

Anka (12. 3. 2007, 13:48)

V Praze je abnormální hyc... do Měchenic sice nejedu... ale pozoruju lidičky, kteří se v houfech, kupách a i s průvodci slunní na lavičkách :)

Anka (3. 3. 2007, 12:18) článek

Dominik se nudí... dominik se hodně nudí... (představte si, že to říká Arnold Jidáš Rimmer) ;o)

Anka (26. 2. 2007, 16:26)

Nesněžilo :( Ale Barča mě o tom úkazu v Brně informovala :o) se máte... Teď se sama sebe ptám - mám sem napsat ten mega drb?!? :)

arket (26. 2. 2007, 13:35)

jak dopadla vaše rodinná oslava? Nakonec jsme se ve vlaku nesešli...co už...to domlouvání...ale jeli jsme s barčou a honzou a s ichou a tak...prostě paráda...a topášův recitál byl taky úžasný, přála bych vám to zažít.přeju vám hezké dny v praze p.s.: taky u vás dneska sněžilo?

Dominik (1. 2. 2007, 21:39)

Už vím. Automobiloví. :-)

Dominik (25. 1. 2007, 20:00)

arket: jací dědečci??

Dominik (25. 1. 2007, 19:57) článek

Příběh s čepicí se stává čím dál napínavější. Stále se mi totiž díky pracovnímu vytížení a svému nadprůměrně vysokému koeficientu zapomnětlivosti nepodařil kostel podruhé navštívit. Vydrží františkáni nenosit takovou krásnou čepici v tak krásné zimě? Dovíme se brzy.

Dominik (25. 1. 2007, 19:52) článek

To byl teda zážitek. ;-| Koncert byl parádní (mně se líbilo Stravinského Svěcení jara a Andulince předehra k Lenoře od Beethovena, FOK prostě umí). Ale vždycky, když už Anni od radostí nasadila svůj pověstný široký úsměv, vydržel jí jen pár vteřin, a za chvíli z ní bylo jen smutné štěňátko, mumlající "nemám čepici". )-:-)

Milena (23. 1. 2007, 12:51) článek

To je napínavé. Jsem zvědavá, která možnost bude ta pravá.

arket (22. 1. 2007, 11:08)

všimla jsem si nových fotek. jsou parádní. strašně se mi líbí dedečci, vypadají, jakoby si povídali a údivem u toho kouleli očima(světlama).

arket (21. 1. 2007, 16:40) článek

no začalo to parádně, už se nemůžu dočkat pokračování, jstli bude taky takové.Hlavně nezapomeň popsat naše příhody s rorýsi. Tento článek bude důležitým materiálem pro jejich další výzkum.

Dominik (19. 1. 2007, 20:28) článek

lukas: Však půjdeme na tu Monte Rosu, ne? Tobě to nebude stačit? :-)

lukas (18. 1. 2007, 22:41) článek

Dominiku, perfektni denik, nechces jet s nami v lete do Peru. Potrebujeme zpravodaje jako jsi ty. Lukas

anonim (15. 1. 2007, 16:28)

Domes není mimo smysly... Snaží se pouze, jak byl vyzván, stimulovat dění na spolužácích. Anní, jakožto multikulturní spojovatel, je vhodná "rozbuška" k dosažení daných cílů:)

Nka (14. 1. 2007, 13:59)

A to stádo agresivních rorýsů zblblo Omesa na dobro... Omes, který léta bádal v kronikách a lesích o nejmocnějším zvířeti naších krajin a své poznatky přednesl na vědeckém sympoziu na Treplovce, po jejich napadení projevuje známky přechodné mentální indispozice - šíří poplašné zprávy a nedokáže zmíněný příšerný zvuk utočících rorýsů reprodukovat. My, účastníci sympozia, si však pamatujeme jejich mocné ZRÝÝÝÝ!!

Omes (14. 1. 2007, 13:40)

Dáár, ecka. ozhodl sem e, e ám em aky eco apíšu. Děcka, je to vážný... nevím jak bych začal. Včera mě navštívil rorýs s korunkou na hlavě. Povídám: "Jaká čest, Králi zvířat, že tě mohu spatřit" (musíte být zdvořilý, jinak jsou agresivní). On jen zvedl obočí a dvakrát mě klovl do prsteníčku na levé ruce (chtěl třikrát,ale mám ho kratší, takže s netrefil). Pak, když jsem se svíjel v bolestných křečích, mi s výsostným tónem zahřmělo v uších KONEC VŠEM KDO ZNEUCTÍVAJÍ VÁŽNOST RORÝSŮ. Než jsem se vzpamatoval, naběhla skupina samotářských rorýsů a div mě neubili. Jejich mocné "KRÝÝÝ" mi dosud zní v uších...

arket (5. 1. 2007, 14:41)

o o, a replovce o ebyla ádná randa, le a ůj lánek e pravdu ěším a ěkuji a msky z etu.ž e i lní alendář ak udem uset onem aplánovat ějakou ávštěvu, ež ás ežerou orýsi a rofesoři u koušek a ápočtů... a ubec...zrý

Anka (4. 1. 2007, 21:27) článek

V seminářu s Tomíkem(Svobodou) jsme si tento projev více než jednou pouštěli.. bo je totál mazec, tak si ho aspon přečtěte!!:)

Anka (4. 1. 2007, 21:18)

Y replovaci sme plne achri a ojovali sme s orysi... le o om ude uj lanek... ak e a ej atim este:o)

kajuch (2. 1. 2007, 0:17)

přeji pěkný Nový rok.pro treplováky:Šecko ejlepší o ového oku Omesovi,Arket,Nči,Ominikovi,Íče a ubec šem rorýsům...zrý Domes už víme jak se tváří zlověstní rorýsi.Číča je prostě machr.Zdarec

Dominik (26. 12. 2006, 2:20)

Tož po Novém roce to smažu, vy chuligáni. ;-) Teď se mi do teho zrovna nechce.

Filip (26. 12. 2006, 0:31)

Filip Votava (25. 12. 2006, 23:11): Ahoj Dominiku, skvely stranky, fotky a poutave vypraveni. Respect! Sorry za tech par rozpustilych komentaru co jsme Ti dnes s Lukasem po odhaleni Tvych stranek pod fotky pripsali. Verim ze to jde smazat :) Cau Filip

Vojta (21. 12. 2006, 19:44)

Nazdarek hrdličky!!! V týdnu po Vánocích chceme zahrát na hřišti fotbálek, takže vás tam očekáváme...přesný termín bude upřesněn...Neúčast bude brána jako provokace, takže raději dojděte..OK? a roztrubte to...zatím páček shledáček

Anka (11. 12. 2006, 13:55)

A dneska jsme ho konečně našli!! :) I s perníčkama!!! Mňam ...

Dominik (10. 12. 2006, 23:53)

Stejně si myslím, že ten na Staromáku ještě patří k nadprůměrným. Aspoň krásně blýská. :-p Ale nejvíc se mi samozřejmě líbí ty se slaměnými ozdobami a červenými stužkami.

Andule (8. 12. 2006, 12:13)

Praha (rovná se) město nevkusně ozdobených vánočních stromků...

tři čičinky (6. 12. 2006, 19:36)

škoda že se dá odpovědět jen ne na otázku, jestli jsem spam...chtěli jsme tam napsat neeeeeee!!!!!

tři čičinky (6. 12. 2006, 19:35)

máte úplně parádní stránky....fakt...a už se moc těšíme až tu bude ještě víc fotek s dalšíma známýma lidma

Dominik (1. 12. 2006, 21:56) článek

Tak jsme měli plný sál, a to ještě nejsou koledy. Koncert na 20. 12. je už teď, 3 týdny předem, beznadějně vyprodaný, ale nám dali možnost udělat ještě jeden o den dřív! Přijďte 19. 12., Vánoce s Karmínou jsou nejlepší. :-)

ichulka (29. 11. 2006, 15:24)

Aninko(i Dominiku)tož to se vám povedlo.Fotečky sů jedna baseň a tak jako celkově je to špica.fakt dobrý:)

Barče (28. 11. 2006, 10:32)

chválím, chválím, chválím

Barča s Honzou (28. 11. 2006, 10:19) článek

NÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁDHERA 8=D

SaLIk (25. 11. 2006, 22:05)

hmm pekne pekne :)

verča (25. 11. 2006, 15:24)

ta vaše stránka je fakt moc pěkná. Fakt super a ty fotky....Bezva

Domes (25. 11. 2006, 14:39)

Ahooj, ty jo, taky mě ty vaše liebes stránky motivovaly.. asi si s Matym uděláme taky svoje privátní webovky a budeme vám možná směle konkurovat :-) Máte to fajné!

Martin (24. 11. 2006, 23:25)

Super!!! Konečně zase inspirace... Škoda, že nemám teď čas investovat do mých stránek, alespoň ten pitomej antispam budu muset pořešit, ale taky se chystám vystavit foto z letošních prázdnin! Máte to parádní, ani jsem netušil, kde jste všady byli. :-) Tak se držte..... Martin

luciferkka (24. 11. 2006, 17:27)

Paráda.Aply úchvatný až mě mrazí a tají se mi dech... AnDo jen tak dál doufám, že brzo přidáte něco nového.

Mvtíín (24. 11. 2006, 13:57)

Zdáreček AD, chválím stránečky! Fotky jsou parádní, těším se na další ;-p Jo a s těma drbama to moc nepřehánějte, hlavně ty, Anní :-D Ciao

Vojta (24. 11. 2006, 10:11)

Nazdar bando!! Dobry stránky...ty naše chajdovske začínají být tak trošku ,,zastaralé"...přibývá konkurence. Zatím tu moc drbů není, ale jak v tom má prsty Anča, bude jich tu co nevidět pěkná řádka. Jinak zatím všechny pozdravuju...zdarec

Anka (24. 11. 2006, 9:26)

Neměli bychom jim to říct?!?

Dominik (24. 11. 2006, 2:20)

To, že sem ještě nikdo kromě nás nenapsal, neznamená, že by nechtěl. Prostě jsme zatím nikomu o těchto stránkách neřekli... :-)

Anka (8. 11. 2006, 8:40)

Lásko, miluji tě!!

dominik (28. 9. 2006, 0:40) článek

Přece z mé dobře vykonané práce, ne? :-)

Anni (20. 9. 2006, 22:42) článek

Hele hele sluníčko proč bych měla mít radost?!?

Dominik (18. 9. 2006, 0:56)

Historicky první vzkaz patří samozřejmě autorovi. :-) Těším se na vaše.

Přidej vzkaz